Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zlatá brána 2018, to byl druhý ročník florbalového turnaje na ledě pro týmy základních škol, který stejně jako před necelým rokem hostilo veřejné venkovní kluziště na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Vítězství vybojovala ve čtvrtek 20. prosince - s ohledem na svůj název tak trochu symbolicky - Masarykova ZŠ Nezamyslice.

Stejně jako při lednové premiéře originální akce hráli školáci čtvrtých a pátých tříd florbal podle upravených pravidel přizpůsobených ledové ploše. To znamená na bruslích a v helmách, ale na malé branky s florbalovými hokejkami i míčkem. A znovu šlo o super zábavu jak pro více než padesátku sportujících dětí – chlapců, žádné dívky tentokrát nenastoupily, tak pro desítky přihlížejících i fandících diváků.
Slavnostnímu zahájení byl osobně přítomen náměstek primátora statutárního města Prostějov Jan Krchňavý. „Ví se o mně, že jsem velkým příznivcem sportu a aktivního pohybu obecně. Proto mám radost, v jak hojném počtu jste se zde sešli, abyste sportováním strávili většinu tohoto dne. Ať se vám všem daří, výborně si zahrajte,“ popřál Krchňavý natěšeným plejerům.
Při sedmi zúčastněných družstvech nejprve proběhly boje ve dvou základních skupinách (jedna se čtyřmi týmy, druhá se třemi). Poté následovaly zápasy o konečné umístění: grupa o pátou až sedmou příčku, obě semifinále, duel o bronz a na úplný závěr finále. Odhodlání i odolnost všech aktérů přitom prověřila citelná zima, neboť rtuť teploměru zůstala celou dobu pod nulou, navíc nepříjemně pofukovalo a chvílemi trochu sněžilo.
Mladé nadšence však nic z toho evidentně netrápilo, naopak se plně ponořili do turnajových bitev. Hlavně závěrečné mače přinesly velká dramata. Například ve druhém semifinále výběr RG a ZŠ města Prostějova zlomil až těsně před koncem bezgólový stav na svou stranu, leč bojovníci ZŠ Nezamyslice ještě stihli v poslední sekundě vyrovnat! A následně vyhráli trestná střílení z půlky hřiště do prázdné klece.
Kluci z „reálky“ si poté spravili náladu těsným úspěchem ve střetnutí o třetí pozici nad ZŠ E. Valenty, byť soupeř dokázal snížit z 3:0 na 3:2, a ještě sahal po srovnání stavu. Velice zajímavý byl také finálový zápas, v němž mančaft ZŠ Dr. Horáka neudržel vedení a z rozhodujícího triumfu se tudíž po obratu na 4:2 radovali vyslanci nezamyslické základní školy. Jejich radost byla obrovská, navíc fandové z řad učitelského sboru i rodičů vystřihli bouřlivé oslavy s vlajkami, trumpetkami a dokonce malým ohňostrojem!
„Doufejme, že za pyrotechniku v hledišti neudělí disciplinární komise příliš vysokou pokutu,“ vtipně okomentoval tento vrcholný moment klání jeden ze dvou moderátorů Štěpán Adámek. Glosování celého průběhu Zlaté brány 2018 se ujal společně s parťákem Martinem Kapkem, oba jsou studenty Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově. Jejich humorně zasvěcené komentáře turnaji opět dodaly příjemnou nadstavbu.
Samozřejmě by nešlo hrát bez rozhodčích, kterými byli Tomáš Veselý, Adam Hurdálek a Marek Pařenica. O nadšeně bojující školáky se navzdory mrazu svědomitě starali jejich učitelé a učitelky, kvalitní organizaci zajistilo hned několik spolupořádajících subjektů. Právě jejich zástupci na závěr předávali hodnotné ceny v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Kdo gratuloval? Za Sportovní komisi města Prostějova i Sportcentrum DDM Jan Zatloukal, za prostějovské obchodní centrum Zlatá brána coby titulárního partnera manažerka Karolína Pořízková, za Domovní správu Prostějov ředitel Vladimír Průša a za florbalový oddíl SK K2 Prostějov trenér mládeže Radek Pařenica.
„Ústřední myšlenkou tohoto turnaje je přivést k pokud možno pravidelnému sportování klubově dosud neregistrovanou mládež. Myslím, že druhý ročník Zlaté brány se v rámci možností vydařil, hrající chlapci i přihlížející okolo kluziště si florbal na ledě viditelně užívali. Proto chci moc poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci a zdárném chodu celé akce či všem zúčastněným věnovali krásné ceny. Za rok jsme zpátky se třetím ročníkem,“ zhodnotil čtvrteční boje ředitel klání Zlatá brána 2018 Jan Zatloukal.

---------------------------------------

VÝSLEDKY TURNAJE ZLATÁ BRÁNA 2018
Základní skupina A: ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Melantrichova Prostějov 3:2, ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Valenty Prostějov 1:6, ZŠ Melantrichova Prostějov – ZŠ Valenty Prostějov 0:5, ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Masarykova Nezamyslice 0:4, ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Melantrichova Prostějov 4:3, ZŠ Valenty Prostějov – ZŠ Kollárova Prostějov 2:2. Pořadí: 1. ZŠ Valenty Prostějov 7 bodů (skóre 13:3), 2. ZŠ Masarykova Nezamyslice 6 (9:9), 3. ZŠ Kollárova Prostějov 4 (5:8), 4. ZŠ Melantrichova Prostějov 0 (5:12).
Základní skupina B: RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Železného Prostějov 5:1, ZŠ Dr. Horáka Prostějov – RG a ZŠ města Prostějova 3:5, ZŠ Železného Prostějov – ZŠ Dr. Horáka Prostějov 1:2. Pořadí: 1. RG a ZŠ města Prostějova 6 (10:4), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov 3 (5:6), 3. ZŠ Železného Prostějov 0 (2:7).
Skupina o 5. až 7. místo: ZŠ Melantrichova Prostějov – ZŠ Železného Prostějov 2:1ts, ZŠ Železného Prostějov – ZŠ Kollárova Prostějov 1:2ts, ZŠ Kollárova Prostějov – ZŠ Melantrichova Prostějov 1:0. Pořadí: 5. ZŠ Kollárova Prostějov 6 (3:1), 6. ZŠ Melantrichova Prostějov 3 (2:2), 7. ZŠ Železného Prostějov 0 (2:4).
Semifinále: ZŠ Dr. Horáka Prostějov – ZŠ Valenty Prostějov 4:1, RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Masarykova Nezamyslice 1:2ts.
O 3. místo: RG a ZŠ města Prostějova – ZŠ Valenty Prostějov 3:2.
Finále: ZŠ Masarykova Nezamyslice – ZŠ Dr. Horáka Prostějov 4:2.


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments