Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak právě tuto nabídku s všudypřítomně lehkou ironií dostala opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (ZPP) od primátora Františka Jury během projednávání sportovních dotací na mimořádném čtvrtém zasedání zastupitelstva, které se konalo minulé úterý 15. ledna v útrobách prostějovské radnice. Důvodem bylo její pregnantní shrnutí problematiky mládežnického sportu. Jinak se ale víceméně žádné překvapení nekonalo a vše probíhalo podle předem sjednaných not. Až tedy na „maličkost“, že dva oddíly si musí na „štempl“ své žádosti počkat o měsíc déle...

Zatímco ve fotbale mohla čekat na Hanu Naiclerovou netušená kariéra, v hokejovém prostředí by asi pohořela. Pro tento sport ji zcela diskvalifikoval návrh schválit pro LHK Prostějov A-team pouhý zůstatek v režimu de minimis, činící přesně Kč 12 520,45. A to všechno pro subjekt, který svými výkony baví přes tři tisíce Prostějovanů v hledišti, jak připomněl primátor Jura.
„Máme koncepci sportu, víme, kam chceme příspěvky dávat,“ vzkázal první muž města všem pochybovačům a konkretizoval, že magistrát chce podporovat zejména kluby vychovávající vrcholovou mládež, přičemž důležitým kritériem je i počet dětí.
Radní Miloš Sklenka (ANO 2011) zdůraznil provázanost mládežnických kategorií se sportováním dospělých. „Není to primárně o penězích jako takových, hodně klubů především pálí zázemí, šatny, kabiny,“ specifikoval potřeby oddílů Sklenka.
Ze schvalování dotací byly na poslední chvíli vyjmuty kluby SK Prostějov 1913 a BK Olomoucko, u nichž ještě v den schvalovacího procesu chyběla zveřejněná účetní uzávěrka. Proč, to zjišťoval Večerník přímo u zdroje. „Bohužel naše účetní uzávěrka nebyla do projednávání žádosti zveřejněna na příslušných stránkách. Šlo o technickou záležitost. Vše je již v pořádku, jednání o přidělení dotace v průběhu února tak nic nebrání,“ uvedl tiskový mluvčí BK Olomoucko David Ševčík. Obdobné vysvětlení zaznělo i od činitelů mládežnického hokeje. „Zastupitelstvo nám neschválilo dotaci zcela poprávu, neboť víme, že účetní uzávěrku jsme neměli zveřejněnou v termínu. Vina ale není na naší straně, dokument jsme podávali již třikrát. Poprvé nám bylo zjištěno formální pochybení, které jsme obratem opravili, podruhé i potřetí proběhl přenos na rejstříkový soud do Brna přes datovou schránku, ale doteď není učetní uzávěrka zveřejněna. Podnikli jsme všechny kroky, aby se tak stalo v nejbližších dnech,“ objasnil Marek Černošek, člen výkonného výboru SK Prostějov 1913. „Očekávám, že veřejná finanční podpora nám bude schválena v rámci unorového zasedání zastupitelstva.“
V případě dotací na celoroční činnost mládeže byl zamítnut návrh na hlasování per partes, což znamenalo ztrátu podpory tří zastupitelů, kteří se neztotožnili s dotací 2 miliony Kč Tenisovému klubu Prostějov. Přesto navržené poskytnutí dotací získalo podporu pětadvaceti zastupitelů.
Bezproblémově a jednomyslně byla schválena dotace oddílu TJ Prostějov, šestadvacetihlasou podporou pak prošly dotace na celoroční činnost klubů v tzv. Režimu „extraliga“, u nichž byl účel poskytnutí dotace ohrazen pouze legislativními mantinely. Oproti původnímu návrhu byla dotace pro LHK Prostějov A-team nižší o půl milionu, tedy 4,5 milionu Kč, rovný milion korun poputuje druholigovým fotbalistům.
Při absenci opozičníků Aleše Matyáška a Jana Navrátila, sledujících soudní jednání v kauze Mantellan, tak trochu nezbytného koloritu přinesly pouze slovní přestřelky mezi primátorem a Petrem Ošťádalem (Na rovinu!), který si stěžoval, že neustálé primátorovy komentáře k vystoupení jednotlivých zastupitelů jsou proti platnému jednacímu řádu.

schválené dotace v oblasti sportu

celoroční činnost mládeže
Tenisovému klubu Prostějov, spolku 2 000 000 Kč
1. SK Prostějov z. s. 1 700 000 Kč
VK Prostějov, spolku 1 500 000 Kč
BCM Orli Prostějov, spolku 900 000 Kč
SKC Prostějov z. s. 300 000 Kč

ve vrcholových soutěžích
LHK Jestřábi Prostějov A - team s. r. o. 4 500 000 Kč
1. SK Prostějov z. s. 1 000 000 Kč
Prostějov – C 1885, spol. s r. o. 350 000 Kč
DTJ Prostějov, z. s. 300 000 Kč

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments