Házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané naskočili na vlnu báječné formy a nehodlají z ní spadnout dolů. Na cenné skalpy Ivančic i Kuřimi tentokrát navázali dalším krásným triumfem venku, navíc přesvědčivě o sedm gólů! Rozjetému teamworku podlehly SHC Maloměřice „B“ v 10. dějství 2. ligy mužů 2021/22 poměrem 21:28 (13:13). A vítězové jsou v průběžné tabulce jihomoravské skupiny už čtvrtí.

Vydařený mač se hrál v sobotu dopoledne a jeho okolnosti se dost podobaly týden starému partu z kuřimské půdy. Hanáci znovu měli k dispozici jen málo početnou sestavu s výrazně omezenými možnostmi střídání, naopak protivník disponoval širokou soupiskou včetně řady pendlů na posílení z extraligového áčka.

„Soupeř nastoupil hned s pěti borci svého A-družstva a pořádně na nás vletěl. Naštěstí jsme úvodní nápor solidně přečkali, brzy otočili z 3:1 na 3:4. A zbytek prvního poločasu byl vyrovnaný, když výborně chytal Pavel Navrátil, všichni kluci před ním v poli ohromně bojovali,“ popisoval dění do přestávky hlavní trenér hákáčka David Ševčík.

Stejně jako předchozí neděli jeho svěřenci po změně stran ztráceli, za stavu 17:15 to na třetí dvoubodový zisk za sebou moc nevypadalo. Ovšem kostelečtí borci opět potvrdili tři podstatné věci: že si teď hodně věří, že jsou ve skvělé herní pohodě a že mají srdce na správném místě.

Rozhodující pětibrankovou šňůrou otočili mezi 37. a 44. minutou na 17:20, od té chvíle nedali domácím žádnou šanci na jejich případný zvrat. Naopak svůj náskok v závěru ještě zvýšili, aby super nálada v celém mančaftu nebrala konce. Po výplachu hráčsky vyztužené maloměřické rezervy 21:28 rozhodně bylo proč křepčit.

„Honza Mayer po obrátce navázal na Pavla Navrátila, taky on zachytal perfektně. Vyzdvihnout musím i naši obranu, dostat v současné házené pouhých jednadvacet gólů je parádní vizitka. Při pohledu na střelecký zápis pochopitelně vyniká jedenáct tref Marka Dostála, stejně jako minule však musím zopakovat jedno: naše výhra nebyla o individualitách, ale o vynikajícím týmovém výkonu celého mužstva,“ vyzvedával Ševčík utuženou partu TJ Sokol.

„Budeme mít krásný zbytek soboty a celou neděli,“ těšil se kouč. Odpoledne a večer (až do noci?) došlo i na dílčí oslavu, načež se část úspěšné družiny ještě sešla druhý den dopoledne v domovské hale při uvolněném sledování duelu Prostějova s Velkým Meziříčím.

Nyní zbývá jen uzavřít povedený druholigový podzim závěrečným skolením Újezdu u Brna, který muži HK přivítají na vlastní palubovce v neděli 5. prosince od 10.30 hodin.

HÁZENÁ

2. liga házenkářů JM 2021/22, 10. kolo

SHC Maloměřice „B“ – TJ Sokol Kostelec na Hané HK

21:28 (13:13)

Brankový sled: 2:0, 3:1, 3:4, 6:7, 10:7, 10:9, 11:11, 14:14, 16:14, 17:15, 17:20, 18:22, 20:23, 20:26, 21:28.

Rozhodčí: Krobothová a Ochmann. Vyloučení: 2:2. Sedmičky: 5/4:4/3. Diváci: 50.

Nejvíce branek Maloměřic B: Zeman 7/2, Stříž 5.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – V. Prášil 2/1, Lakomý, Milar 1, Popelka 3, Dostál 11, Podhrázský 4/2, J. Oščádal 4, M. Grepl 3, O. Oščádal. Trenéři: David Ševčík a Martin Grulich