Dobré odpoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak právě tuto nabídku s všudypřítomně lehkou ironií dostala opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (ZPP) od primátora Františka Jury během projednávání sportovních dotací na mimořádném čtvrtém zasedání zastupitelstva, které se konalo minulé úterý 15. ledna v útrobách prostějovské radnice. Důvodem bylo její pregnantní shrnutí problematiky mládežnického sportu. Jinak se ale víceméně žádné překvapení nekonalo a vše probíhalo podle předem sjednaných not. Až tedy na „maličkost“, že dva oddíly si musí na „štempl“ své žádosti počkat o měsíc déle...

Zatímco ve fotbale mohla čekat na Hanu Naiclerovou netušená kariéra, v hokejovém prostředí by asi pohořela. Pro tento sport ji zcela diskvalifikoval návrh schválit pro LHK Prostějov A-team pouhý zůstatek v režimu de minimis, činící přesně Kč 12 520,45. A to všechno pro subjekt, který svými výkony baví přes tři tisíce Prostějovanů v hledišti, jak připomněl primátor Jura.
„Máme koncepci sportu, víme, kam chceme příspěvky dávat,“ vzkázal první muž města všem pochybovačům a konkretizoval, že magistrát chce podporovat zejména kluby vychovávající vrcholovou mládež, přičemž důležitým kritériem je i počet dětí.
Radní Miloš Sklenka (ANO 2011) zdůraznil provázanost mládežnických kategorií se sportováním dospělých. „Není to primárně o penězích jako takových, hodně klubů především pálí zázemí, šatny, kabiny,“ specifikoval potřeby oddílů Sklenka.
Ze schvalování dotací byly na poslední chvíli vyjmuty kluby SK Prostějov 1913 a BK Olomoucko, u nichž ještě v den schvalovacího procesu chyběla zveřejněná účetní uzávěrka. Proč, to zjišťoval Večerník přímo u zdroje. „Bohužel naše účetní uzávěrka nebyla do projednávání žádosti zveřejněna na příslušných stránkách. Šlo o technickou záležitost. Vše je již v pořádku, jednání o přidělení dotace v průběhu února tak nic nebrání,“ uvedl tiskový mluvčí BK Olomoucko David Ševčík. Obdobné vysvětlení zaznělo i od činitelů mládežnického hokeje. „Zastupitelstvo nám neschválilo dotaci zcela poprávu, neboť víme, že účetní uzávěrku jsme neměli zveřejněnou v termínu. Vina ale není na naší straně, dokument jsme podávali již třikrát. Poprvé nám bylo zjištěno formální pochybení, které jsme obratem opravili, podruhé i potřetí proběhl přenos na rejstříkový soud do Brna přes datovou schránku, ale doteď není učetní uzávěrka zveřejněna. Podnikli jsme všechny kroky, aby se tak stalo v nejbližších dnech,“ objasnil Marek Černošek, člen výkonného výboru SK Prostějov 1913. „Očekávám, že veřejná finanční podpora nám bude schválena v rámci unorového zasedání zastupitelstva.“
V případě dotací na celoroční činnost mládeže byl zamítnut návrh na hlasování per partes, což znamenalo ztrátu podpory tří zastupitelů, kteří se neztotožnili s dotací 2 miliony Kč Tenisovému klubu Prostějov. Přesto navržené poskytnutí dotací získalo podporu pětadvaceti zastupitelů.
Bezproblémově a jednomyslně byla schválena dotace oddílu TJ Prostějov, šestadvacetihlasou podporou pak prošly dotace na celoroční činnost klubů v tzv. Režimu „extraliga“, u nichž byl účel poskytnutí dotace ohrazen pouze legislativními mantinely. Oproti původnímu návrhu byla dotace pro LHK Prostějov A-team nižší o půl milionu, tedy 4,5 milionu Kč, rovný milion korun poputuje druholigovým fotbalistům.
Při absenci opozičníků Aleše Matyáška a Jana Navrátila, sledujících soudní jednání v kauze Mantellan, tak trochu nezbytného koloritu přinesly pouze slovní přestřelky mezi primátorem a Petrem Ošťádalem (Na rovinu!), který si stěžoval, že neustálé primátorovy komentáře k vystoupení jednotlivých zastupitelů jsou proti platnému jednacímu řádu.

schválené dotace v oblasti sportu

celoroční činnost mládeže
Tenisovému klubu Prostějov, spolku 2 000 000 Kč
1. SK Prostějov z. s. 1 700 000 Kč
VK Prostějov, spolku 1 500 000 Kč
BCM Orli Prostějov, spolku 900 000 Kč
SKC Prostějov z. s. 300 000 Kč

ve vrcholových soutěžích
LHK Jestřábi Prostějov A - team s. r. o. 4 500 000 Kč
1. SK Prostějov z. s. 1 000 000 Kč
Prostějov – C 1885, spol. s r. o. 350 000 Kč
DTJ Prostějov, z. s. 300 000 Kč

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments