Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zlatá brána 2018, to byl druhý ročník florbalového turnaje na ledě pro týmy základních škol, který stejně jako před necelým rokem hostilo veřejné venkovní kluziště na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Vítězství vybojovala ve čtvrtek 20. prosince - s ohledem na svůj název tak trochu symbolicky - Masarykova ZŠ Nezamyslice.

Stejně jako při lednové premiéře originální akce hráli školáci čtvrtých a pátých tříd florbal podle upravených pravidel přizpůsobených ledové ploše. To znamená na bruslích a v helmách, ale na malé branky s florbalovými hokejkami i míčkem. A znovu šlo o super zábavu jak pro více než padesátku sportujících dětí – chlapců, žádné dívky tentokrát nenastoupily, tak pro desítky přihlížejících i fandících diváků.
Slavnostnímu zahájení byl osobně přítomen náměstek primátora statutárního města Prostějov Jan Krchňavý. „Ví se o mně, že jsem velkým příznivcem sportu a aktivního pohybu obecně. Proto mám radost, v jak hojném počtu jste se zde sešli, abyste sportováním strávili většinu tohoto dne. Ať se vám všem daří, výborně si zahrajte,“ popřál Krchňavý natěšeným plejerům.
Při sedmi zúčastněných družstvech nejprve proběhly boje ve dvou základních skupinách (jedna se čtyřmi týmy, druhá se třemi). Poté následovaly zápasy o konečné umístění: grupa o pátou až sedmou příčku, obě semifinále, duel o bronz a na úplný závěr finále. Odhodlání i odolnost všech aktérů přitom prověřila citelná zima, neboť rtuť teploměru zůstala celou dobu pod nulou, navíc nepříjemně pofukovalo a chvílemi trochu sněžilo.
Mladé nadšence však nic z toho evidentně netrápilo, naopak se plně ponořili do turnajových bitev. Hlavně závěrečné mače přinesly velká dramata. Například ve druhém semifinále výběr RG a ZŠ města Prostějova zlomil až těsně před koncem bezgólový stav na svou stranu, leč bojovníci ZŠ Nezamyslice ještě stihli v poslední sekundě vyrovnat! A následně vyhráli trestná střílení z půlky hřiště do prázdné klece.
Kluci z „reálky“ si poté spravili náladu těsným úspěchem ve střetnutí o třetí pozici nad ZŠ E. Valenty, byť soupeř dokázal snížit z 3:0 na 3:2, a ještě sahal po srovnání stavu. Velice zajímavý byl také finálový zápas, v němž mančaft ZŠ Dr. Horáka neudržel vedení a z rozhodujícího triumfu se tudíž po obratu na 4:2 radovali vyslanci nezamyslické základní školy. Jejich radost byla obrovská, navíc fandové z řad učitelského sboru i rodičů vystřihli bouřlivé oslavy s vlajkami, trumpetkami a dokonce malým ohňostrojem!
„Doufejme, že za pyrotechniku v hledišti neudělí disciplinární komise příliš vysokou pokutu,“ vtipně okomentoval tento vrcholný moment klání jeden ze dvou moderátorů Štěpán Adámek. Glosování celého průběhu Zlaté brány 2018 se ujal společně s parťákem Martinem Kapkem, oba jsou studenty Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově. Jejich humorně zasvěcené komentáře turnaji opět dodaly příjemnou nadstavbu.
Samozřejmě by nešlo hrát bez rozhodčích, kterými byli Tomáš Veselý, Adam Hurdálek a Marek Pařenica. O nadšeně bojující školáky se navzdory mrazu svědomitě starali jejich učitelé a učitelky, kvalitní organizaci zajistilo hned několik spolupořádajících subjektů. Právě jejich zástupci na závěr předávali hodnotné ceny v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Kdo gratuloval? Za Sportovní komisi města Prostějova i Sportcentrum DDM Jan Zatloukal, za prostějovské obchodní centrum Zlatá brána coby titulárního partnera manažerka Karolína Pořízková, za Domovní správu Prostějov ředitel Vladimír Průša a za florbalový oddíl SK K2 Prostějov trenér mládeže Radek Pařenica.
„Ústřední myšlenkou tohoto turnaje je přivést k pokud možno pravidelnému sportování klubově dosud neregistrovanou mládež. Myslím, že druhý ročník Zlaté brány se v rámci možností vydařil, hrající chlapci i přihlížející okolo kluziště si florbal na ledě viditelně užívali. Proto chci moc poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci a zdárném chodu celé akce či všem zúčastněným věnovali krásné ceny. Za rok jsme zpátky se třetím ročníkem,“ zhodnotil čtvrteční boje ředitel klání Zlatá brána 2018 Jan Zatloukal.

---------------------------------------

VÝSLEDKY TURNAJE ZLATÁ BRÁNA 2018
Základní skupina A: ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Melantrichova Prostějov 3:2, ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Valenty Prostějov 1:6, ZŠ Melantrichova Prostějov – ZŠ Valenty Prostějov 0:5, ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Masarykova Nezamyslice 0:4, ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Melantrichova Prostějov 4:3, ZŠ Valenty Prostějov – ZŠ Kollárova Prostějov 2:2. Pořadí: 1. ZŠ Valenty Prostějov 7 bodů (skóre 13:3), 2. ZŠ Masarykova Nezamyslice 6 (9:9), 3. ZŠ Kollárova Prostějov 4 (5:8), 4. ZŠ Melantrichova Prostějov 0 (5:12).
Základní skupina B: RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Železného Prostějov 5:1, ZŠ Dr. Horáka Prostějov – RG a ZŠ města Prostějova 3:5, ZŠ Železného Prostějov – ZŠ Dr. Horáka Prostějov 1:2. Pořadí: 1. RG a ZŠ města Prostějova 6 (10:4), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov 3 (5:6), 3. ZŠ Železného Prostějov 0 (2:7).
Skupina o 5. až 7. místo: ZŠ Melantrichova Prostějov – ZŠ Železného Prostějov 2:1ts, ZŠ Železného Prostějov – ZŠ Kollárova Prostějov 1:2ts, ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Melantrichova Prostějov 1:0. Pořadí: 5. ZŠ Kollárova Prostějov 6 (3:1), 6. ZŠ Melantrichova Prostějov 3 (2:2), 7. ZŠ Železného Prostějov 0 (2:4).
Semifinále: ZŠ Dr. Horáka Prostějov – ZŠ Valenty Prostějov 4:1, RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Masarykova Nezamyslice 1:2ts.
O 3. místo: RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Valenty Prostějov 3:2.
Finále: ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Dr. Horáka Prostějov 4:2.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments