Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 unicredit_COJiž jednadvacátý ročník rozepíše nedělním prvním a druhým kvalifikačním kolem největší mezinárodní tenisový turnaj pořádaný na území České republiky UniCredit Czech Open 2014. Hlavní soutěž pak odstartuje v pondělí 2. června. I letos se challenger s celkovou dotací stopětadvaceti tisíc amerických dolarů uskuteční ve druhém týdnu grandslamového French Open, takže účast největších es závisí také na tom, jak se jim bude dařit na pařížské antuce. Jedno je však jisté. Stejně jako v minulých letech se diváci mohou těšit na kvalitní podívanou! Vždyť do Prostějova přijede minimálně devět hráčů první stovky žebříčku v čele s tuzemským triem Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jiří Veselý. Úlohu zahraničních hvězd pak mají naplnit Španěl Robredo a Nizozemec Haase.

„Jsem nesmírně rád, že jsme se dostali k tak vysokému číslu, jakým je jednadvacátý ročník. V době, kdy se střídají politické strany i firmy, to už devatenáct let táhneme s jednou bankou a jsme rádi, že se nám to pořád daří. Držíme takovou úroveň turnaje, že se jedná o největší sportovní, ale také společenskou událost nejen celého regionu,“ pochvaluje si mnohaletou fungující spolupráci s UniCredit Bank, dříve Živnostenskou bankou Miroslav Černošek, spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS.
V minulých letech zavítala na Hanou řada slavných jmen tenisové minulosti a stejně tak tomu bude i letos. Od neděle až do středy totiž bude turnaji osobně přítomen Ivan Lendl. „Uspořádáme s ním dětský den a chybět nebude ani autogramiáda, program ještě dolaďujeme,“ prozradil první muž prostějovského tenisu. Naopak na tradiční exhibiční utkání, při němž měli diváci v minulosti možnost vidět Carlose Moyu, Pata Cashe či Marka Philippoussise letos nedojde. „Měli jsme podepsanou smlouvu s Gustavo Kuertenem, který v Prostějově začínal svoji úspěšnou kariéru. Bohužel se zotavuje po operaci kyčlí a jeho rekonvalescence neprobíhá tak, jak by si představoval,“ vysvětlila turnajová ředitelka neúčast někdejší světové jedničky a vítěze antukového French Open.
Prostějovský challenger začne v neděli 1. června kvalifikací, o den později je na programu dětský den. „Hlavní soutěž bychom chtěli rozehrát po obědě, finále se potom uskuteční v sobotu sedmého června v tradičním čase od jedenácti hodin. Co se týká hráčského pole, jsme velice spokojeni, máme tady kompletní kazašský daviscupový tým, spoustu kvalitních hráčů a výborných jmen z první světové stovky,“ těší ředitelku turnaje, kterou je již tradičně Petra Černošková.
Na kurt nastoupí také plejáda českých hráčů. V hlavní soutěži jsou již trojnásobný vítěz Jan Hájek, Jan Hernych, Jaroslav Pospíšil, Lukáš Rosol a Jiří Veselý, první dva náhradníky tvoří Slovák Miloš Mečíř a Jan Mertl.
Člen TK Agrofert Prostějov a vítěz z let 2006, 2009 a 2010 Jan Hájek se potýkal se zraněním, na svůj oblíbený turnaj by už ale měl být fit. „Mluvila jsem s jeho trenérem Petrem Pálou, který hrál na Spartě velice povedenou exhibici s Janou Novotnou proti Martině Hingis a Jirkovi Novákovi, který mi říkal, že by Honza snad měl už být konečně zdravotně v pořádku a těší se na Prostějov. Není se čemu divit, hraje tu vždy výborně, vždy se tu chytne. Doufejme, že tomu tak bude i letos a bude tu předvádět výborné výkony,“ přeje si někdejší přední tenistka, jež doufá, že přívětivé počasí vydrží a nebude se konat deštivé utrpení jako při ženském turnaji Sparta Prague Open.
Pouze daviscupoví reprezentanti Hájek se Štěpánkem dokázali na UniCredit Czech Open triumfovat třikrát a je možné, že oba dva se na počátku června utkají o čtvrtý primát. „S Radkem jsme dohodnuti. Další volnou kartu máme pro Holanďana Robina Haaseho, jenž při Davis Cupu v Ostravě Radka porazil.
A hvězdou turnaje by měl být osmnáctý hráč světa Tommy Robredo, který už v Prostějově jednou byl, ale tehdy se při nedělním tréninku zranil, takže odcestoval, aniž by zasáhl do turnaje. Tentokrát se mu snad podaří vypadnout v Paříži brzo a přijet sem do Prostějova,“ pousmála se Petra Černošková.
V záloze mají pořadatelé ještě jednu divokou kartu. Určena byla původně pro vítěze extraligy smíšených družstev s TK Agrofert Prostějov Floriana Mayera, třicetiletý Němec však léčí tříslo. Ve hře jsou tak i další jména. „Stejně jako v minulých letech jedeme do Paříže osobně, bude tam i manažer turnaje Jarda Levinský a rozhodneme se až na místě. Máme čas do losování kvalifikace v sobotu večer a registrujeme žádosti typu Marcela Granollerse, který je hráčem první světové třicítky, Argentinců Berlocqa či Zeballose,“ vyjmenovala Černošková další potenciální účastníky prostějovského podniku.
Po dlouhých letech se změnil supervizor turnaje, Francouze Stephana Cretoise nahradí Němec Roland Herfel. „Na Stephana jsme byli velice zvyklí, jezdil jak na náš turnaj na Spartu, tak do Prostějova na UniCredit Czech Open, tak na juniorské mistrovství světa, takže to tu znal, stejně jako my jeho. Letos tu máme Rolanda Herfela a vypadá to, že se do Prostějova těší. Byl tu již v roce 1995, jako umpirový rozhodčí, od té doby se ale i náš areál dost změnil,“ pousmála se závěrem šéfka největšího tenisového podniku na území České republiky.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments