Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 hazena sokolVíce než tři čtvrtiny utkání obavy a v závěrečných minutách navyšování náskoku. Tak vypadal v kostce první soutěžní zápas prostějovských házenkářů v novém soutěžním ročníku. Tým Aloise Juríka odjel k duelu prvního kola domácího poháru na půdu Dřevohostic a musel se vyrovnat s úskalími venkovního povrchu, to po velkých starostech i zvládl.

„Úkol splněn, favorit postoupil, ke spokojenosti to ale mělo daleko. Nepředstavitelné problémy nám dělala antuka a čtyřicet minut jsme se s tím nemohli srovnat. Až pak jsme se nevybíjeli 

v osobních soubojích a srovnali se s tím, že míč obalený antukou tolik nelétá,“ popisoval své dojmy trenér vítězů.

Po poločase chudém na branky totiž měli navrch domácí, to stejné platilo i dlouhé minuty po změně stran, než se rozstřílelo duo Kozlovský, Kosina. „Soupeř byl vyloženě slabý, na úrovni divize. Hrál ale doma a předvedl výkon na hranici svých možností. Vstoupili jsme do toho jako mistři světa a za úvodních třicet minut jsme ze čtyřiadvaceti pokusů využili jen šest, to byla katastrofa. Máme před sebou ještě tři týdny přípravy a čeká nás hodně práce,“ nebral si servítky.

 

V kabině tak musel hodně zvýšit hlas a vyplatilo se to. „Byla to házená sedmdesátých let a my jsme neměli na antuku žádnou specifickou přípravu. Pomohlo nám, že jsme změnili obranu na 0-6, soupeř totiž hrál typickou venkovní hru do pivota. A druhý poločas jsme již vyhráli 16:6,“ radoval se ale alespoň ze zlepšeného výkonu po změně stran.


Dřevohostice - TJ Sokol II Prostějov 15:22 (9:6)
Vyloučení: 3:3. Sedmičky: 4/2:4/4. Pětiminutovky: 1:1, 2:1, 4:1, 5:3, 6:4, 9:6, 12:9, 13:11, 14:12, 14:18, 14:20, 15:22.
Sestava a branky Prostějova: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 4, Čižmárik, T. Jurík 1, Jura 1, Jurečka 1, Bečička, Ordelt, Münster, Procházka 3, Mikulka, Raška, Kosina 9. Trenér: Alois Jurík.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-