Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 berdych_wimbledonHned na začátku druhého týdne se s grandslamovou Paříží rozloučili poslední dva zástupci prostějovského tenisu. Lucie Šafářová prohrála v osmifinále s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou 3:6, 4:6, Tomáši Berdychovi zase nevyšlo čtvrtfinále s Ernestsem Gulbisem. S Lotyšem prohrál 3:6, 2:6, 4:6 a sen o druhé semifinálové účasti na Roland Garros v kariéře se rozplynul.

Šafářová na začátku zápasu nechytila rytmus a dostala se pod tlak. Ve dvou případech neudržela své podání. Pak sice odvrátila dva setboly, třetí šanci už ale Ruska využila a přiblížila se k postupu. „Měla jsem opravdu pomalejší začátek. Nebyl to výkon jako v předchozích zápasech. Světlana byla v prvním setu lepší,“ uznala Šafářová.

Na začátku další sady prostějovská tenistka prohrávala 0:3. I za tohoto stavu se dokázala zvednout a vyrovnala na 4:4. V deváté hře si ale Ruska udržela servis a o chvíli později dotáhla střetnutí k vítězství. „Ve druhém setu jsem rozhodně měla šanci. Od stavu 2:4 to byl dobrý výkon. Škoda, že se mi nepodařilo vyrovnat, třetí set by byl hodně zajímavý,“ posteskla si Šafářová. „Celkově je čtvrté kolo dobré. Pokud bych tak pokračovala, mohla bych se dostat do dvacítky,“ ohlédla se za French Open česká dvojka.

Berdychovi čtvrtfinále vůbec nevyšlo. Český reprezentant hodně chyboval, jeho soupeř naopak podal kvalitní výkon a v každé sadě byl výrazně lepší. „Byl to úplně jiný příběh než v předchozích kolech. Špatný výkon. S takovým jsem nemohl pomýšlet na úspěch,“ uznal poražený tenista.

Nasazená šestka se po celý zápas trápila na servisu. Nedařilo se ani při hře od základní čáry. Za celý zápas Berdych získal pouze sedmnáct vítězných míčů a připsal si na konto tři esa. „Tohle je tenis. Musíme si sednout a rozebrat co se stalo,“ poznamenal Berdych.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments