Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 tenis pv sparta 03FOTOGALERIE Obrat z 0:1 na současný stav 3:1 platící po čtyřech dvouhrách se zdařil výběru TK Agrofert Prostějov. Na úvodní bod z rakety Jiřího Veselého se podařilo navázat polské hvězdě Agnieszce Radwańské i německé posile Florianu Mayerovi. Znamená to tak, že domácímu týmu chybí už jen dva body, aby si do tříčlenné skupiny připsal první vítězství a tedy i přiblížení postupu do finále letošní extraligy smíšených družstev.

Duel Agnieszky Radwańské s Klárou Zakopalovou měl rychlý průběh a sparťanská hráčka pátou tenistku světa příliš nepotrápila. Semifinalistka loňského Turnaje mistryň rychle vedla 3:0 a náskok jednoho brejku si pohodlně hlídala, za stavu 5:2 navíc podruhé v utkání vzala české reprezentantce servis a první set dovedla do vítězství 6:2.

Druhá sada byla ještě jednoznačnější. Polka si uhrávala bez problémů svá podání a dvakrát uspěla i jako returnující hráčka, takže to záhy bylo 4:0 a po dalších nevynucených chybách Zakopalové 5:0. Radwańské se dařily občasné přechody na síť a byla jistější i při dlouhých výměnách od základní čáry. Po lehké korekci jednatřicetileté české hráčky tak za třiapadesát minut měla odpracováno, vyhrála 6:2 a 6:1.

Loňský vítěz UniCredit Czech Open Florian Mayer musel o vítězství bojovat urputněji. První set došel až do stavu 5:5, ale v koncovce byl německý hráč přesnější a Ivo Minářovi tak nepovolil ani tie-break – radoval se v poměru 7:5.

Hned na počátku druhého setu se podařilo Mayerovi svého soupeře brejknout, za stavu 3:1 podruhé prolomil jeho podání, když mu Minář situace poměrně usnadnil, vzápětí brejk potvrdit na vedení 5:1. A následující hra byla poslední v celém utkání, člen vítězného daviscupového týmu sice vedl 40:30, šlo se ale do shody a Minář se dopustil dalších chyb, které znamenaly jeho porážku 5:7 a 1:6.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-