Bídné jaro v podání prostějovských fotbalistů pokračuje. A z těžké situace se eskáčko pomalu dostává do situace kritické, neboť nebodovalo ani v Chrudimi. Kromě toho, že tak prohrálo počtvrté v řadě, se navíc na něj kvapně dotahují celky ze zadních pozic tabulky. V ní navíc velké bodové rozdíly nejsou. V průběžném pořadí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je aktuálně na 9. příčce, vzdáleno od pozic, jež si představuje vedení klubu. Tlak na tým tak je stále vyšší. Navíc se eskáčku již prohrou na východě Čech nepodaří původně kladený cíl – uhrát zde a pak proti Vyškovu aspoň čtyři body...

„Pokud se na to budu dívat s nadhledem, tak v prvním poločase jsme byli lepším týmem. Dokonce bych řekl naprosto jasně lepším týmem. Opět ale jen po šestnáctku, respektive mezi šestnáctkami. Byli jsme ale lepší, měli dvě šance, Honza Koudelka měl asi nejlepší. Po poločase jsem si říkal, že bychom to měli zvládnout. Ale druhá půlka, ta zase byla z naší strany jako noc a den. Ne že by první půle byla tak úžasná, po poločase ale byl mančaft domácích lepší, chtěl víc a my odpadli. Ve druhém poločase byla Chrudim lepší, vyhrála zaslouženě, byť jsme měli jednu obrovskou šanci ještě. Mám ale hlavně pocit, že domácí soubor chtěl prostě víc,“ zhodnotil utkání exkluzivně pro Večerník František Jura, předseda 1.SK Prostějov.

Situace není dobrá. Hovoří tak nejen čísla, ale právě těmi začněme. 0 bodů ze čtyř zápasů, skóre 1:11. Nejhorší forma v soutěži. A mizerné druhé poločasy. „Viděl jsem všechny zápasy, kromě Třince. Tento zápas byl stejný, jako ostatní. V první půlce si vypracujeme dvě tři šance. Gól nedáme. A pak psychicky zápas nezvládáme, když gól nedáme. Ve druhé jde výkon dolů. Jsem skoro přesvědčen, že kdybychom branku dali jako první, zvedlo by se to, otočilo. My ale gól nedáme, psychicky jdeme dolů a soupeř to vycítí, začne hrát agresivněji,“ přidal první muž prostějovského eskáčka.

Před utkáním s Chrudimí hovořil jasně: „Buď aspoň čtyři body, nebo dojde na změny.“ Co se tedy chystá? „Teď se rozhoduji, jestli změna přijde ještě teď, nebo jestli ještě všichni dostanou šanci zápas s Vyškovem. Kvůli tomu, že se hraje hned v úterý, je to celkem složité. Momentálně to vypadá, že všichni dostanou ještě šanci. A pokud s Vyškovem nevyhrajeme, změny přijdou,“ uvedl o víkendu předseda 1.SK Prostějov. Už předtím pak nastínil, že by šlo o změny jak finanční, tak personální. Nyní byl konkrétnější. „Asi by to bylo obojí. V tuto chvíli je na stole i varianta změny v realizačním týmu,“ dodal Jura. Námět mu dali i fanoušci. Ti v jedné z diskusí zmínili někdejšího prostějovského kouče Pavla Šustra. „Je to jedna z variant, dneska už je to tak, že to prostě chodí takto ve fotbale. Přemýšlím tedy o různých možmostech. Zatím jsem ale nikoho neoslovoval,“ informoval fotbalovou veřejnost.

Příznivce prostějovských fotbalistů pak možná překvapila sestava na Chrudim. V základu a ani mezi střídajícími hráči se totiž vůbec neobjevil Petr Jiráček. Zůstal ale na lavičce mezi náhradníky. „Konzultoval jsem sestavu s trenéry. Rozhodovali se, jestli Kopřiva nebo jestli Jiráček. Vzhledem k těžkému terénu a počasí se rozhodli, že Petra do zápasu nepostaví. Tak se rozhodli, Petr to akceptoval bez problémů,“ řekl Jura. Kopřiva ale dostal čtvrtou žlutou kartu a v úterní dohrávce bude týmu chybět. A nejen on. Kromě další porážky je pro Prostějov nepříjemné, že Schuster inkasoval taktéž čtvrtou žlutou a následně navíc i červenou kartu. Absentovat tedy bude hned dvakrát!

Vracíme se ale k tomu, co čeká tým v úterý. Půjde o hodně, Vyškov naposledy eskáčko pohřbil výsledkem 4:0. Nováček soutěže navíc v sobotu Prostějov dokonce přeskočil v tabulce. „Už to není úplně sranda. Bodové rozdíly nejsou velké. Pořád se ale snažím zachovat chladnou hlavu. Když klukům ještě důvěru dám, budu věřit, že jej zvládnou. V úterý je prostě poslední šance. Pak se něco musí stát, pokud zápas nezvládneme,“ předesílá František Jura, že jde do tuhého.

Aby to mužstvo zvládlo, potřebuje i vaše hlasivky. Hanácké derby s Vyškovem začíná na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově v úterý 5. dubna od 16.30 hodin.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 21. kola: Zbrojovka Brno – Příbram 1:0 (1:0). Branka: 23. Bariš. Žluté karty: 87. Nečas – 79. Soldát * Opava – Jihlava 1:0 (0:0). Branky: 64. Rataj. Žluté karty: 78. Kramář, 90.(+2) Macháček – 12. Tureček, 24. Lacko, 72. D. Krčík, 90+1. Tall * Vyškov – Žižkov 2:1 (1:1). Branky: 17. Lacik, 86. Lahodný – 32. V. Novák. Žluté karty: 11. Srubek, 55. O. Vintr – 74. Bazal * Třinec – Táborsko 3:1 (1:0). Branky: 5. Dedič, 65. Omasta, 67. Kania – 51. Vozihnoj. Žluté karty: 41. Javůrek, 84. Hýbl – 52. Robakidze * Dukla Praha – Líšeň 4:2 (1:2). Branky: 57., 64. z penalty a 69. D. Souček, 45. Buchvaldek – 5. Málek, 32. Machalík. Žluté karty: 31. D. Souček, 50. D. Kozel, 74. D. Breda – 41. Černín, 63. Veselý, 90.(+3) Málek * Vlašim – Varnsdorf 1:0 (0:0). Branky: 90.(+2) Broukal. Žluté karty: 34. Zlatohlávek, 73. Jurásek, 78. V. Svoboda – 60. Zbrožek, 90. Kocourek * Ústí nad Labem – Sparta Praha „B“ 0:3 (0:2). Branky: 29. Turyna, 38. Polidar, 60. Holoubek. Žluté karty: 15. Tymošenko, 31. Brak, 63. Kabancov – 76. Vydra, 81. Suchomel.

16. Žižkov 20 2              5              13            16:33        11

20. kolo, středa 6. dubna, 16.30 hodin: Táborsko – Sparta Praha „B“ (úterý 5. 4., 16.30, PP ČT SPORT), 1.SK Prostějov – Vyškov (úterý 5. 4., 16.30), Příbram – Ústí nad Labem, Varnsdorf – Brno, Viktoria Žižkov – Vlašim.

Dohrávka 17. kola, středa 6. dubna, 16.30 hodin: Dukla Praha – Jihlava.

22. kolo, sobota 9. dubna, 16.30 hodin: Táborsko – Opava (pátek 8. 4., 16.30), Jihlava – Třinec (15.30), Líšeň – Chrudim (16.00), 1.SK Prostějov – Vlašim, Příbram – Dukla Praha, Viktoria Žižkov – Zbrojovka Brno (neděle 10. 4., 10.15, PP ČT SPORT), Sparta Praha „B“ – Vyškov (neděle 10. 4., 10.30), Varnsdorf – Ústí nad Labem (neděle 10. 4., 16.30).