Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 krasobrusleniV sobotu 8. března se na prostějovském ledě uskutečnila Velká cena města Prostějova v krasobruslení, jejíž součástí byl i Přebor Olomouckého kraje. Soutěž se konala pod záštitou Města Prostějova a Olomouckého kraje. Soutěžilo se hned v jedenácti kategoriích.

„Nejmenší závodníci v kategorii přípravka hned od brzkého rána rozezněli zimní stadion hudbou a předvedli, co se už do svých sedmi let naučili na bruslích. Z našich závodnic si nejlépe vedla Karolína Stella Zímová, která obsadila šesté místo, Zuzana Kubová byla desátá a Emma Elena Mašková dvanáctá,“ započala hodnocení závodu hlavní trenérka oddílu KRASO – bruslení Prostějov Monika Tanečková. A jak dodala, výše zmíněná prostějovská trojice se umístila na prvním až třetím místě v Olomouckém kraji.
V průběhu celého dne se na ledě vystřídalo na sto dvacet bruslařů, Prostějov reprezentovalo patnáct dětí a celý Olomoucký kraj dohromady osmadvacet závodníků. „Ve starších kategoriích se nejlépe dařilo Otu Vystavělovi, který mezi nováčky zajel svou volnou jízdu s nadšením a skončil jako třetí. Z děvčat si skvěle vedla Tereza Rabalová, v mladších žačkách obsadila celkově třetí a v kraji dokonce první místo,“ těšilo Tanečkovou.
Dále se umístila například Anička Vystavělová mezi nejmladšími žačkami, třetí v kraji a celkově čtrnáctá, Lenka Velská byla v kraji hned za ní a osmnáctá celkově.
„I ostatní předvedli výborné výkony. Průběh závodu měl hladký spád a organizaci nelze nic vytknout. Musím poděkovat Domovní správě Prostějov za přípravu prostor a hlavně ledu a všem rodičům, kteří se podíleli na hladkém průběhu Velké ceny Prostějova,“ pochvalovala si Tanečková.
Hlavní prostějovská trenérka také podotkla, že současně s touto Velkou cenou se konalo Mistrovství České republiky v krasobruslení, kde Prostějov zastupovala tři děvčata a vedly si nadmíru dobře. „V kategorii žaček skončila Elisabeta Kořínková na výborném 5. místě a Veronika Hořicová na devátém místě. Mezi nejmladšími žačkami skončila jedenáctá. Gratulujeme,“ poblahopřála nadějným závodnicím.

Výsledky Velké ceny města Prostějova:
Žačky mladší „A“: 1. Michaela Musilová (VSK Technika Brno), 2. Barbora Viktorýnová (Uherský Brod), 3. Hana Veselá (TJ Stadion Brno).
Žačky mladší „B“: 1. Veronika Matějová (Ostrava), 2. Kateřina Hasoňova (TJ Stadion Brno), 3. Tereza Rabalová, 5. Elizabeth Jitka Olšanská, 8. Nicol Lugrová (všechny KRASO – bruslení Prostějov).
Žačky, nejmladší „A“: 1.
Žačky nejmladší „B“: 1. Mirjam Luisa Mifková (VSK Technika Brno), 2. Nela Tauberová (Ostrava), 3. Kateřina Kozlíková (Havlíčkův Brod), 12. Natálie Vykydalová, 14. Tereza Bednářová (obě KRASO – bruslení Prostějov).
Nováčci, chlapci „A“: 1. Adam Stibor (TJ Stadion Brno), 2. Josef Suchomel (VSK Technika Brno), 3. Oto Vystavěl (KRASO – bruslení Prostějov).
Nováčci, dívky „A“: 1. Aneta Gilová (Karviná), 2. Anna Jelínková (TJ Brno), 3. Adriana Vaculíková (Břeclav), 21. Denisa Kubová, 23. Nela Kolářová (KRASO – bruslení Prostějov).
Nováčci, mladší chlapci „A“: 1. Adam Tarabus (Uherský Brod), 2. Nikolas Pippal (Olomouc).
Nováčci, ml. dívky „A“: 1. Adéla Vrbíčková (Hodonín), 2. Daniela Drexlerová (Ostrava), 3. Valerie Pinkavová (Hodonín).
Přípravka: 1. Luisa Krakau (Hodonín), 2. Denisa Ulbrichtová (Vyškov), 3. Jakub Holek (Hodonín), 6. Karolína Stella Zímová, 10. Zuzana Kubová, 12. Emma Elena Mašková (všechny KRASO – bruslení Prostějov).

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-