Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 safarovaHned tři tenisté z Prostějova jsou na Australian Open mezi nasazenými. Celkově se na prvním grandslamu představí pět zástupců TK Agrofert. Mezi ženami nasazenou čtyřku Petru Kvitovou a šestnáctku Lucii Šafářovou doplní Tereza Smitková. Vedle turnajové sedmičky Tomáše Berdycha se v hlavní soutěži mužů představí i Jiří Veselý, čerstvý vítěz turnaje v Aucklandu.

Petra Kvitová, která touží po velkém úspěchu, narazí nejprve na kvalifikantku Richel Hogenkampovou z Nizozemska, následně by ji měla čekat vítězka duelu barthelová - Vekičová, ve třetím dějství se rýsuje Dellacquaová a v somifinále Němka Petkovicová. V případě postupu všech favoritek by ve čtvrtfinále vyzvala Agniezsku Radwaňskou a v semifinále světovou jedničku Serenu Williamsovou. „Ráda bych postoupila co nejdále. Hlavně ale chci udělat lepší výsledek než před rokem. Nerada na to vzpomínám. Chci tuhle zkušenost vymazat,“ uvedla Kvitová, která před rokem opustila turnaj hned po prvním zápase.
Šafářové los určil Jaroslavu Švedovovou, která reprezentuje Kazachstán. Pokud se druhá nejlepší Češka prokouše až do čtvrtého kola, což není vzhledem k losu nereálné, může na ni čekat Maria Šarapovová. Talentovaná Smitková narazí v úvodním dějství na Chorvatku Mirjanu Lučičovou-Baroniovou. Jestliže uspěje, čeká ji pravděpodobně dvanáctá nasazená Flavia Pennettaová z Itálie a pak případně Venus Williamsová.
Tomáš Berdych vyrazí za obhajobou loňského semifinále v zápase proti Kolumbijci Alejandro Fallovi, další překážkou by měl být Rakušan Melzer a ve třetí kole pak oddílový kolega Jiří Veselý! Toho na úvod čeká Srb Viktor Troicki. Vítěz duelu v případě následujícího úspěchu bude pravděpodobně čekat Rafael Nadal.
Trpce skončila kvalifikace na Australian Open pro Adama Pavláska a Barboru Krejčíkovou. Prostějovský tenista v 1. kole porazil Brazilce Andre Ghema 6:1, 7:6, následující bitvu prohrál s Janem Hernychem 7:6, 3:6, 12:14. Poslední sada se hrála 97 minut. „Jsem zklamaný. Vítězství bylo blízko,“ litoval porážky Pavlásek. Ve druhém kole skončila také Křejčíková. Po postupu přes Peruánku Biancu Bottoovou nestačila ve třech setech na Číňanku Liou Fang-čou.
Po úspěchu v kvalifikaci, odkud do hlavní soutěže povyskočili nejen přemožitel Adama Pavláska hernych, ale také další trio do ženského pavouku má český tenis ve hře hned čtrnáct želízek, z toho rovnou desítku žen. Turnaj odstartoval dnes v noci středoevropského času a z prostějovských vyslanců se pustil do boje jako první Tomáš Berdych a to od 4:30 hodin ráno.
My vám prostřednictvím snímků externího fotografa Večerníku Jiřího Vojzoly, který je přímo v dějišti úvodního grandslamového podniku sezóny, přinášíme malou ochutnávku předstartovní atmosféry...

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-