Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 vk_OlomoucPrvní bod v UNIQA extralize 2013/14 ztratily prostějovské volejbalistky, ale hrozbu premiérové porážky od českého celku v probíhající sezóně odvrátily. V dohrávce 12. kola elitní soutěže ČR však k výsledkovému nezdaru nebylo daleko, neboť celek UP Olomouc na vlastní půdě potvrdil svou letošní nebezpečnost velmi kvalitním výkonem. Díky tomu fandové aplaudovali výbornému duelu se šťastnějším vyústěním pro VK AGEL, který mírně zvýšil své tabulkové vedení.

Malesevic sice poslala úvodní servis do spodní poloviny sítě, ale jinak Agelky zvládly důležitý vstup do střetnutí dobře. Hned otočily na 1:3, vyrovnání soupeře bryskně zrušily čtyřbodovou šňůrou (5:5 – 5:9) a veskrze perfektním výkonem jednoznačně kralovaly. Zastavit velký nápor hostí dokázalo úpéčko až za stavu 6:15, aby se vzápětí samo dostalo na koně. Naprostý herní obrat umožnila Mátlová svým výborným podáním, náš tým vinou špatné přihrávky úplně vypadl z role a jeho značný náskok se rychle rozplynul (16:16)! P rostějovské plejerky svou krizi včas zažehnaly, zbytek zahajovací sady dostaly komplexnějším pojetím zpět pod kontrolu – 20:25.
Olomoučanky však předchozím vzepětím nabraly solidní tempo, do nějž se vrátily zkraje druhé části. A stačilo pár nejistot na straně VK (zejména příjem drhnul), aby skóre poskočilo z 6:5 na 10:5. Extrémně často bodovala hlavně Napolitano, zatímco Čadovy svěřenky sčítaly chyby. Z defenzivy se vymanily pouze chvíli během dílčího dotažení manka (11:9), poté znovu vládly rozjeté protivnice (16:10). A to nemilosrdně až do hladkého závěru – 25:17.
Favoritovi druhý set vůbec nevyšel, tudíž akutně potřeboval co nejdřívější zlepšení všech činností. Leč zbrzdit utržený olomoucký vagón dávalo moře práce a nešlo to okamžitě, start do třetího dějství opět patřil SK (4:1). Impuls přišel teprve v následující pasáži duelu zásluhou výrazného zkvalitnění přihrávky, servisu i obrany, rázem se vývoj zase otočil o sto osmdesát stupňů (7:5 – 7:10). Od té chvíle zaplněné a bouřící hlediště sledovalo oboustranně výtečný volejbal s mnoha krásnými výměnami i dalšími zvraty (14:13, 14:16, 16:16). Rozhodl pětibodový trhák při podání Hutinski na 16:21, koncovku už si útočně bodující AGEL v čele s údernou Carter pohlídal – 20:25.
Čtvrtý díl hodnotného dramatu jej vrátil do kolejí rovnocenné bitvy, než Teplého družina uprchla mohutným náporem z 5:5 na 12:5! Snoubení smečovaného servisu Tinklové a řady padáních zákroků v poli (především Dreksové) byl vskutku smrtící.
Z útlumu lídryním tabulky pomohlo rovněž účinné podání Malesevic (12:9), což mělo určitou důležitost. Naše holky se totiž dostaly na dostřel, trpělivě ukrajovaly ze své ztráty a krátce po půlce setu dokonce získaly vedení 16:17. Bohužel tuto psychologickou výhodu nevyužily, naopak vlastními hrubkami spadly zpátky pod deku oživené euforie hanáckých rivalek – 25:21.
Povzbuzená Olomouc přetavila svou pozitivní energii v lepší nástup do tiebreaku, potíže papírově silnějším sokyním dělaly hlavně nepříjemnými plachtami (v tomto ohledu vynikala Mátlová – 3:0). Pokud však měly Agelky přihráno, dokázaly samy tlačit a křesat jiskry výsledkové naděje (6:3 – 6:7). Na české poměry výborný zápas v jiskřivé atmosféře gradoval závěrem rozhodujícího pátého setu, ve kterém přece jen slavila úspěch větší síla a jistota prostějovských bojovnic – 12:15 a 2:3!

Jiří Teplý (hlavní trenér SK UP Olomouc):
„Oba týmy na tom byly před utkáním podobně, neboť podlehly v evropském poháru kvalitním soupeřům a porážky chtěly odčinit. Z této touhy se zrodil velice atraktivní zápas pro diváky. My jsme po pomalejším rozjezdu předváděli dobrý volejbal, pouze nám vinou zdravotních komplikací chyběla lepší možnost prostřídat. Škoda těsné prohry, protože Prostějov dnes byl k poražení a ke konci měl i trochu štěstí. Se získaným bodem jsem spokojený jen tak napůl z toho důvodu, že nám k vítězství nechybělo mnoho. Přesto holky zaslouží pochvalu za to, jak se rvaly.“
Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov):
„Zápas měl vysoké parametry, obsahoval nádherné výměny a Olomouc potvrdila, že letos bude naším velkým soupeřem. My jsme náročnou bitvu zvládli spíš silou vůle. Domácím jsme totiž dali šanci hrát vyrovnaně a tím pak bylo složitější vše zvládnout. Rozhodl náš lepší útok, který jsme dokázali v rozhodujících okamžicích zlepšit i díky tomu, že se prosazovalo víc hráček. Trvale vyšší úspěšnost v zakončení však měla jen Sonja Borovinšek. Pozitivum vidím v týmové schopnosti zvládnout tak vypjatý a nelehký boj, kdy jsme zdaleka nepodali svůj maximální výkon.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-