Potřetí se po návratu do domácího prostředí představili hráči Tištína a předchozí dva duely zvládli vždy minimálně s bodem. Na to chtěli navázat i v neděli, kdy přivítali nedalekého soupeře nejen regionálně, ale také tabulkově, a to konkrétně celek Němčic nad Hanou, který byl před zápasem jen o jedinou před posledním domácím klubem. Čekal se tak souboj o záchranu, který se také opravdu konal. Úspěšnější na krásně zrekonstruovaném menším hřišti byli ale hosté. O svém vítězství rozhodli už v prvním poločase díky dvěma brankám.

První střelu zápasu si připsali hosté, když to téměř z poloviny zkoušel Jordán a brankáře překvapil, ale mířil mimo tři tyče. Pak se před branku soupeře dostával Robin Návrat, ale jeho pokus brankáře hostů spíše rozchytal. Následně to zkoušel i bratr Rudolf Návrat, ale jeho pokus skončil nad. První opravdu vážnou šanci měli hosté, když se po brejku dostal až před Koutského Studený, ale tentokrát si ještě brankář dokázal poradit a vyškrábl míč na roh.

Po dvaceti minutách dostali domácí výhodu standardní situace, která jim ale hrubě nevyšla, a naopak se z ní urodil brejk pro Jordána, ten ještě míč posunul na Reiskupu, jenž míč usměrnil na zadní tyč a poslal svůj tým do vedení – 0:1. O pár minut později mohlo být v táboře hostů ještě veseleji. Reiskup se uvolnil a předal Vránovi, ten však nedokázal propálit Koutského. Čtvrtá vyložená příležitost hostů znamenala druhý přesný zásah. Nadýchaný míč poslal Studený přesně na Řeháka, který dostal příliš prostoru ve vápně a měl čas na zpracování i následné zakončení – 0:2.

Do kabin mohli jít domácí posílení snížením, když po střetu Řezáče s Robinem Návratem odpískal sudí Procházka pokutový kop. Míč si vzala jedna z jarních posil a tištínský rodák Konupka, jeho pokus na levou stranu ale přečetl Chmelař a následná dorážka exekutora už šla mimo branku. Po první půli tak mohli být daleko spokojenější hosté.

Hned po přestávce ale bylo jasné, že obraz hry dozná změn. Němčice se ještě více soustředily na defenzivu a Tištín bušil do zavřených vrat. Jednu z mála velkých šancí měl na noze Rudolf Návrat, který si míč krásně připravil po prudké přihrávce, ale místo na přední tyči o pár desítek centimetrů nenašel. Tištín se i dál snažil, ale přes pevnou obranu se jen těžko dostával.

Na druhé straně mohl naopak přidat pojistku Řehák, když si udělal prostor povedenou kličkou. Mířil dobře do protipohybu brankáře, jenže mimo levou tyč. Krátce po této šanci se snížení dvacet minut před koncem dočkalo domácí obecenstvo. Matula si udělal prostor na rohu vápna a krásně míč zakroutil za zadní tyčku – 1:2. Snížení domácím hodně pomohlo a z postupně uvadajícího tlaku se opět dostávali do tempa, ale obrana soupeře nadále držela. Dvě velké šance ale zvládla ještě před brankářem vyřešit obrana. Nejprve se podařilo zblokovat gólovou hlavičku Martince a na poslední chvíli míč Konupkovi ukopl Chalánek.

Úplnou tečku za duelem, kde Němčice poslední minuty hlídaly, u vápna soupeře mohl udělat Řehák, který se otočil ve vápně, ale ze tří metrů trestuhodně branku minul. Trápit jej to ale nemuselo, protože chvíli na to se ozval konečný hvizd sudího. Němčice tak utekly z předposlední příčky i svému dnešnímu soupeři. Tištínu se naopak znovu rozplynuly naděje na záchranu.

Rudolf NÁVRAT – TJ Tištín

„Pro nás opravdu nešťastný zápas. Hrálo se dnes o šest bodů, což si oba celky uvědomovaly. Ty dvě branky, které jsme dostali, tak byly zcela zbytečné po našich hrubkách. Mohli jsme ještě do poločasu snížit, ale penaltu jsme nedali, což nám moc do přestávky nepomohlo. Na začátku druhé půle jsem loženku zazdil osobně. Podařilo se nám pak přeci jen snížit, ale do žádných dalších velkých šancí nás už soupeř nepustil. Remíza by možná byla zasloužená, ale nepřišla. Nyní nám tak zase všichni utekli, což pro nás není dobré. Víme, že výsledkově jsme trochu ve srabu. Na druhou stranu ale sám vidíte, kolik nás přišlo podpořit lidí, pro ně se to hraje především. Dneska největší poděkování patří jim, taky ale našemu hospodáři, který to společně se svými kamarády tady dal neuvěřitelně do kupy.“

Pavel VORÁČ – Němčice nad Hanou

„Věděli jsme, o co se dnes hraje, obzvláště po včerejším vítězství Ptení v Brodku u Konice jsme dnes přijeli s jasným cílem vrátit se zpátky mimo sestupové příčky. Myslím si, že v prvním poločase jsme byli o něco fotbalovější a vstřelili jsme dvě branky po pěkných rychlých akcích. Před přestávkou přišel nejspíše zlomový okamžik, kdy náš brankář dokázal zneškodnit penaltu a udržel nám tak dvoubrankové vedení do poločasu. Do druhého poločasu jsem kluky upozorňoval, že na nás soupeř vletí, což se potvrdilo. Nám se naštěstí podařilo hrát dobře z bloku a zvládli jsme si náskok držet. Domácí ale nakonec snížili a pak to bylo o tom, zda přijde srovnání, nebo třetí naše branka. Jsem rád, že jsme to udrželi, protože soupeř je dobře posílen. Pro nás to jsou opravdu důležité a cenné tři body.“

Okresní přebor – II. třída OFS Prostějov, 16. kolo

TJ Tištín – FK Němčice nad Hanou 1:2 (0:2)

Branky: 70. Matula – 20. Reiskup, 37. Řehák. Rozhodčí: Procházka – Kubalák. Žluté karty: 86. Matula, 90. Robin Návrat – 49. Vyroubal, 80. Řehák. Diváků: 157.

Sestava Tištína: Koutský – Pátík, Bosák, Martinec, Stančík – Faltin, Rudolf Návrat, Matula, Hýsek – Robin Návrat, Kuča. Střídali: Konupka, Václavíček, Rehák. Trenér: Rudolf Návrat.

Sestava Němčic: Chmelař – Frýda, Řezáč, Chalánek, Buček – Korčák, Jordán, Župka, Hrabal – Vrána, Jiříček. Střídali: Reiskup, Řehák, Vyroubal, Navrátil, Tomek. Trenér: Pavel Voráč.

Přebor OFS II. tř.

17. kolo: Brodek u Konice – Ptení 0:1 (0:1). Branka: 32. Novák. Žluté karty: 4. Kschwend – 65. Holinka, 71. Jergl, 80. Chlup, 90. Kučera. * Držovice – Nezamyslice 2:1pk (1:0). Branky: 22. Vymazal – 72. Král. * Plumlov „B“ – Kralice n./H. „B“ 1:2 (1:2). Branky: 36. Kolomazník – 39. Kawij, 44. Petržela. * Vícov – Vrahovice 2:1 (0:1). Branky: 51. Prucek (vl.), 57. Kvapil – 36. Studený. Žluté karty: 70. Mlčoch, 81. Šobr, 88. Kvapil, 90. Ježek – 7. Jano, 28. Studený, 60. Bukovec, 81. Doležel. * Tištín – Němčice n./H. 1:2 (0:2). Branky: 70. Matula – 20. Reiskup, 37. Řehák. Žluté karty: 86. Matula, 90. Návrat – 49. Vyroubal, 80. Řehák. * Brodek u PV – Určice „B“ 4:2 (3:2). Branky: 7. Kordzik, 18. Zatloukal, 41. Harazin, 77. Janura – 21. a 32. Javořík. Žluté karty: 50. Dvořák, 77. Janura (oba B). * Dobromilice – Olšany 3:2 (2:1). Branky: 8. a 74. Kratochvíl. 39. Richter – 28. Samek, 90. Pospíšil. Žluté karty: 72. Ryška – 4. Elner, 54. Pospíšil, 67. Hansl, 72. Pospíšil. Červená karta: 71. Šoc (D).

1.                 Brodek u PV                   17                16                0                  1                  63:19           46                2

2.                 Vícov           17                14                0                  3                  49:20           41                2

3.                 Kralice n./H. "B"             17                12                0                  5                  55:28           36                1

4.                 Držovice      17                11                0                  6                  41:36           34                1

5.                 Nezamyslice                    17                9                  0                  8                  39:32           28                1

6.                 Určice "B"   17                9                  0                  8                  59:46           27                1

7.                 Plumlov "B" 17                9                  0                  8                  39:35           25                3

8.                 Dobromilice 17                8                  0                  9                  44:42           25                3

9.                 Vrahovice    17                7                  0                  10                32:50           21                3

10.               Brodek u Konice             17                7                  0                  10                31:49           19                2

11.               Olšany         17                6                  0                  11                41:59           17                1

12.               Němčice n./H.                17                4                  0                  13                34:47           16                0

13.               Ptení           17                5                  0                  12                28:45           15                1

14.               Tištín           17                2                  0                  15                22:69           7                  0