Poprvé v novém kalendářním roce se fotbalisté Prostějova představili na domácí půdě. V posledním utkání Zimní Tipsport ligy na něj čekal další z ligových celků, tentokrát Pardubice. Ty přijely v poměrně kombinované sestavě a domácí mužstvo toho náležitě využilo. Po celý zápas tahalo za delší konec a zaslouženě zvítězilo o dvě branky. Další trefu zaznamenal Bartolomeu, který otevřel skóre na konci první půle. Po přestávce přidali branky Sečkář a Stříž, kteří dostali příliš prostoru na své levé straně. V závěru už jen snížil Sychra.

V domácí premiéře se Prostějov ukázal ve velmi dobrém světle a už v první půli byl daleko aktivnějším mužstvem. Branky se ale dočkal až v závěru, kdy se po přiťuknutí Kušeje otočil ve vápně Bartolemeu a ukázal, že by mohl patřit i jako alternativa na hrot – 1:0. Do druhé půle poslali trenéři pozměněné sestavy a náhradníci z Prostějova se činili. Na dva nula zvýšil po hodině Sečkář, který dostal přihrávku od Vichty a nikým nehlídaným míč poslal kolem brankáře – 2:0. Třetí branku přidal Stříž, který zůstal osamocen zhruba ve stejném prostoru jako před ním Sečkář a dělovka zapadla přesně za zadní tyč – 3:0. Korekce se hosté dočkali deset minut před koncem po zásahu Sychry – 3:1. Navíc už to ale nestačilo a Prostějov se mohl radovat z dalšího vítězství nad ligovým soupeřem v rámci letošní přípravy.