Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra

45 hokej FMDéle než půlku duelu mezi domácím Frýdkem-Místkem a hostujícími Jestřábi Prostějov měli navrch oba gólmani Andreas Kubáň a Ondřej Kocián, kteří za třicet minut hry lapili všechny střelecké pokusy mířící mezi tři tyče. Vše změnila až branka Martina Belaye při vlastním oslabení, v rychlém sledu přidali prostějovští hokejisté další dva dobře mířené údery a na cestě za třemi body je nevykolejilo ani snížení Marka Ivana necelou půlminutu před koncem druhé části.

Při utkání proti Valašskému Meziříčí mohl být kouč Jestřábů Petr Zachar spokojen s tím, že si hráči vzali k srdci jeho slova o disciplinovanosti a na trestnou lavici putovali za celých šedesát minut pouze dvakrát, v zápase v Frýdkem-Místkem to však bylo zase něco jiného.

Na zimním stadionu v Porubě udělil hlavní rozhodčí hostům hned devět dvouminutových trestů, zatímco na domácí straně se vylučovalo jen dvakrát. Prvním vyloučeným byl za faul kolenem Viktor Coufal, ještě do konce první třetiny ho následovali Juraj Jurík s Markem Indrou.

A právě hra při nestejném počtu hráčů na ledě se ukázala být klíčovou, padly při ní hned čtyři ze sedmi branek. Obě mužstva se jedenkrát prosadila při početní výhodě, Prostějovští navíc dokázali hned dvakrát využít nepozornosti domácích a skórovat i při oslabení.

O první střelecký pokus se postaral domácí Ondřej Sluštík, Kociána ale nepřekvapil, stejně tak dopadl na druhé straně i David Šebek. A předznamenalo to, že muži v maskách si v následujících okamžicích poradí se střelami od modré čáry i bližší vzdálenosti, z gólovějších pozic i z ostrých úhlů.

Změna nastala až v době, kdy si trest odpykával nedávný navrátilec do prostějovské sestavy Pavel Kumstát. Domácí se dopustili hned dvou velkých chyb a zatímco brejk po ztrátě Adama Valíčka ještě hosté nepotrestali, po Kolaříkově zaváhání již mohli slavit.

Do protiútoku totiž vyjeli Martin Belay s Michalem Černým, druhý jmenovaný naservíroval svému spoluhráči přesnou přihrávku a dvaadvacetiletý útočník vstřelil svou šestou branku v sezoně.

Jestřábům se zdařila i hra v početní výhodě, hned první faul domácích proměnili v přesilovkovou branku. Lukáš Luňák nabil Stejskalovi a král týmové produktivity přidal gólovou pojistku.

Necelé tři minuty po druhé vstřelené brance přišla i třetí radost Jestřábů, svého prvního zásahu se po celkem třech asistencích dočkal Marek Indra, když do patřičných míst zakončil nabídnutý rychlý protiútok.

Ani prostějovský gólman ovšem neudržel čisté konto až do konce druhé dvacetiminutovky, přesně dvaadvacet sekund před jejím skončením se prosadil rovněž Marek Ivan. Tentokrát se tak stalo při vyloučení Davida Juríka. Zlý stín Jestřábů z loňské sezony ovšem žádný obrat nezahájil, pouze kosmeticky upravil pro domácí Frýdek nelichotivý stav.

Hostující hráči si vydobytý náskok vzít nenechali a v poslední třetině ho ještě navýšili. Ke čtvrté brance měl blízko již Šimon Antončík, jenž v úniku napálil břevno, prosadil se právě až po jeho faulu bek Jakub Kořínek. Třiadvacetiletý zadák se tak zásahem při oslabení stal současně nejlepším klubovým střelcem mezi obránci, na jeho čtvrtém zásahu se asistencí podílel Matouš Venkrbec.

Slezané ještě po slabší chvilce Kociána a Slovákově zakončení z těžkého úhlu snížili na 2:4, víc už jim však hosté nedovolili. Naopak v poslední minutě se ještě jednou zapsal mezi střelce Martin Belay, jemuž asistovala nejvíce bodující dvojice týmu Stejskal-Venkrbec.

Tento výsledek společně se zaváháním Poruby v Hodoníně a porážce na jihu Moravy 2:4 znamená, že Jestřábi mají zpět tříbodový náskok na čele tabulky. Z prvního místa tak půjdou jak do středečního souboje s Opavou, tak do toho sobotního s Orlovou!
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 40. Ivan (Richter), 48. Slovák (Měkýš) – 31. Belay (Černý), 36. Stejskal (Luňák, Malý), 38. Indra (Kučera, Coufal), 46. Kořínek (Venkrbec), 60. Belay (Stejskal, Venkrbec). Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváků: 119.

Sestava Frýdku-Místku: Kubáň – Podešva, Ovšák, Gajda, Vacula, Měkýš, Valíček, Richter, Kopún, Kolařík, Stránský, Samiec, Ivan, Slovák, Mach, Mamula, O. Sluštík, J. Sluštík, Krutil. Trenéři: Radim Nečas a Jaroslav Havlík.

Sestava Jestřábů: Kocián – Malý, Veselý, Kaluža, Kumstát, Kořínek, Kolibár, Jedlička – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Černý, Šebek, J. Jurík – Antončík, Belay, Coufal – D. Jurík, Kučera, Indra – Kryl. Trenéři: Petr Zachar a Martin Kužílek.

pohledem trenéra:
PETR ZACHAR – LHK Jestřábi Prostějov:

„Musíme být spokojeni, protože jsme uhráli tři body z ledu soupeře. Když se podíváte na tabulku, tak se ukazuje, že každý může ztratit body s každým. První třetina byla nemastná, neslaná, od druhé třetiny jsme ale byli lepší a po zásluze jsme vyhráli. Doma jsem se díval na videokazetu, kterou jsme dostali z utkání, a je potřeba říct, že sedm osm faulů tam opravdu bylo. Rozhodčí to ale pískal spíše tendenčně a na jedné straně fauly viděl, zatímco na druhé ne. Domácím je odpouštěl a u nás je pískal.“

• Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.