Dobré dopoledne, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 vesely_ctvrtfinalePrvní semifinále přineslo spoustu zajímavých a napínavých chvil. O zábavu se starali oba tenisté, a to nejen fantastickými údery. V třísetové bitvě nakonec Radek Štěpánek udolal Rusa Gabashviliho a čekal na druhého finalistu, jenž se zrodil opět v třísetové bitvě. Druhé semifinále vyšlo lépe mladé naději prostějovského tenisu Jiřímu Veselému, který byl přeci jen o malý krok před svým soupeřem. Zaslouženě přehrál Němce Gojowczyka a porve se s Radkem Štěpánkem o triumf.

První semifinále, které letos dvacátý ročník nabízel, přivedlo na kurt dvaapadesátého v žebříčku ATP Radka Štěpánka a stočtyřiačtyřicátého Rusa Teimuraze Gabashviliho. Bilance obou hráčů proti sobě nevyzvívala ani pro jednoho hráče příliš jasně. Šlo prakticky o první souboj na antuce, ve kterém byl sice favoritem Radek Štěpánek, ale Gabashvili mu byl rozhodně těžkým soupeřem. Psychycky nabuzený Rus zejména po výhrách nad Mayerem a Hájkem dokazoval hned úvodem, že půjde o velkou bitvu. Štěpánek však dokázal první sadu získat pro sebe poměrem 7:5 a trochu ztlumil rozjetého Gabashviliho. Druhá sada byla ještě vyrovnanější, a proto není divu, že dospěla k tie-breaku. V něm se druhá sada zřejmě zlomila za stavu 5:3 pro Gabashviliho, kdy sporný míček reklamoval Štěpánek, ale hlavní rozhodkyně byla neoblomná. Radek alespoň svými gesty pobavil zaplněnou tribunu a musel zkousnout dobrý míč soupeře. Gabashvili si už šanci na sadu vzít nenechal. Rozhodnout musela až třetí sada. V ní se Radek, možná i díky koncovce druhé sady, nechal herně rozhodit a soupeř toho značně využíval. Kritické to bylo zejména za stavu 1:4, kdy už by málokdo předpokládal Radkovu herní vzpruhu. To jaký je Radek Štěpánek bojovník ukázal v dalším průběhu a vysloužil si nejen ovace z tribun, ale i gesto potlesku od svého soupeře. Zaplněná hala hnala Štěpánka k famóznímu obratu a dočkala se. Z nelichotivého stavu se Radek dokázal prokousat k obratu na 5:4 a na kurtu běhal jak politý živou vodou. „Důležité bylo, že jsem hned vyhrál jeho servis a pak už jsem byl psychicky nahoře. Když si věříte, tak jde všechno líp,“ řekl ke klíčovému momentu Radek Štěpánek. Nevěřícně kroutil Gabashvili hlavou nad některými Radkovi údery a i když zvládl ještě jednou hru srovnat, dál už byl na rozjetý český expres krátký. Radek po více jak třech hodinách otočil ztracený zápas a vychutnal si aplaus zaplněného hlediště. S jistotou jsme mohli konstatovat, že se letos finále bez české účasti neobejde.

Druhé semifinále favorizovalo českého tenistu Jiřího Veselého, neboť jeho soupeřem byl Němec Gojowczyk. Ten překvapivě vyřadil Nieminena a také Ramose, kde v obou utkáních nebyl vůbec favoritem. Proto se již před utkáním skýtalo několik otázek, zda je to výhoda pro Veselého, či nikoliv. Naopak poprvé měl možnost mladík Veselý vstoupit do utkání jako favorit a bylo tedy důležité, jak se s tím vypořádá. Utkání začal Gojowczyk dvojchybou, což nevěstilo pro něj nic dobrého, přesto si podání nakonec udržel. Jenže agresivní a přesný Veselý soupeře donutil k častějším chybám, které vyústily v jednoznačný průběh první sady. Jiří Veselý tedy úvodní set vyhrál 6:2 a nabuzený vstupoval do té druhé. Určitě v utkání šlo o hodně. Veselému vítězství zaručovalo o 30 bodů více do žebříčku, což by ho hodně přiblížilo k pro něj vysněné stovce. I druhá sada se vyvíjela zpočátku pro Veselého, jenže postupem času jakoby Veselý ztrácel koncentraci a lehce ve svém výborném výkonu slevoval. Do stavu 5:4 už kdekdo viděl Veselého ve finále, ale Gojowczyk svoji kůži nedával zadarmo. Němec se chopil šance a utrhl druhou sadu pro sebe, když ji zakončil čistou hrou (7:5). Rozhodnout tedy musela třetí sada. Pro Jiřího Veselého to bylo ovšem nic neobvyklého. Tradičně po celý turnaj uhrával těžké třísetové bitvy, leckdy do pozdních hodin. „Je pravda, že mi v poslední době delší utkání vycházeli. Jsem strašně rád, že jsem je dokázal vybojovat. Doufám, že mi pomůžou i  do dalších bojů“, prozradil nám mladý český tenista.

Veselý rozhodně v třetí sadě nijak nevypovídal známky únavy. Vrátil se ke hře z úvodu utkání a svému soupeři odskočil. Nakonec ho zlomil podstatně snáz než v prvním semifinále Radek Štěpánek Rusa Gabashvila. Třetí set v poměru 6:2 pro Veselého jen potvrdil rize české finále.  „První set byl z mé strany dominantní, myslím, že jsem ho přehrával ve všech stránkách. Podobně se vyvíjel i ten druhý set. Bohužel až do stavu 5:4, kdy jsem znervózněl. Úplně mi do hlavy vlítly myšlenky o první stovce. Myslím si, že hlavní soutěž US Open je už hodně, hodně blízko. Takže mě ty myšlenky hodně svázali, takže jsem díky tomu druhou sadu prohrál. Naštěstí jsem pořád věřil, že to v té třetí sadě dokážu. Vrátím se k té svojí hře z prvního setu. Naštěstí mi vyšel úvod třetího setu a dokázal jsem to,“ oddechl si na závěr rozhovoru druhý finalista Jiří Veselý.

Sobotní program začne tentokrát od 10 hodin tenisovou exhibicí mezi Jiřím Novákem a bývalou světovou jedničkou Španělem Carlosem Moyou. Od 11 hodin si to na centrálním dvorci rozdají o titul již výše zmiňovaný daviscupový vítěz Radek Štěpánek a černý kůň turnaje, člen TK Agrofert, Jiří Veselý. Vstup je samozřejmě na oba vrcholy dvacátého ročníku UniCredit Czech Open zdarma.

Aktuální výsledky sledujte live na www.czech-open.cz

pdfZávěrečný pavouk turnaje

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments