Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 vesely_ctvrtfinalePrvní semifinále přineslo spoustu zajímavých a napínavých chvil. O zábavu se starali oba tenisté, a to nejen fantastickými údery. V třísetové bitvě nakonec Radek Štěpánek udolal Rusa Gabashviliho a čekal na druhého finalistu, jenž se zrodil opět v třísetové bitvě. Druhé semifinále vyšlo lépe mladé naději prostějovského tenisu Jiřímu Veselému, který byl přeci jen o malý krok před svým soupeřem. Zaslouženě přehrál Němce Gojowczyka a porve se s Radkem Štěpánkem o triumf.

První semifinále, které letos dvacátý ročník nabízel, přivedlo na kurt dvaapadesátého v žebříčku ATP Radka Štěpánka a stočtyřiačtyřicátého Rusa Teimuraze Gabashviliho. Bilance obou hráčů proti sobě nevyzvívala ani pro jednoho hráče příliš jasně. Šlo prakticky o první souboj na antuce, ve kterém byl sice favoritem Radek Štěpánek, ale Gabashvili mu byl rozhodně těžkým soupeřem. Psychycky nabuzený Rus zejména po výhrách nad Mayerem a Hájkem dokazoval hned úvodem, že půjde o velkou bitvu. Štěpánek však dokázal první sadu získat pro sebe poměrem 7:5 a trochu ztlumil rozjetého Gabashviliho. Druhá sada byla ještě vyrovnanější, a proto není divu, že dospěla k tie-breaku. V něm se druhá sada zřejmě zlomila za stavu 5:3 pro Gabashviliho, kdy sporný míček reklamoval Štěpánek, ale hlavní rozhodkyně byla neoblomná. Radek alespoň svými gesty pobavil zaplněnou tribunu a musel zkousnout dobrý míč soupeře. Gabashvili si už šanci na sadu vzít nenechal. Rozhodnout musela až třetí sada. V ní se Radek, možná i díky koncovce druhé sady, nechal herně rozhodit a soupeř toho značně využíval. Kritické to bylo zejména za stavu 1:4, kdy už by málokdo předpokládal Radkovu herní vzpruhu. To jaký je Radek Štěpánek bojovník ukázal v dalším průběhu a vysloužil si nejen ovace z tribun, ale i gesto potlesku od svého soupeře. Zaplněná hala hnala Štěpánka k famóznímu obratu a dočkala se. Z nelichotivého stavu se Radek dokázal prokousat k obratu na 5:4 a na kurtu běhal jak politý živou vodou. „Důležité bylo, že jsem hned vyhrál jeho servis a pak už jsem byl psychicky nahoře. Když si věříte, tak jde všechno líp,“ řekl ke klíčovému momentu Radek Štěpánek. Nevěřícně kroutil Gabashvili hlavou nad některými Radkovi údery a i když zvládl ještě jednou hru srovnat, dál už byl na rozjetý český expres krátký. Radek po více jak třech hodinách otočil ztracený zápas a vychutnal si aplaus zaplněného hlediště. S jistotou jsme mohli konstatovat, že se letos finále bez české účasti neobejde.

Druhé semifinále favorizovalo českého tenistu Jiřího Veselého, neboť jeho soupeřem byl Němec Gojowczyk. Ten překvapivě vyřadil Nieminena a také Ramose, kde v obou utkáních nebyl vůbec favoritem. Proto se již před utkáním skýtalo několik otázek, zda je to výhoda pro Veselého, či nikoliv. Naopak poprvé měl možnost mladík Veselý vstoupit do utkání jako favorit a bylo tedy důležité, jak se s tím vypořádá. Utkání začal Gojowczyk dvojchybou, což nevěstilo pro něj nic dobrého, přesto si podání nakonec udržel. Jenže agresivní a přesný Veselý soupeře donutil k častějším chybám, které vyústily v jednoznačný průběh první sady. Jiří Veselý tedy úvodní set vyhrál 6:2 a nabuzený vstupoval do té druhé. Určitě v utkání šlo o hodně. Veselému vítězství zaručovalo o 30 bodů více do žebříčku, což by ho hodně přiblížilo k pro něj vysněné stovce. I druhá sada se vyvíjela zpočátku pro Veselého, jenže postupem času jakoby Veselý ztrácel koncentraci a lehce ve svém výborném výkonu slevoval. Do stavu 5:4 už kdekdo viděl Veselého ve finále, ale Gojowczyk svoji kůži nedával zadarmo. Němec se chopil šance a utrhl druhou sadu pro sebe, když ji zakončil čistou hrou (7:5). Rozhodnout tedy musela třetí sada. Pro Jiřího Veselého to bylo ovšem nic neobvyklého. Tradičně po celý turnaj uhrával těžké třísetové bitvy, leckdy do pozdních hodin. „Je pravda, že mi v poslední době delší utkání vycházeli. Jsem strašně rád, že jsem je dokázal vybojovat. Doufám, že mi pomůžou i  do dalších bojů“, prozradil nám mladý český tenista.

Veselý rozhodně v třetí sadě nijak nevypovídal známky únavy. Vrátil se ke hře z úvodu utkání a svému soupeři odskočil. Nakonec ho zlomil podstatně snáz než v prvním semifinále Radek Štěpánek Rusa Gabashvila. Třetí set v poměru 6:2 pro Veselého jen potvrdil rize české finále.  „První set byl z mé strany dominantní, myslím, že jsem ho přehrával ve všech stránkách. Podobně se vyvíjel i ten druhý set. Bohužel až do stavu 5:4, kdy jsem znervózněl. Úplně mi do hlavy vlítly myšlenky o první stovce. Myslím si, že hlavní soutěž US Open je už hodně, hodně blízko. Takže mě ty myšlenky hodně svázali, takže jsem díky tomu druhou sadu prohrál. Naštěstí jsem pořád věřil, že to v té třetí sadě dokážu. Vrátím se k té svojí hře z prvního setu. Naštěstí mi vyšel úvod třetího setu a dokázal jsem to,“ oddechl si na závěr rozhovoru druhý finalista Jiří Veselý.

Sobotní program začne tentokrát od 10 hodin tenisovou exhibicí mezi Jiřím Novákem a bývalou světovou jedničkou Španělem Carlosem Moyou. Od 11 hodin si to na centrálním dvorci rozdají o titul již výše zmiňovaný daviscupový vítěz Radek Štěpánek a černý kůň turnaje, člen TK Agrofert, Jiří Veselý. Vstup je samozřejmě na oba vrcholy dvacátého ročníku UniCredit Czech Open zdarma.

Aktuální výsledky sledujte live na www.czech-open.cz

pdfZávěrečný pavouk turnaje

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments