Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Součástí druhého ročníku florbalového turnaje školáků na ledě Zlatá brána 2018 byl exhibiční zápas, v němž se na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea střetli hokejisté LHK Jestřábi Prostějov a florbalisté SK K2 Prostějov. Unikátní přátelský mač skončil nejtěsnějším vítězstvím ptačích dravců 7:6.

V podstatě šlo o divácky atraktivní vyvrcholení celé akce na její úplný závěr. Výprava hokejových prvoligistů dorazila k ledové ploše na náměstí T.G.Masaryka okolo čtrnácté hodiny a okamžitě se stala středem zájmu přítomných lidí. Šestičlenný tým tvořili brankáři Jakub Neužil a Kryštof Rochla, obránce Daniel Kolář a útočníci Vojtěch Krejčiřík s Ondřejem Matýsem i Filipem Hantákem, jestřábí suitu vedl trenér gólmanů a marketingový manažer Štefan Žigárdy.
Borci nejprve rozdali nějaké autogramy, poté zhlédli přímo u mantinelu rozhodující duely chlapeckého klání a také asistovali spolu s plejery florbalové kádvojky u slavnostního vyhlášení výsledků Zlaté brány 2018. Nemohly chybět společné fotografie s jednotlivými družstvy malých sportovních nadšenců, načež přišla na řadu krátce před patnáctou hodinou svlastní exhibice.
Hrála se čtyři na čtyři dvakrát deset minut hrubého času podle upravených florbalových pravidel. A kdo očekával jasnou dominanci profesionálních hokejistů, či naopak pohodovou a předem domluvenou remízu, musel být překvapen. Oba kolektivy totiž od začátku nasadily hodně vysoké tempo, rychlé bruslení včetně působivých kliček i kombinačních akcí doplňovaly technické finesy s umělohmotnými hokejkami a míčkem, občas trošku tvrdší souboje.
Prostějovská florbalová parta mužů působících v divizi, tedy čtvrté nejvyšší soutěži ČR, dokonce obrátila průběh zápasu z 0:1 na 2:1. Pak šli sice do vedení znovu Jestřábi, ale jejich náskok zůstával v dalším průběhu pouze minimální, až ekipa K2 vyrovnala pár minut před koncem na 6:6. Vzápětí se strhl nefalšovaný boj o rozhodující trefu, kterou vstřelil benjamínek Kryštof Rochla. Po boku Vojty Krejčiříka jakožto nejlepšího hráče utkání i svých dalších parťáků však museli k vítězství 7:6 zapnout opravdu pořádné otáčky.
„Myslím, že jsme si to s klukama všichni užili, byla to zajímavá zkušenost. A určitě jsme nechtěli prohrát, i když se jednalo jen o exhibici, kde výsledek není tolik důležitý,“ usmíval se bek elhákáčka Daniel Kolář. „Hlavně máme radost, že jsme mohli tímhle způsobem podpořit turnaj mládeže a povzbudit děti k aktivnímu sportování,“ zdůraznil.
Exhibiční partii s Jestřáby domluvil Radek Pařenica, trenér mládeže florbalového oddílu SK K2 Prostějov. „Chtěli jsme, aby turnaj Zlatá brána měl ještě nějakou nadstavbu, pověstnou třešničku na dortu. A věřím, že tenhle přátelák jí skutečně byl. Hokejisté měli výhodu samozřejmě v lepším bruslení, naši kluci jsou zase víc zvyklí na práci s florbalovou holí i míčkem. Vznikl z toho dost vyrovnaný a určitě zajímavý zápas, který rozhodně stál za to. A borci ká dva neudělali žádnou ostudu,“ spokojeně konstatoval Pařenica s poděkováním LHK za ochotu absolvovat unikátní duel.
Uvidíme, jestli za rok při Zlaté bráně 2019 dojde na odvetu.

53 exhibice2

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments