Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Součástí druhého ročníku florbalového turnaje školáků na ledě Zlatá brána 2018 byl exhibiční zápas, v němž se na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea střetli hokejisté LHK Jestřábi Prostějov a florbalisté SK K2 Prostějov. Unikátní přátelský mač skončil nejtěsnějším vítězstvím ptačích dravců 7:6.

V podstatě šlo o divácky atraktivní vyvrcholení celé akce na její úplný závěr. Výprava hokejových prvoligistů dorazila k ledové ploše na náměstí T.G.Masaryka okolo čtrnácté hodiny a okamžitě se stala středem zájmu přítomných lidí. Šestičlenný tým tvořili brankáři Jakub Neužil a Kryštof Rochla, obránce Daniel Kolář a útočníci Vojtěch Krejčiřík s Ondřejem Matýsem i Filipem Hantákem, jestřábí suitu vedl trenér gólmanů a marketingový manažer Štefan Žigárdy.
Borci nejprve rozdali nějaké autogramy, poté zhlédli přímo u mantinelu rozhodující duely chlapeckého klání a také asistovali spolu s plejery florbalové kádvojky u slavnostního vyhlášení výsledků Zlaté brány 2018. Nemohly chybět společné fotografie s jednotlivými družstvy malých sportovních nadšenců, načež přišla na řadu krátce před patnáctou hodinou svlastní exhibice.
Hrála se čtyři na čtyři dvakrát deset minut hrubého času podle upravených florbalových pravidel. A kdo očekával jasnou dominanci profesionálních hokejistů, či naopak pohodovou a předem domluvenou remízu, musel být překvapen. Oba kolektivy totiž od začátku nasadily hodně vysoké tempo, rychlé bruslení včetně působivých kliček i kombinačních akcí doplňovaly technické finesy s umělohmotnými hokejkami a míčkem, občas trošku tvrdší souboje.
Prostějovská florbalová parta mužů působících v divizi, tedy čtvrté nejvyšší soutěži ČR, dokonce obrátila průběh zápasu z 0:1 na 2:1. Pak šli sice do vedení znovu Jestřábi, ale jejich náskok zůstával v dalším průběhu pouze minimální, až ekipa K2 vyrovnala pár minut před koncem na 6:6. Vzápětí se strhl nefalšovaný boj o rozhodující trefu, kterou vstřelil benjamínek Kryštof Rochla. Po boku Vojty Krejčiříka jakožto nejlepšího hráče utkání i svých dalších parťáků však museli k vítězství 7:6 zapnout opravdu pořádné otáčky.
„Myslím, že jsme si to s klukama všichni užili, byla to zajímavá zkušenost. A určitě jsme nechtěli prohrát, i když se jednalo jen o exhibici, kde výsledek není tolik důležitý,“ usmíval se bek elhákáčka Daniel Kolář. „Hlavně máme radost, že jsme mohli tímhle způsobem podpořit turnaj mládeže a povzbudit děti k aktivnímu sportování,“ zdůraznil.
Exhibiční partii s Jestřáby domluvil Radek Pařenica, trenér mládeže florbalového oddílu SK K2 Prostějov. „Chtěli jsme, aby turnaj Zlatá brána měl ještě nějakou nadstavbu, pověstnou třešničku na dortu. A věřím, že tenhle přátelák jí skutečně byl. Hokejisté měli výhodu samozřejmě v lepším bruslení, naši kluci jsou zase víc zvyklí na práci s florbalovou holí i míčkem. Vznikl z toho dost vyrovnaný a určitě zajímavý zápas, který rozhodně stál za to. A borci ká dva neudělali žádnou ostudu,“ spokojeně konstatoval Pařenica s poděkováním LHK za ochotu absolvovat unikátní duel.
Uvidíme, jestli za rok při Zlaté bráně 2019 dojde na odvetu.

53 exhibice2

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments