NEJvětší radost

O letošních vítězích nemůže být pochyb. Zcela bezkonkurenčně patří tento primát dvěma celkům, konkrétně Konici a Čechovicím. Prvně jmenovaný celek ze severu regionu začal své mistrovské oslavy už v Olešnici, tedy na půdě největšího rivala, kde se po vítězství radoval z postupu do krajského přeboru. Oslavy stály za to a obrovská radost pokračovala i v následujících týdnech. V Čechovicích se pro změnu radovali hráči na domácí půdě, kde měli jistotu po vítězství proti Protivanovu, i v tomto případě se oslavy protáhly na několik dnů.

 

nej_radost

Hned tři oslavy postupu do krajského přeboru zažil letos náš region.

NEJvětší smutek

Nelichotivé nej letos směřuje do Kralic na Hané. Klub tradičně patřil mezi to nejlepší, co prostějovský region v rámci fotbalových soutěží nabízel. Už to ale příliš neplatí. Za záchranou měl mužstvo dovézt zkušený kouč Trnečka, ale ani on mission impossible nezvládl a otevřeně se nebál pojmenovat problémy. Po pádu se příliš nedaří ani o třídu níže a s náročným stavem bojuje nyní i místní rezerva. V závěsu bychom mohli vypíchnout ještě Jesenec či Smržice. Také zdí cítí především zmar.

Nej_smutek

Kralice se po dlouhých letech rozloučily s krajským přeborem a paběrkují i o třídu níže.

NEJvětší ostuda

Letos v negativních statistikách vyčníval jeden celek, kterým je Tištín. Klub si za vlastní náklady postupně opravil své malé hřiště, ale návrat na domácí půdu mu mírně řečeno zhořkl. Trápení během podzimu, kde mužstvo získalo jen tři body, pokračovalo i na jaře a už dlouho před koncem ročníku bylo o prvním sestupujícím jasno. Snad tento restart pomůže mužstvo znovu nakopnout, protože po náročných opravách by si jednoznačně zasloužil lepší výsledky.

Nej_ostuda

Tištín na poslední ročník v okresním přeboru nebude vzpomínat v dobrém.

 

NEJděsivější moment

Fotbalový život často není jen růžový a přichází i vážná zranění. Velmi nepříjemné a bolestivé zažil ještě před startem jarní části středopolař Konice Adam Širůček, který si přetrhl achilovku. Následovala operace a dlouhá léčba. S mužstvem si tak postupové oslavy užil jen jako fanoušek a v krajském přeboru je jeho ztráta velmi citelná. I my bychom se rádi přidali s přáním brzkého návratu do normálního života i na zelené trávníky.

Nej_moment

Adam Širůček Konice evidentně na podzim scházel.

NEJkurióznější moment

Duel mezi domácím Plumlovem a Protivanovem na stadionu v Borkách přerušil krátce před koncem nečekaný návštěvník. Na hřišti se totiž z nedalekého lesa objevila srna, které se z hrací plochy příliš nechtělo. Bylo jasně patrné, že sama netuší, kde právě je. Nakonec skončila v brance, ale tak nešťastně se zamotala, že musela být utracena. Kuriózní moment rozhodně, jen je škoda, že nebyl s lepším koncem.

Nej_kuriozni

Příběh srnky bohužel neměl šťastný konec a výlet na zápas nepřežila.

 

Speciální příloha monitorující uplynulý letopočet ROČENKA 2022 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večenríku, který je v prodeji od 16. ledna