Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za většími financemi odešla po skončení minulé sezóny téměř celá základní sestava volejbalistek VK Prostějov. Rivalská Olomouc přetáhla trojici Julie Kovářová, Veronika Trnková a Andrea Kossányiová, zpátky do Německa se vrátila Kathleen Weiss s Laurou Emonts, do Polska zamířila Nina Herelová. A jako jediná z elitních tahounek zůstala Helena Horká.

Není však proč truchlit, ani naříkat, neboť vedení klubu se podařilo získat šestici zajímavých posil. Sice ne tak hvězdných jako v předchozích letech, ale stále velmi kvalitních a schopných předvádět dobrý volejbal. Na blok přišla z maďarské Nyíregyházy vysoká Eva Rutarová, jež předtím působila i v Německu či Rakousku. Smečařský post doplnila Lucie Polášková se zkušenostmi ze čtyř různých klubů ČR. A druhou nahrávačkou se stala talentovaná mládežnická reprezentantka Nicole Šmídová. O třech nejzvučnějších posilách si pak můžete podrobněji přečíst v následujících odstavcích.

PETRA KOJDOVÁ CHCE CO NEJVÝŠ

V české extralize prošla Frýdkem-Místkem, Olomoucí i Ostravou, poslední rok strávila na svém prvním zahraničním angažmá ve francouzském Nancy. Pětadvacetiletá smečařka Petra Kojdová všude platila za komplexní volejbalistku schopnou často bodovat, což se od ní očekává rovněž po přestupu do vékáčka.
Zemi galského kohouta přitom neopouštěla v bůhvíjakém rozpoložení. „Ze začátku to vypadalo slušně, porazily jsme loňského mistra a hrály docela dobře. Potom se to však postupně kazilo a nastal boj o postup do play-off, což by pro Nancy pořád znamenalo úspěch. Jenže vyřazovací boje nám nakonec utekly, všechno dopadlo špatně,“ ohlédla se Kojdová.
Když na jaře dostala nabídku od desetinásobných mistryň republiky, neváhala. „Je pravda, že Ostrava, kde jsem strávila dva krásné roky, pro mě bude už asi vždycky srdcovka. Proto jsem zvažovala i návrat tam, ale nakonec jsem si řekla, že při tak zajímavé nabídce z Prostějova zkusím změnu. Já věřím, že mi zdejší působení může hodně dát, zkusím jiné prostředí, trenéry i tým. A dost vnímám výzvu zkusit zabojovat o co nejvyšší umístění v české lize i poháru,“ zdůraznila Petra.
Neodradil ji ani přechod hanáckého oddílu na ekonomicky skromnější chod. „Tady ale všechno běží na vysoce profesionální úrovni, líbí se mi maximální přístup všech okolo týmu ke každodenní práci i vytvořené podmínky, výborné zázemí. A vůbec mi nevadí, že Prostějov už není největší favorit. Naopak mě lákalo, že nová sezóna bude po zdejších změnách mnohem vyrovnanější i zajímavější. A beru jako výzvu, abychom tady s holkama zabojovaly o medaili a třeba i o další titul, byť si všichni myslí, že to tentokrát dopadne jinak,“ prohlásila jinak tichá žena známá svou klidnou povahou.

MARIE TOUFAROVÁ VĚŘÍ TÝMU

Členku národního výběru České republiky zabrzdilo v rozletu na nové štaci u obhájkyň tuzemského titulu nepříjemné zranění ramene. Šestadvacetiletá smečařka (a dříve univerzálka) Marie Toufarová kvůli tomu musela opustit nároďák těsně před zahájením kvalifikace mistrovství Evropy 2019, načež se během léčby opatrně zapojila do přípravy VK, postupně bolavou ruku uzdravuje.
Technicky hrající levačka nejprve popsala svůj klubový přesun z francouzského Chamalieres na Hanou. „Loni jsem chtěla jít do ciziny a dostala nabídku z Francie, což mě lákalo. V té zemi se mi moc líbí a klidně bych tam dál zůstala, ale jedině v jiném týmu. Mezitím však přišla nabídka od Prostějova, který mě chtěl už před rokem. Nakonec jsem jí dala přednost před hledáním nového angažmá ve Francii nebo jinde venku, kde bych přesně nevěděla, do čeho jdu. Tady ve VK mám mnohem víc jistoty a ta nabídka navíc byla bez ohledu na změnu oddílové filozofie velice dobrá. Kromě toho jsme se zasnoubili s přítelem, a když budu takhle blízko domova, můžeme být častěji spolu. Takže jsem zde v Prostějově, a to ráda. Pořád jej beru jako nejlepší klub v České republice,“ vyznala se Toufarová.
Byť většinu kariéry nastupovala na účku, do nového působiště zamířila coby posila na smeč. „Ve Francii jsem poslední sezónu nastupovala na tomto postu, totéž předtím dva roky v Ostravě. I když tam jsme se s Pompem (trenérem Zdeňkem Pommerem – poznámka autora) časem dohodli, že podle potřeby někdy zaskočím i na účku. Kde mě celou dobu nasazoval v nároďáku. Já osobně už upřednostňuju smečařskou pozici, kterou mám ráda včetně přihrávky,“ objasnila plejerka přezdívaná Máří.
Kde ona vidí výsledkové možnosti současného vékáčka? „Posledních deset let byl Prostějov vlastně každý rok jasný favorit, v podstatě devětadevadesátiprocentní. Zatímco teď by extraliga měla být podstatně vyrovnanější včetně boje o titul i další medaile. A náš tým se podle mého názoru určitě může pohybovat někde nahoře v tabulce. Pokud se nám bude herně dařit, třeba zabojujeme přímo o první místo. Samozřejmě Olomouc má silný kádr, ale stejně jako v našem případě záleží, jak se sehraje, nakolik se povede začlenit nové hráčky. Každopádně se lze těšit na hodně zajímavou a napínavou soutěž,“ pověděla přemýšlivá sympaťačka.

VERONIKA BEZHANDOLSKA CHVÁLÍ PROFESIONALITU

Pokud nepočítáme slovenskou střeďačku Gabrielu Kozmík, je jedinou vyloženou cizinkou na stávající soupisce prostějovských žen Veronika Bezhandolska. Šestadvacetiletá blokařka z Bulharska, která na první pohled zaujme dlouhými vlnitými vlasy a poměrně atraktivním vzhledem. Z volejbalového hlediska je členkou širšího kádru reprezentace své země, odkud odešla v roce 2016 a uplynulé dva roky strávila v maďarském UTE Budapešť.
„Verča je taková neřízená střela. Projevuje se na ní, že se nechce nechat tolik svazovat taktickými pokyny a radši by herní situace řešila víc živelně, podle svého. Na čemž s ní pracujeme, neboť takový přístup není úplně možný. Naštěstí ona se docela rychle učí a věřím, že nám může dost pomoct,“ řekl o Bezhandolske kouč Lubomír Petráš. V první den společné přípravy mančaftu přitom dívka z Balkánu nevypadala příliš slibně. „Trochu lapala po dechu, ale naštěstí se po kondiční stránce hned za několik dní dala plně do pořádku,“ ocenil trenér fyzický vzestup zahraniční svěřenkyně.
A jak se na Moravě zabydlela sama Veronika? „Oceňuji, jak skvěle prostějovský klub po všech stránkách funguje. Určitě je to nejvíc profesionálně vedená organizace, kde jsem dosud působila. A je o mě maximálně postaráno. Volejbalově se myslím postupně zlepšujeme a věřím, že budeme schopné pohybovat se v českých soutěžích někde nahoře. Moc se pak těším na dvojzápas v evropském CEV Cupu proti Levski Sofia, za který jsem dlouhé roky nastupovala, stala se tam vrcholovou hráčkou. Uvidím kamarádky i další známé tváře, samozřejmě udělám vše pro naše vítězství a postup. Celkově chci Prostějovu splatit důvěru, kterou mi dal, a dál se zlepšovat, abych byla kvalitnější volejbalistkou,“ shrnula Bezhandolska.

Speciální příloha VOLEJBALOVO-BASKETBALOVÁ SMEČ je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments