Cyklisté z Prostějovska, zbystřete. Už tuto sobotu 19. června odstartuje Vrahovický bicykl, tradiční sešlost cyklistů všeho věku a energie. Letošní ročník má znovu nabídnout dvě trasy. Jednu rodinnou a druhou takříkajíc na výdrž.

„Držíme stejnou linii jako třeba Smržická šlapka, trasy téměř změn nedoznají, protože z Vrahovic nic moc nevymyslíte. Zejména když jde o rodinnou trasu na 25 kilometrů. Nic jiného než přes Kralický Háj, po cyklostezce do Bedihoště a do Skalky se vymyslet nedá,“ uvádí hlavní organizátor akce Pavel Dopita.

Druhou 56kilometrovou jízdu chystají do Tovačova, kde bude kontrola. „Delší trasu jsme chtěli změnit, jsou tam nakonec dílčí úpravy z toho důvodu, že máme družbu s Lobodicemi. Pravidelně nám přijíždí čtyřicet až padesát lidí z Lobodic a okolí. Z toho důvodu trasu směřujeme na Lobodice a Tovačov. Po cestě, v Citově, se pak lidé mohou těšit na vetřelce,“ usmívá se Dopita, který zdůrazňuje, že akce není závod, ale je hlavně o setkávání a pohybu. „Účast přislíbila i celá jedna třída ze ZŠ Majakovského,“ pochvaluje si.

Bicykl začíná klasicky z vrahovického hřiště, a to v sobotu 19. června od 8.00 hodin. Ovšem pozor, cíl bude z organizačních důvodů umístěn v hospodě Pod Lípou, kde cyklisté najdou i občerstvení. Účastníci se mohou těšit na příjemnou atmosféru, drobné ceny a dobroty, to vše okořeněné kvalitou moravských silnic.