Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 pavlasek_copyTenisový turnaj UniCredit Czech Open má za sebou čtvrtfinálové zápasy. Ve hře zůstali tři domácí hráči, všichni z prostějovskou minulostí. Úvodní čtvrtfinále proti sobě svedlo dva české tenisty a favoritem byl třetí nasazený Lukáš Rosol. Domácí talent Adam Palásek se ale v Prostějově představil ve výborné formě a tu prokrátil také v duelu s 52. hráčem světa. Úvodní sadu získal Rosol v poměru 7:5, v tom druhém srovnal Pavlásek krok ve zkrácené hře.

Úvod rozhodující sady patřil favoritu utkání, který získal slibný náskok (3:1), domácí naděje ale zabojovala, vyhrála 6:4 a postoupila do semifinále. „Nebyl jsem ani příliš nervozní. Uhrál jsem tady dvě kola se soupeři, kteří jsou v žebříčku přede mnou. Mohl jsem jenom získat. Stejné to bylo i ve čtvrtfinále,“ prohlásil Pavlásek, který zvládl i kritickou chvilku za stavu 1:3 ve třetí sadě. „V páté hře jsem vyhrál Lukášův servis a pak to už bylo otevřené až do konce. Tohoto úspěchu si hodně cením,“ dodal vítěz.

Michail Kukušnin z Kazachstánu proti Jiřímu Veselému prospal začátek zápasu a dostal kanára, ve druhém setu ale ukázal, proč je na hranici světové padesátky. Česká kometa posledních týdnů prohrávala 1:4. Velkou bojovností pak soupeře zlomil a vítězství 7:5 mu otevřelo cestu mezi čtyři nejlepší. „Za stavu 1:4 jsem už příliš nevěřil, že utkání skončí ve dvou setech. Podařilo se mi ale snížit a vyplatilo se, že jsem nevypustil ani jeden míč. Rozhodně to byl lepší výkon než ve 2. kole a z postupu mám velkou radost,“ uvedl po vítězství Veselý.

Jako poslední postoupil mezi nejlepší čtyři Radek Štěpánek, turnajová jednička. S Alexem Michonem to neměl jednoduché. Zarputilý Francouz se dlouho držel ve hře a povolil až v koncovkách setů. „Pár chyb z mé strany tam bylo. V důležitých okamžicích se mi ale podařilo zvýšit tempo a to bylo důležité,“ konstatoval Štěpánek.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar