Dobré dopoledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 vesely_ctvrtfinalePrvní semifinále přineslo spoustu zajímavých a napínavých chvil. O zábavu se starali oba tenisté, a to nejen fantastickými údery. V třísetové bitvě nakonec Radek Štěpánek udolal Rusa Gabashviliho a čekal na druhého finalistu, jenž se zrodil opět v třísetové bitvě. Druhé semifinále vyšlo lépe mladé naději prostějovského tenisu Jiřímu Veselému, který byl přeci jen o malý krok před svým soupeřem. Zaslouženě přehrál Němce Gojowczyka a porve se s Radkem Štěpánkem o triumf.

První semifinále, které letos dvacátý ročník nabízel, přivedlo na kurt dvaapadesátého v žebříčku ATP Radka Štěpánka a stočtyřiačtyřicátého Rusa Teimuraze Gabashviliho. Bilance obou hráčů proti sobě nevyzvívala ani pro jednoho hráče příliš jasně. Šlo prakticky o první souboj na antuce, ve kterém byl sice favoritem Radek Štěpánek, ale Gabashvili mu byl rozhodně těžkým soupeřem. Psychycky nabuzený Rus zejména po výhrách nad Mayerem a Hájkem dokazoval hned úvodem, že půjde o velkou bitvu. Štěpánek však dokázal první sadu získat pro sebe poměrem 7:5 a trochu ztlumil rozjetého Gabashviliho. Druhá sada byla ještě vyrovnanější, a proto není divu, že dospěla k tie-breaku. V něm se druhá sada zřejmě zlomila za stavu 5:3 pro Gabashviliho, kdy sporný míček reklamoval Štěpánek, ale hlavní rozhodkyně byla neoblomná. Radek alespoň svými gesty pobavil zaplněnou tribunu a musel zkousnout dobrý míč soupeře. Gabashvili si už šanci na sadu vzít nenechal. Rozhodnout musela až třetí sada. V ní se Radek, možná i díky koncovce druhé sady, nechal herně rozhodit a soupeř toho značně využíval. Kritické to bylo zejména za stavu 1:4, kdy už by málokdo předpokládal Radkovu herní vzpruhu. To jaký je Radek Štěpánek bojovník ukázal v dalším průběhu a vysloužil si nejen ovace z tribun, ale i gesto potlesku od svého soupeře. Zaplněná hala hnala Štěpánka k famóznímu obratu a dočkala se. Z nelichotivého stavu se Radek dokázal prokousat k obratu na 5:4 a na kurtu běhal jak politý živou vodou. „Důležité bylo, že jsem hned vyhrál jeho servis a pak už jsem byl psychicky nahoře. Když si věříte, tak jde všechno líp,“ řekl ke klíčovému momentu Radek Štěpánek. Nevěřícně kroutil Gabashvili hlavou nad některými Radkovi údery a i když zvládl ještě jednou hru srovnat, dál už byl na rozjetý český expres krátký. Radek po více jak třech hodinách otočil ztracený zápas a vychutnal si aplaus zaplněného hlediště. S jistotou jsme mohli konstatovat, že se letos finále bez české účasti neobejde.

Druhé semifinále favorizovalo českého tenistu Jiřího Veselého, neboť jeho soupeřem byl Němec Gojowczyk. Ten překvapivě vyřadil Nieminena a také Ramose, kde v obou utkáních nebyl vůbec favoritem. Proto se již před utkáním skýtalo několik otázek, zda je to výhoda pro Veselého, či nikoliv. Naopak poprvé měl možnost mladík Veselý vstoupit do utkání jako favorit a bylo tedy důležité, jak se s tím vypořádá. Utkání začal Gojowczyk dvojchybou, což nevěstilo pro něj nic dobrého, přesto si podání nakonec udržel. Jenže agresivní a přesný Veselý soupeře donutil k častějším chybám, které vyústily v jednoznačný průběh první sady. Jiří Veselý tedy úvodní set vyhrál 6:2 a nabuzený vstupoval do té druhé. Určitě v utkání šlo o hodně. Veselému vítězství zaručovalo o 30 bodů více do žebříčku, což by ho hodně přiblížilo k pro něj vysněné stovce. I druhá sada se vyvíjela zpočátku pro Veselého, jenže postupem času jakoby Veselý ztrácel koncentraci a lehce ve svém výborném výkonu slevoval. Do stavu 5:4 už kdekdo viděl Veselého ve finále, ale Gojowczyk svoji kůži nedával zadarmo. Němec se chopil šance a utrhl druhou sadu pro sebe, když ji zakončil čistou hrou (7:5). Rozhodnout tedy musela třetí sada. Pro Jiřího Veselého to bylo ovšem nic neobvyklého. Tradičně po celý turnaj uhrával těžké třísetové bitvy, leckdy do pozdních hodin. „Je pravda, že mi v poslední době delší utkání vycházeli. Jsem strašně rád, že jsem je dokázal vybojovat. Doufám, že mi pomůžou i  do dalších bojů“, prozradil nám mladý český tenista.

Veselý rozhodně v třetí sadě nijak nevypovídal známky únavy. Vrátil se ke hře z úvodu utkání a svému soupeři odskočil. Nakonec ho zlomil podstatně snáz než v prvním semifinále Radek Štěpánek Rusa Gabashvila. Třetí set v poměru 6:2 pro Veselého jen potvrdil rize české finále.  „První set byl z mé strany dominantní, myslím, že jsem ho přehrával ve všech stránkách. Podobně se vyvíjel i ten druhý set. Bohužel až do stavu 5:4, kdy jsem znervózněl. Úplně mi do hlavy vlítly myšlenky o první stovce. Myslím si, že hlavní soutěž US Open je už hodně, hodně blízko. Takže mě ty myšlenky hodně svázali, takže jsem díky tomu druhou sadu prohrál. Naštěstí jsem pořád věřil, že to v té třetí sadě dokážu. Vrátím se k té svojí hře z prvního setu. Naštěstí mi vyšel úvod třetího setu a dokázal jsem to,“ oddechl si na závěr rozhovoru druhý finalista Jiří Veselý.

Sobotní program začne tentokrát od 10 hodin tenisovou exhibicí mezi Jiřím Novákem a bývalou světovou jedničkou Španělem Carlosem Moyou. Od 11 hodin si to na centrálním dvorci rozdají o titul již výše zmiňovaný daviscupový vítěz Radek Štěpánek a černý kůň turnaje, člen TK Agrofert, Jiří Veselý. Vstup je samozřejmě na oba vrcholy dvacátého ročníku UniCredit Czech Open zdarma.

Aktuální výsledky sledujte live na www.czech-open.cz

pdfZávěrečný pavouk turnaje

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 8:44

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments