Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 bohmČtyři medaile si z nedávného domácího šampionátu v terénní lukostřelbě přivezli regionální zástupci. O tu nejcennější se v mužském reflexním luku zasloužil Karel Böhm, další tři pak přidali členové TJ OP Prostějov. Shodně stříbrní skončili Hana Majarová mezi ženami a Zdeněk Zapletal mezi seniory, bronz pak přidal Miroslav Hudec v juniorské kategorii!

Do mužské eliminace vstupoval Karel Böhm s nástřelem 313 bodů ze druhé pozice a postup mezi osm i čtyři nejlepší si s přehledem pohlídal prvním a druhým nejvyšším skóre. V semifinále bylo jeho 47 bodů opět nejlepších a ve finále vyzrál na Štěpána Vlčka ze Startu Praha po napínavém souboji 45:44!

V ženské kategorii se sešlo méně početné startovní pole. Hana Majarová zvládla s převahou kvalifikaci i střetnutí čtyř nejlepších, finále jí už tolik nevyšlo. Se ziskem 44 bodů na Janu Bednářovou z Mariánských Hor nestačila a brala stříbro. Těsně pod stupni pak skončila Zdeňka Hegedüsová z Kostelce na Hané, třetí po kvalifikaci. Start mezi seniory proměnil ve stříbro rovněž prostějovský Zdeněk Zapletal. Z kvalifikace postoupil díky rovným 250 bodům jako třetí, v semifinálové skupině si polepšil na postupové druhé místo a v závěrečném duelu pak o pět bodů prohrál s Jaroslavem Suchým ze Startu Praha.

Juniorů se na startu závodu sešla pouze čtveřice, mezi nimi i Miroslav Hudec z TJ OP Prostějov. Kvalifikaci zvládl v druhém nejkvalitnějším výkonu 277 bodů, semifinále se mu však o fous nevyvedlo, ale bronz si vzít nenechal. Duel nad Lukášem Hádkem z Plzně ovládl poměrem 46:27 a skončil třetí. Mimo medaile se pak umístil prostějovský Pavel Zapletal na sedmém místě v reflexním luku kadetů a třináctý Petr Musil v kladkovém luku mužů.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-