Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 vk_proti_turkynimSvé účinkování v 2014 CEV DenizBank Champions League Women uzavřou volejbalistky VK AGEL Prostějov domácím zápasem proti velkému favoritovi Eczacibasi VitrA Istanbul, který v dosavadním průběhu základní skupiny D ještě neztratil ani set. Nesmírně kvalitního soupeře Hanačky vyzvou v úterý 17. prosince od 18.00 hodin, a to tradičně v hale Sportcentra DDM.

Oba týmy mají před vzájemným duelem jisté své konečné umístění v pořadí grupy. Ale zatímco turecký gigant už bez ohledu na úterní rezultát nepřijde o prvenství ani o nic jiného podstatného, český soubor ještě usiluje o přesun ze třetí příčky do čtvrtfinále CEV Cupu. Aby si tohle právo sám zařídil a nemusel spoléhat na příznivé výsledky v ostatních skupinách, musí žhavému adeptovi na účast ve Final Four letošní Ligy mistryň vzít alespoň dvě sady.
„Porážka 2:3 by byla naprosto vynikající, nemluvě o případném vítězství. Ale pokud objektivně porovnáme sílu obou hráčských kádrů, není taková senzace příliš reálná. Vždyť my jsme s Cannes navzdory vyrovnanosti několika setů dvakrát prohráli 0:3 a Istanbul si s francouzským celkem v obou vzájemných utkáních poradil stejně jasným poměrem, což o něčem svědčí. Eczacibasi prostě má nejvyšší mezinárodní kvalitu, které je velmi složité čelit. My se o to samozřejmě pokusíme, do zápasu dáme všechno. A uvidíme, na co to bude stačit,“ odtušil hlavní trenér vékáčka Miroslav Čada.
Pokud jeho družina dle očekávání podlehne 0:3 (případně i 1:3), musí ji mezi elitní osmičku CEV Cupu posunout aspoň jeden příznivý výsledek ve střetnutích nepřímých konkurentů o dosažení téhle mety. Možnosti jsou tři, konkrétně Agelky potřebují: buď aby Drážďany nezvítězily v Beziers 3:0 či 3:1, nebo aby Dabrowa Gornicza jakkoliv prohrála v Bacau, případně aby Igtisadči Baku doma podlehlo 0:3 či 1:3 Bělehradu. Nejpravděpodobnější rozhodně je první varianta a vyloučit se nedá ani naplnění druhé, zatímco o třetí se dá uvažovat pouze teoreticky. Vyjde alespoň jedna?
„Nikdy jsem nebyl příznivcem přehnaného spekulování a tu-
hle zásadu neporuším ani tentokrát. My se musíme soustředit jen sami na sebe, na úterý se maximálně nachystat a odvést co nejlepší výkon, jakého jsme schopni. Víc prostě udělat nemůžeme, zatěžovat si hlavy přemýšlením co by kdyby je zbytečné. A holkám to zdůrazním, je potřeba se plně koncentrovat jen na naše vlastní utkání,“ řekl Čada jasně. Odmítl rovněž tezi, že Eczacibasi s jistotou prvenství ve skupině přistoupí k prostějovskému mači na půl plynu. „Tohle se nedá vůbec předpokládat. Naopak si myslím, že budou chtít i pošesté zvítězit 3:0 a neztratit v základní části soutěže ani set, což se povede jen málokdy.“
Každopádně fandové VK AGEL si mohou v úterý večer na vlastní oči užít bitvu svého družstva s opravdovým top týmem starého kontinentu plným volejbalových hvězd z celého světa!

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-