Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTO: Součástí druhého ročníku florbalového turnaje školáků na ledě Zlatá brána 2018 byl exhibiční zápas, v němž se na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea střetli hokejisté LHK Jestřábi Prostějov a florbalisté SK K2 Prostějov. Unikátní přátelský mač skončil nejtěsnějším vítězstvím ptačích dravců 7:6.

V podstatě šlo o divácky atraktivní vyvrcholení celé akce na její úplný závěr. Výprava hokejových prvoligistů dorazila k ledové ploše na náměstí T.G.Masaryka okolo čtrnácté hodiny a okamžitě se stala středem zájmu přítomných lidí. Šestičlenný tým tvořili brankáři Jakub Neužil a Kryštof Rochla, obránce Daniel Kolář a útočníci Vojtěch Krejčiřík s Ondřejem Matýsem i Filipem Hantákem, jestřábí suitu vedl trenér gólmanů a marketingový manažer Štefan Žigárdy.
Borci nejprve rozdali nějaké autogramy, poté zhlédli přímo u mantinelu rozhodující duely chlapeckého klání a také asistovali spolu s plejery florbalové kádvojky u slavnostního vyhlášení výsledků Zlaté brány 2018. Nemohly chybět společné fotografie s jednotlivými družstvy malých sportovních nadšenců, načež přišla na řadu krátce před patnáctou hodinou svlastní exhibice.
Hrála se čtyři na čtyři dvakrát deset minut hrubého času podle upravených florbalových pravidel. A kdo očekával jasnou dominanci profesionálních hokejistů, či naopak pohodovou a předem domluvenou remízu, musel být překvapen. Oba kolektivy totiž od začátku nasadily hodně vysoké tempo, rychlé bruslení včetně působivých kliček i kombinačních akcí doplňovaly technické finesy s umělohmotnými hokejkami a míčkem, občas trošku tvrdší souboje.
Prostějovská florbalová parta mužů působících v divizi, tedy čtvrté nejvyšší soutěži ČR, dokonce obrátila průběh zápasu z 0:1 na 2:1. Pak šli sice do vedení znovu Jestřábi, ale jejich náskok zůstával v dalším průběhu pouze minimální, až ekipa K2 vyrovnala pár minut před koncem na 6:6. Vzápětí se strhl nefalšovaný boj o rozhodující trefu, kterou vstřelil benjamínek Kryštof Rochla. Po boku Vojty Krejčiříka jakožto nejlepšího hráče utkání i svých dalších parťáků však museli k vítězství 7:6 zapnout opravdu pořádné otáčky.
„Myslím, že jsme si to s klukama všichni užili, byla to zajímavá zkušenost. A určitě jsme nechtěli prohrát, i když se jednalo jen o exhibici, kde výsledek není tolik důležitý,“ usmíval se bek elhákáčka Daniel Kolář. „Hlavně máme radost, že jsme mohli tímhle způsobem podpořit turnaj mládeže a povzbudit děti k aktivnímu sportování,“ zdůraznil.
Exhibiční partii s Jestřáby domluvil Radek Pařenica, trenér mládeže florbalového oddílu SK K2 Prostějov. „Chtěli jsme, aby turnaj Zlatá brána měl ještě nějakou nadstavbu, pověstnou třešničku na dortu. A věřím, že tenhle přátelák jí skutečně byl. Hokejisté měli výhodu samozřejmě v lepším bruslení, naši kluci jsou zase víc zvyklí na práci s florbalovou holí i míčkem. Vznikl z toho dost vyrovnaný a určitě zajímavý zápas, který rozhodně stál za to. A borci ká dva neudělali žádnou ostudu,“ spokojeně konstatoval Pařenica s poděkováním LHK za ochotu absolvovat unikátní duel.
Uvidíme, jestli za rok při Zlaté bráně 2019 dojde na odvetu.

53 exhibice2

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments