V reprezentační přestávce vyrazili basketbalisté BK Redstone Olomoucko do Nového Jičína k utkání 2. kola Českého poháru. Hosté přijeli s cílem potvrdit roli favorita, v napínavé koncovce však prohráli 89:90 a ve druhé nejvýznamnější domácí soutěži končí.

V průběhu utkání několikrát vedli dvouciferným rozdílem, v 19. minutě dokonce 52:36. Ve třetí desetiminutovce ale inkasovali osmnáct bodů v řadě a na základě toho se šlo do vyrovnané koncovky. Vítěze určila až poslední minuta, v jejímž závěru se prosadil domácí Bukovjan a jeho trojka přinesla domácím postup.

„Tak jsme si zápas nepředstavovali. Jeli jsme do Nového Jičína vyhrát. Domácí ale hráli skvěle, nám se naopak hlavně ve druhé půli nedařilo v obraně. Musíme se z toho poučit a v lize hrát pod vlastním košem jinak,“ hodnotil utkání sportovní manažer BK Redstone Michal Pekárek.