Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 24_25_29_alois_jurikKonec aktivní kariéry ohlásil po konci sezony Michal Jurík. Házenkáři druholigového Prostějova se tak od ročníku 2014/2015 musejí obejít bez zkušené spojky, o odchodu navíc uvažuje i další základní kámen sestavy Štěpán Gazdík. A pro kouče Aloise Juríka to nejsou jediné špatné zprávy, vážné zranění vyřadí minimálně na půl roku Pavla Šestořáda, problémy má i Tomáš Valach. Pozitivem je naopak úspěšný návrat dalších jarních marodů a pokračování Tomáše Juríka.


„Pokud by odešli Michal Jurík i Gazdík, nastal by nám na střední spojce obrovský problém. Adepty na toto místo jsou mladíci Mikulka s Münsterem, ti ale studují v Brně a Zlíně a nebudou stíhat všechny tréninky,“ posteskl si Alois Jurík.
Osobně věří, že se podaří udržet aspoň Gazdíka, jenž je na Hané již několik let na limitovaný přestup ze Zubří. „Na krajní spojce díky Kosinovi s Kozlovským nemáme problém, rozehrávač by nám ale hodně chyběl a museli bychom to nějak překlenout. Michal je hráč, se zkušenostmi z první ligy, má přehled, dokáže měnit rytmus hry,“ vyjmenoval Alois Jurík pozitiva hráče, jenž se nyní rozhodl svůj čas věnovat zejména rodině a práci.

Další rána pro sestavu Sokola II Prostějov na sebe nenechala dlouho čekat, při rekreačním fotbálku se zranil důrazný pivot Pavel Šestořád. „Musel na plastiku křížového vazu a po dlouhé rehabilitaci bude možná připraven aspoň pro jaro. Při brigádě ve Skotsku si navíc poškodil rameno Tomáš Valach, ten ale naštěstí na operaci nemusí,“ vypočítával Alois Jurík další ztráty.
Naopak Michal Jura je již v pořádku a se svými spoluhráči se hned od 14. července bude moci zapojit do letní přípravy, na postu pivota tak zůstali právě Jura, Jakub Raška a Tomáš Jurík. Ten již zvažoval konec kariéry, vinou Šestořádova zranění se ale rozhodl své úvahy přehodnotit a ještě alespoň rok týmu pomůže.
Lodivod Alois Jurík bude mít k dispozici i tři dorostence. Pavel Procházka nastupoval na křídle již v uplynulém ročníku a ve dvaadvaceti zápasech stihl devětačtyřicet branek a ti dvouminutové tresty, společně s ním přecházejí do mužů rovněž Josef Buriánek a Stanislav Tomek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-