Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

40 jestrabi frydekmistek 23Doma ještě neztratili prostějovští hokejisté ani bod, venku ovšem podruhé v načaté sezoně narazili. Deset dní od neúspěchu s Opavou se jim výsledkově nevydařil ani zápas na ledě Vsetína, i zde prohráli o dvě branky. Duel navíc nedohrála hned trojice Jestřábů – kapitán Lukáš Duba a jeho zástupci Lukáš Luňák s Michalem Nedbálkem.

Domácí v sestavě s několika bývalými prostějovskými hráči měli povedenější vstup do utkání. Na konci desáté minuty jim Veselý svým držením nabídl dvouminutovou početní výhodu a přesně půl minuty od jejího skončení se Valaši poprvé radovali. Z mezikruží se trefil Martin Kubo, když na akci se podíleli i Robin Ševčík s Adamem Mikšovským.

Pětadvacetiletý Ševčík odehrál v Prostějově za poslední dvě sezony přes šedesát utkání a nasázel jednadvacet branek, o rok starší Mikšovský patřil Prostějovu hned po tři ročníky. V sezonách 2006/07 a 2007/08 téměř šedesát střetnutí a v druholigové sezoně 2011/12 dalších osm, celkem stihl na Hané devět přesných tref.

Ani ne minutu od vedoucí branky si vybral slabší chvilku hostující gólman Ondřej Kocián. Oldřich Heža vypálil z poloviny hřiště a k velkému údivu skončil puk za brankovou čarou – 2:0. A vzápětí měli před sebou Vsetínští další přesilovku, tentokráte po vyloučení Šebka.

Valaši ani druhou možnost pěti proti čtyřem nezužitkovali a recept na proměňování jim tak museli ukázat hosté. Minutu a čtvrt po Hežovi usedl na trestnou i Filip Vrba a zesílenou početní výhodu přetavil po spolupráci s Dubou a Stejskalem ve snížení do poloodkryté klece Matouš Venkrbec – 2:1.

První část již nic extrémně zajímavého nenabídla, o začátku té druhé to ale neplatilo. V předchozím utkání proti Břeclavi rozhodli Jestřábi pěti brankami právě v prostřední dvacetiminutovce, teď se jim něco podobného nepodařilo. Jediným střelcem tohoto úseku se totiž stal Adam Mikšovský, jenž po individuální akci zvýšil na 3:1. A de facto dosáhl i vítězného gólu.

Hosté tak měli před sebou úkol v podobě smazání dvoubrankového manka, k němu již ovšem nemohli počítat se zástupcem kapitána Michalem Nedbálkem. Osmadvacetiletý bývalý vsetínský obránce odstoupil kvůli bolestem ramene, tedy problému, který ho vyřadil ze hry již o týden dříve.

Jestřábům se navíc nedařilo využít další přesilovky, navíc se v tomto utkání ofenzivní síla zadrhla. Útočná lavina, která Břeclavi i Frýdku-Místku nasázela rovných deset branek, vyprodukovala za úvodních čtyřicet minut šestnáct střel vedoucích k jedné brance, domácí ze stejného počtu pokusů zaznamenali branky tři.

Vsetínu málem brankově vyšel i úvod třetí třetiny, to když Podešvovu střelu z mezikruží vytěsnil Kocián ramenem. A brzy přišla další rána. U mantinelu zůstal ležet Lukáš Duba a koleno mu nedovolilo pokračovat, na řadě byla bolestivá cesta do kabin.

Šanci nabídl háčkem Robin Ševčík a na konci jeho trestu i ostrý zákrok Filipa Vrby na Lukáše Luňáka. Prvně jmenovaný vyfasoval trest na dvě plus deset za zásah do oblasti hlavy a krku, druhý jmenovaný si odnesl podezření na otřes mozku.

Posledních deset minut rozkouskovala spousta trestů. Po Vrbovi postupně putovali „za katr“ na domácí straně Mikšovský a Lukáš Vrba, na opačné straně to byli Antončík, Kořínek, Belay a Stejskal.

Vykrystalizovala z toho mimo jiné minutová dvojnásobná přesilovka ve prospěch Prostějova. Tu za šestadvacet sekund zakončil střelou do prázdné Šimon Antončík a rázem tu bylo drama.

Domácí se osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění, jenže hosté jim výhru darovali. Tři půl minuty před koncem byli ve stejném čase vyloučení Kořínek s Belayem a pojistku na 4:2 přidal sto jedenáct sekund před koncem Martin Ambruz. Třiatřicetiletý útočník se zkušenostmi z extraligy odehrál ještě za tehdejší HC Prostějov pět zápasů, nyní střelou mezi betony podtrhl výhru Vsetína.

Od tohoto stavu si již domácí výsledek pohlídali a všechny tři body zůstali na Valašsku. Náskok Prostějova na čele východní skupiny druhé ligy se ale neztenčil. Druhá Technika Brno totiž prohrála doma s Opavou, dosud třetí Poruba padla taktéž doma s Frýdkem-Místkem.

VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kubo (Mikšovský, Ševčík), 14. Heža (Hruška), 22. Mikšovský (Kubo), 59. Ambruz (Vaněk) – 18. Venkrbec (Duba, Stejskal), 55. Antončík (Belay, Kořínek). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 8:9, navíc L. Vrba (V) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváků: 926.

Sestava Vsetína: Hromada – Hurtík, Tichý, Žák, L. Vrba, Báchor, F. Vrba, Okuliar – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Heža, Podešva, P. Hruška – Lehečka, Daněk, Kývala – Janeba. Trenér: Juraj Jakubík.

Sestava Jestřábů: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Coufal – Černý, Šebek, Kryl – J. Jurík, Luňák, Kučera – Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

Ostatní výsledky 10. kola východní skupiny druhé ligy:

Technika Brno – Opava 1:2, Přerov – Nový Jičín 3:1, Poruba – Frýdek-Místek 4:5, Orlová – Břeclav 3:1, Hodonín – Valašské Meziříčí 8:1.