Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 davis cup programHned polovinu daviscupového týmu České republiky, který v termínu od 6. do 8. března nastoupí v prvním kole Davisova poháru proti Austrálii, vytvoří hráči TK Agrofert Prostějov. O postup budou, při neúčasti omluveného Tomáše Berdycha a zdravotně indisponovaného Radka Štěpánka, usilovat Jiří Veselý a Adam Pavlásek. Kvarteto doplňuje jednička týmu Lukáš Rosol, který taktéž patří pod stáj manažera Miroslava Černoška Česká sportovní, a třiatřicetiletý debutant Jan Mertl.

„Adam Pavlásek na začátku roku porazil Fogniniho a odehrál dobré utkání s Isnerem. Honza Mertl výborně podává a ostatní ho budou potřebovat na sparing,“ vysvětlil nominaci nováčků nehrající kapitán týmu Jaroslav Navrátil.
S největší pravděpodobností do dvouher nasadí Rosola a Veselého. Oba se však na začátku roku výsledkově trápí a v prvním kole svých turnajů vypadli i v uplynulém týdnu. „Lukáš v loňské sezoně udělal velký pokrok, nicméně bych si přál, aby měl lepší výsledky než v poslední době. Jirka měl na antukových turnajích většinou těžké rozlosování, a možná pod tíhou nutnosti nezvládl ani poslední duel se Slovincem Rolou, který měl papírově vyhrát. Doufám ale, že v Davis Cupu naváže na zkušenosti z posledních zápasů v týmové soutěži,“ poznamenal s vírou v lepší zítřky svých nových opor Navrátil. V ostravské ČEZ Aréně se bude hrát na tvrdém povrchu, tentokrát by však měl být pomalejší než obvykle. „Je to dáno i soupeřem. Rychlost by tentokrát nebyla naše výhoda,“ vysvětlil nehrající kapitán národního výběru.
Austrálie dorazí na sever Moravy taktéž oslabená, obejít se totiž musí bez své jedničky Nicka Kyrgiose. Čtvrtfinalista US Open se omluvil kvůli zdravotním problémům se zády. Soupeř českého týmu se tak bude opírat o výkony Bernarda Tomice, Sama Grotha a bývalé světové jedničky Lleytona Hewitta. Sestavu s největší pravděpodobností doplní talentovaný Thanasis Kokkinakis, v roli sparingpartnera dorazí i Alex Bolt. A v každém případě jsou Australané odhodlaní zvítězit. „Proti jednomu z nejlepších týmů na světě to nebude jednoduché. Ale máme dobrý tým a budeme se rvát,“ tvrdí odhodlaně nehrající kapitán Wally Masur. „Austrálie je hodně těžký soupeř. Čeká nás nesmírně těžké utkání, ve kterém se nedá určit favorit. Doufám, že nám pomůže domácí prostředí, které v nedávné minulosti přispělo k velkým úspěchům. Pro postup uděláme maximum,“ řekl Navrátil.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-