Povedená dvojka! Ani ne třicetiletý bezdomovec s patnáctiletou slečnou se vydali společně krást do jednoho z prostějovských supermarketů. Jakmile byli přistiženi ostrahou, muž bez domova vzal roha a svoji komplicku nechal na pospas přivolaným strážníkům. Ti zjistili, že zloděj se pohybuje v místní bezdomovecké komunitě, a navíc je po něm vyhlášeno celostátní pátrání jako po hledané osobě! Ukradené zboží za více než čtyři tisícovky bylo vráceno zpět do prodeje, zloděj ho totiž při útěku nechal na místě...

 

V odpoledních hodinách předminulé soboty 21. listopadu vyjížděla hlídka Městské policie Prostějov prověřit telefonické oznámení do jednoho ze zdejších supermarketů, kde byl ostrahou zadržen pachatel drobné krádeže. „Strážníci na místě zkontaktovali pracovníka bezpečnostní agentury. Ten sdělil, že viděl mladou dívku a muže, jak se pohybují po prodejní ploše a vkládají si vybrané zboží do nákupní tašky. Při průchodu pokladní zónou se muž i s taškou pokusil z obchodu odejít bez zaplacení. V okamžiku, kdy se pracovník ostrahy snažil muže zadržet, se dal dotyčný na útěk,“ popsala Tereza Greplová, tisková mluvčí prostějovských strážníků.

Chlápek v nuzném oblečení zřejmě tušil, co by po odhalení následovalo a tak vzal nohy na ramena. „Po sobě zanechal v obchodě mladou spolupachatelku a tašku s odcizeným zbožím v hodnotě 4 093 korun. To bylo vráceno zpět do prodeje. Při ztotožnění mladé spolupachatelky strážníci zjistili, že se jedná o slečnu ve věku 15 let. Ke svému kamarádovi, kterému se podařilo z místa utéci, uvedla, že je ve věku 29 let a pohybuje se mezi místními bezdomovci. Hlídkou bylo dále zjištěno, že po muži je vyhlášeno celostátní pátrání Policií ČR,“ uvedla dále Greplová s tím, že při kontrole okolí nebyl muž nalezen. „Svým jednáním jsou oba podezřelí z přestupku proti majetku. Celá záležitost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uzavřela mluvčí MP Prostějov.