Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 logo jestrabiJako stín se drží po celou sezonu hráči Poruby prostějovských Jestřábů. Týden co týden za nimi zůstávají v těsném kontaktu a nenechávají se setřást, čímž dodávají i základní části na atraktivitě, v případě zakolísání Prostějova však sami taktéž ztrácejí. Po víkendovém dvaatřicátém kole je mezi oběma celky pouze tříbodový rozdíl, zatímco zbývající soupeři jsou minimálně dalších sedmnáct bodů zpět, do sobotního podvečerního duelu tak díky výrazně lepšímu skóre s jistotou půjdou z vedoucí pozice Jestřábi.

Duelem s Porubou zahájí domácí hokejisté poslední čtvrtinu před play off a v bitvě se Slezany budou chtít odčinit předchozí domácí porážku 0:3, po níž na lavičce skončil Josef Málek. Při úvodních dvou vzájemných střetnutích totiž platilo, že si body odváželi pouze hosté. V prvním kole totiž v Porubě zvítězili Jestřábi 6:3. A série málem pokračovala i na konci listopadu, když Jestřábi vedli ve Slezsku čtvrt hodiny před koncem 2:0 a v poslední minutě 2:1. Nakonec však prohráli na nájezdy, takže aktuálně má lepší bilanci vzájemných utkání tým z Ostravska a hráči Prostějova potřebují získat alespoň dva body, aby tomu bylo jinak. Od poloviny listopadu do poloviny prosince trvala desetizápasová vítězná šňůra Poruby, během ní tým Tomáše Sršně získal devětadvacet bodů ze třiceti. Pak se ale stroj trochu zadrhl, posledních pět duelů mi přineslo jen jednu tříbodovou radost - výhru 6:1 nad Novým Jičínem. Jinak to byly dva dvoubodové zisky v Přerově a minulý týden ve Valašském Meziříčí a dvě těsné porážky v Hodoníně a naposledy v sobotu s Frýdkem-Místkem. Poruba se opírá zejména o defenzivu, což značí jen sedmasedmdesát inkasovaných branek a čísla gólmanů Michala Gleicha a Radka Tihláře. Druhý jmenovaný odchytal většinu zápasů, posbíral dvě čistá konta a má průměr 2,16 branky na zápas, Gleich je na tom za třináct utkání ještě lépe, jeho průměr činí 2,05 branky. Zadní řady se dále mohou spolehnout na čtyřicátníky Javína s Wolfem, kteří se dohromady blíží k devadesáti rokům, zbylá pětice beků má pak do pětadvaceti let. V případě útočníků je zatím stejně jako pětačtyřicetiletý Javín nejproduktivnější ten nejstarší - osmatřicetiletý Luděk Krayzel. Devětadvacet bodů ale nasbíral i Petr Seidler, jen o dva body zpět je Martin Buček. Za Porubu pravidelně nastupuje i syn prostějovského kouče David Zachar. Ten v jednatřiceti utkáních nasbíral celkem sedm branek a osm asistencí.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-