Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 tenis pv sparta 03FOTOGALERIE Obrat z 0:1 na současný stav 3:1 platící po čtyřech dvouhrách se zdařil výběru TK Agrofert Prostějov. Na úvodní bod z rakety Jiřího Veselého se podařilo navázat polské hvězdě Agnieszce Radwańské i německé posile Florianu Mayerovi. Znamená to tak, že domácímu týmu chybí už jen dva body, aby si do tříčlenné skupiny připsal první vítězství a tedy i přiblížení postupu do finále letošní extraligy smíšených družstev.

Duel Agnieszky Radwańské s Klárou Zakopalovou měl rychlý průběh a sparťanská hráčka pátou tenistku světa příliš nepotrápila. Semifinalistka loňského Turnaje mistryň rychle vedla 3:0 a náskok jednoho brejku si pohodlně hlídala, za stavu 5:2 navíc podruhé v utkání vzala české reprezentantce servis a první set dovedla do vítězství 6:2.

Druhá sada byla ještě jednoznačnější. Polka si uhrávala bez problémů svá podání a dvakrát uspěla i jako returnující hráčka, takže to záhy bylo 4:0 a po dalších nevynucených chybách Zakopalové 5:0. Radwańské se dařily občasné přechody na síť a byla jistější i při dlouhých výměnách od základní čáry. Po lehké korekci jednatřicetileté české hráčky tak za třiapadesát minut měla odpracováno, vyhrála 6:2 a 6:1.

Loňský vítěz UniCredit Czech Open Florian Mayer musel o vítězství bojovat urputněji. První set došel až do stavu 5:5, ale v koncovce byl německý hráč přesnější a Ivo Minářovi tak nepovolil ani tie-break – radoval se v poměru 7:5.

Hned na počátku druhého setu se podařilo Mayerovi svého soupeře brejknout, za stavu 3:1 podruhé prolomil jeho podání, když mu Minář situace poměrně usnadnil, vzápětí brejk potvrdit na vedení 5:1. A následující hra byla poslední v celém utkání, člen vítězného daviscupového týmu sice vedl 40:30, šlo se ale do shody a Minář se dopustil dalších chyb, které znamenaly jeho porážku 5:7 a 1:6.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-