Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE Poprvé od katarského Dauhá vystoupila na veřejnost Petra Kvitová, která před turnaji ve Spojených státech ohlásila herní pauzu. Minulý týden se vrátila do tréninku a připravuje se na fedcupové utkání proti Francii.

Čtvrtá hráčka světa přiznala, že se cítila prázdná a vyčerpaná. Společně se svým týmem se rozhodla pro přestávku. „Řekla jsem co cítím a hledali jsme řešení. Pauzu navrhl trenér David Kotyza po diskuzi s mým psychologem Michalem Šafářem. Souhlasila jsem,“ vrátila se k neobvyklému rozhodnutí Kvitová, která odložila raketu, odletěla do tepla a snažila se nemyslet na tenis. „Raketu jsem nedržela měsíc. Ale po tenisu se mi stýskalo. O konci kariéry jsem neuvažovala. Věřím, že přestávka bylo dobrý krok a časem se to potvrdí,“ prohlásila tenistka.

Pro celý tým byla situace kolem nejlepší české hráčky nová. Byť si kouč Koryza uvědomoval, že Kvitová je na tůře prakticky desátý rok v kuse a podobnou formu nadechnutí do další práce má ze sebou většina špičkových hráček. „Věřím, že benefity přestávky budou vyšší než momentální kondiční a herní deficit,“ tvrdí Koryza, podle něhož bude tým diskutovat o změně programu i přípravy v dalším období. „Do Wimbledonu to bude stejné jako loni. Pak přijdou změny. Půjde o to, aby Petra netříštila síly. Řešit třeba budeme, kdo ji bude na turnaje doprovázet, mírně ubereme z fyzičky a zaměříme se více i na psychickou přípravu. Koncentrovat se také budeme jen na určité vrcholy,“ naznačil změny kouč Kvitové.

Se změnami souhlasí i samotná hráčka, která uznává, že potřebuje něco jiného než jiné tenistky. Současně uznává, že výsledky na klíčových turnajích jsou pro ni důležitější, než samotné postavení v žebříčku WTA. „Potřebuji, aby mi můj tým pomohl. Nejsem prostě normální hráčka. Nikdy nebudu hrát konzistentně jako například Wozniacká. Trénuji také méně než jiné tenistky. Proto se chci soustředit jen na některé vrcholy a to i na úkor žebříčkového postavení,“ nechala se slyšet Kvitová.

Návrat na kurty uvidí ostravská hala, kde bude národní tým 18. a 19. dubna bojovat o postu do fedcupového finále. „Je to ideální volba. Zápasy v této soutěži mě vždy nakopnou. Fed Cup mám ráda. Věřím, že v Ostravě předvedu to nejlepší, čeho budu schopná,“ uzavřena Kvitová.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-