Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Součástí druhého ročníku florbalového turnaje školáků na ledě Zlatá brána 2018 byl exhibiční zápas, v němž se na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea střetli hokejisté LHK Jestřábi Prostějov a florbalisté SK K2 Prostějov. Unikátní přátelský mač skončil nejtěsnějším vítězstvím ptačích dravců 7:6.

V podstatě šlo o divácky atraktivní vyvrcholení celé akce na její úplný závěr. Výprava hokejových prvoligistů dorazila k ledové ploše na náměstí T.G.Masaryka okolo čtrnácté hodiny a okamžitě se stala středem zájmu přítomných lidí. Šestičlenný tým tvořili brankáři Jakub Neužil a Kryštof Rochla, obránce Daniel Kolář a útočníci Vojtěch Krejčiřík s Ondřejem Matýsem i Filipem Hantákem, jestřábí suitu vedl trenér gólmanů a marketingový manažer Štefan Žigárdy.
Borci nejprve rozdali nějaké autogramy, poté zhlédli přímo u mantinelu rozhodující duely chlapeckého klání a také asistovali spolu s plejery florbalové kádvojky u slavnostního vyhlášení výsledků Zlaté brány 2018. Nemohly chybět společné fotografie s jednotlivými družstvy malých sportovních nadšenců, načež přišla na řadu krátce před patnáctou hodinou svlastní exhibice.
Hrála se čtyři na čtyři dvakrát deset minut hrubého času podle upravených florbalových pravidel. A kdo očekával jasnou dominanci profesionálních hokejistů, či naopak pohodovou a předem domluvenou remízu, musel být překvapen. Oba kolektivy totiž od začátku nasadily hodně vysoké tempo, rychlé bruslení včetně působivých kliček i kombinačních akcí doplňovaly technické finesy s umělohmotnými hokejkami a míčkem, občas trošku tvrdší souboje.
Prostějovská florbalová parta mužů působících v divizi, tedy čtvrté nejvyšší soutěži ČR, dokonce obrátila průběh zápasu z 0:1 na 2:1. Pak šli sice do vedení znovu Jestřábi, ale jejich náskok zůstával v dalším průběhu pouze minimální, až ekipa K2 vyrovnala pár minut před koncem na 6:6. Vzápětí se strhl nefalšovaný boj o rozhodující trefu, kterou vstřelil benjamínek Kryštof Rochla. Po boku Vojty Krejčiříka jakožto nejlepšího hráče utkání i svých dalších parťáků však museli k vítězství 7:6 zapnout opravdu pořádné otáčky.
„Myslím, že jsme si to s klukama všichni užili, byla to zajímavá zkušenost. A určitě jsme nechtěli prohrát, i když se jednalo jen o exhibici, kde výsledek není tolik důležitý,“ usmíval se bek elhákáčka Daniel Kolář. „Hlavně máme radost, že jsme mohli tímhle způsobem podpořit turnaj mládeže a povzbudit děti k aktivnímu sportování,“ zdůraznil.
Exhibiční partii s Jestřáby domluvil Radek Pařenica, trenér mládeže florbalového oddílu SK K2 Prostějov. „Chtěli jsme, aby turnaj Zlatá brána měl ještě nějakou nadstavbu, pověstnou třešničku na dortu. A věřím, že tenhle přátelák jí skutečně byl. Hokejisté měli výhodu samozřejmě v lepším bruslení, naši kluci jsou zase víc zvyklí na práci s florbalovou holí i míčkem. Vznikl z toho dost vyrovnaný a určitě zajímavý zápas, který rozhodně stál za to. A borci ká dva neudělali žádnou ostudu,“ spokojeně konstatoval Pařenica s poděkováním LHK za ochotu absolvovat unikátní duel.
Uvidíme, jestli za rok při Zlaté bráně 2019 dojde na odvetu.

53 exhibice2

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments