Neradi budou vzpomínat hráči fotbalového eskáčka na první jarní kolo aktuální sezóny. Prostějované v utkání se Zbrojovkou Brno tahali velkou většinu utkání za kratší konec. Výsledkem byla nakonec porážka 1:4 a tedy druhý nejhorší výsledek Prostějova v sezóně. Čestný úspěch eskáčka zaznamenal povedenou trefou Jan Koudelka.

Eskáčko přitom v utkání nezačalo špatně. Bartolomeu se ocitl ve dvou šancích, zejména střela ze 16. minuty volala po gólu. Nicméně branka nepadla. Naopak, radovali se domácí. Po půlhodině hry si naběhl Ševčík na nahrávku Přichystala a střelou po zemi překonal vyběhnutého nemravu – 1:0. Hned nato mohli Prostějované vyrovnat, zakončení Bartolomea ale vyrazil brankář. Sedm minut nato se naopak radovalo Brno. Přichystal si zpracoval tělem centr a poslal ránu na bližší tyč – 2:0. Ševčík navíc těsně před poločasem zakončil těsně nad břevno. Skóre se už však v první půli neměnilo.

Druhý poločas začal pro Prostějov nadějně. Už ve 48. minutě se prosadil Jan Koudelka prudkou ránou zpoza vápna do růžku – 2:1. Jenže nadšení nevydrželo dlouho. Jakuba Přichystala dvě minuty poté nechala obrana zcela nepovšimnutého. A tak neměl problém zakončit – Nemrava se snažil míč zasáhnout, těsně ale nedosáhl. Po hodině hry měl Hladík na kopačce definitivní pojistku na brněnské vítězství, na Nemravu si ale nepřišel. Poté ubylo fotbalovosti, zato přibylo faulů: zejména na straně Prostějova. K lepšímu skóre se ale eskáčko nepřiblížilo. Naopak, v nastavení Jakub Řezníček připomněl střeleckou pohodu z podzimu a pěknými nůžkami přidal čtvrtý gól.

FC Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov 4:1 (2:0)

Branky: 37. a 50. Přichystal, 29. M. Ševčík, 90+1. J. Řezníček – 48. Koudelka. Rozhodčí: Křepský – Dresler, Bureš – Zaoral. Žluté karty: 35. Kopřiva, 66. Kušej, 72. Koudelka. Držení míče: 52% - 48%. Střely: 6:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:10.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Hlavica, Štěrba (80. Endl), Jan Moravec – Texl (80. Ad. Čermák) – M. Ševčík, A. Fousek (57. Hladík), Blecha (70. Nečas), Přichystal (70. Kohoutek) – Jakub Řezníček (C). Trenér: Richard Dostálek.

1.SK Prostějov: Nemrava – Machynek (60. Hönig), Bialek, Zukal, Stříž – Urbanec, Jiráček, Kopřiva (64. Píchal), Kušej – Bartolomeu, Koudelka (C). Trenér: Daniel Šmejkal.