Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za většími financemi odešla po skončení minulé sezóny téměř celá základní sestava volejbalistek VK Prostějov. Rivalská Olomouc přetáhla trojici Julie Kovářová, Veronika Trnková a Andrea Kossányiová, zpátky do Německa se vrátila Kathleen Weiss s Laurou Emonts, do Polska zamířila Nina Herelová. A jako jediná z elitních tahounek zůstala Helena Horká.

Není však proč truchlit, ani naříkat, neboť vedení klubu se podařilo získat šestici zajímavých posil. Sice ne tak hvězdných jako v předchozích letech, ale stále velmi kvalitních a schopných předvádět dobrý volejbal. Na blok přišla z maďarské Nyíregyházy vysoká Eva Rutarová, jež předtím působila i v Německu či Rakousku. Smečařský post doplnila Lucie Polášková se zkušenostmi ze čtyř různých klubů ČR. A druhou nahrávačkou se stala talentovaná mládežnická reprezentantka Nicole Šmídová. O třech nejzvučnějších posilách si pak můžete podrobněji přečíst v následujících odstavcích.

PETRA KOJDOVÁ CHCE CO NEJVÝŠ

V české extralize prošla Frýdkem-Místkem, Olomoucí i Ostravou, poslední rok strávila na svém prvním zahraničním angažmá ve francouzském Nancy. Pětadvacetiletá smečařka Petra Kojdová všude platila za komplexní volejbalistku schopnou často bodovat, což se od ní očekává rovněž po přestupu do vékáčka.
Zemi galského kohouta přitom neopouštěla v bůhvíjakém rozpoložení. „Ze začátku to vypadalo slušně, porazily jsme loňského mistra a hrály docela dobře. Potom se to však postupně kazilo a nastal boj o postup do play-off, což by pro Nancy pořád znamenalo úspěch. Jenže vyřazovací boje nám nakonec utekly, všechno dopadlo špatně,“ ohlédla se Kojdová.
Když na jaře dostala nabídku od desetinásobných mistryň republiky, neváhala. „Je pravda, že Ostrava, kde jsem strávila dva krásné roky, pro mě bude už asi vždycky srdcovka. Proto jsem zvažovala i návrat tam, ale nakonec jsem si řekla, že při tak zajímavé nabídce z Prostějova zkusím změnu. Já věřím, že mi zdejší působení může hodně dát, zkusím jiné prostředí, trenéry i tým. A dost vnímám výzvu zkusit zabojovat o co nejvyšší umístění v české lize i poháru,“ zdůraznila Petra.
Neodradil ji ani přechod hanáckého oddílu na ekonomicky skromnější chod. „Tady ale všechno běží na vysoce profesionální úrovni, líbí se mi maximální přístup všech okolo týmu ke každodenní práci i vytvořené podmínky, výborné zázemí. A vůbec mi nevadí, že Prostějov už není největší favorit. Naopak mě lákalo, že nová sezóna bude po zdejších změnách mnohem vyrovnanější i zajímavější. A beru jako výzvu, abychom tady s holkama zabojovaly o medaili a třeba i o další titul, byť si všichni myslí, že to tentokrát dopadne jinak,“ prohlásila jinak tichá žena známá svou klidnou povahou.

MARIE TOUFAROVÁ VĚŘÍ TÝMU

Členku národního výběru České republiky zabrzdilo v rozletu na nové štaci u obhájkyň tuzemského titulu nepříjemné zranění ramene. Šestadvacetiletá smečařka (a dříve univerzálka) Marie Toufarová kvůli tomu musela opustit nároďák těsně před zahájením kvalifikace mistrovství Evropy 2019, načež se během léčby opatrně zapojila do přípravy VK, postupně bolavou ruku uzdravuje.
Technicky hrající levačka nejprve popsala svůj klubový přesun z francouzského Chamalieres na Hanou. „Loni jsem chtěla jít do ciziny a dostala nabídku z Francie, což mě lákalo. V té zemi se mi moc líbí a klidně bych tam dál zůstala, ale jedině v jiném týmu. Mezitím však přišla nabídka od Prostějova, který mě chtěl už před rokem. Nakonec jsem jí dala přednost před hledáním nového angažmá ve Francii nebo jinde venku, kde bych přesně nevěděla, do čeho jdu. Tady ve VK mám mnohem víc jistoty a ta nabídka navíc byla bez ohledu na změnu oddílové filozofie velice dobrá. Kromě toho jsme se zasnoubili s přítelem, a když budu takhle blízko domova, můžeme být častěji spolu. Takže jsem zde v Prostějově, a to ráda. Pořád jej beru jako nejlepší klub v České republice,“ vyznala se Toufarová.
Byť většinu kariéry nastupovala na účku, do nového působiště zamířila coby posila na smeč. „Ve Francii jsem poslední sezónu nastupovala na tomto postu, totéž předtím dva roky v Ostravě. I když tam jsme se s Pompem (trenérem Zdeňkem Pommerem – poznámka autora) časem dohodli, že podle potřeby někdy zaskočím i na účku. Kde mě celou dobu nasazoval v nároďáku. Já osobně už upřednostňuju smečařskou pozici, kterou mám ráda včetně přihrávky,“ objasnila plejerka přezdívaná Máří.
Kde ona vidí výsledkové možnosti současného vékáčka? „Posledních deset let byl Prostějov vlastně každý rok jasný favorit, v podstatě devětadevadesátiprocentní. Zatímco teď by extraliga měla být podstatně vyrovnanější včetně boje o titul i další medaile. A náš tým se podle mého názoru určitě může pohybovat někde nahoře v tabulce. Pokud se nám bude herně dařit, třeba zabojujeme přímo o první místo. Samozřejmě Olomouc má silný kádr, ale stejně jako v našem případě záleží, jak se sehraje, nakolik se povede začlenit nové hráčky. Každopádně se lze těšit na hodně zajímavou a napínavou soutěž,“ pověděla přemýšlivá sympaťačka.

VERONIKA BEZHANDOLSKA CHVÁLÍ PROFESIONALITU

Pokud nepočítáme slovenskou střeďačku Gabrielu Kozmík, je jedinou vyloženou cizinkou na stávající soupisce prostějovských žen Veronika Bezhandolska. Šestadvacetiletá blokařka z Bulharska, která na první pohled zaujme dlouhými vlnitými vlasy a poměrně atraktivním vzhledem. Z volejbalového hlediska je členkou širšího kádru reprezentace své země, odkud odešla v roce 2016 a uplynulé dva roky strávila v maďarském UTE Budapešť.
„Verča je taková neřízená střela. Projevuje se na ní, že se nechce nechat tolik svazovat taktickými pokyny a radši by herní situace řešila víc živelně, podle svého. Na čemž s ní pracujeme, neboť takový přístup není úplně možný. Naštěstí ona se docela rychle učí a věřím, že nám může dost pomoct,“ řekl o Bezhandolske kouč Lubomír Petráš. V první den společné přípravy mančaftu přitom dívka z Balkánu nevypadala příliš slibně. „Trochu lapala po dechu, ale naštěstí se po kondiční stránce hned za několik dní dala plně do pořádku,“ ocenil trenér fyzický vzestup zahraniční svěřenkyně.
A jak se na Moravě zabydlela sama Veronika? „Oceňuji, jak skvěle prostějovský klub po všech stránkách funguje. Určitě je to nejvíc profesionálně vedená organizace, kde jsem dosud působila. A je o mě maximálně postaráno. Volejbalově se myslím postupně zlepšujeme a věřím, že budeme schopné pohybovat se v českých soutěžích někde nahoře. Moc se pak těším na dvojzápas v evropském CEV Cupu proti Levski Sofia, za který jsem dlouhé roky nastupovala, stala se tam vrcholovou hráčkou. Uvidím kamarádky i další známé tváře, samozřejmě udělám vše pro naše vítězství a postup. Celkově chci Prostějovu splatit důvěru, kterou mi dal, a dál se zlepšovat, abych byla kvalitnější volejbalistkou,“ shrnula Bezhandolska.

Speciální příloha VOLEJBALOVO-BASKETBALOVÁ SMEČ je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments