Ve Chválkovicích měla Konice na mále. Po prvním poločase, kde byla herně lepší šla do kabin jen s jednobrankovým náskokem, který domácí dokázali po hodině hry smazat. V závěrečných minutách přežili svěřenci kouče Ullmanna velkou šanci domácích a naopak sami z poslední akci rozhodli o důležitých třech bodech.

Náročný duel čekal v sobotu odpoledne lídra I.A třídy skupiny A. „Před zápase jsem kluky upozorňoval, že nás nečeká nic jednoduchého, protože soupeř má svém středu dva bývalé ligové fotbalisty Tomáše Kazára a Michala Vyskočila, kde jsou kolem nich mladí a draví hráči,“ poznamenal Petr Ullmann.

Vstup do zápasu vyšel Konici skvěle a v sedmé minutě šla po penaltě za ruku díky Jaromíru Krásovi do vedení. „Prakticky ale hned po první brance bylo vyrovnáno, když jsme soupeři darovali branku po naší chybné malé domů. Byl to takový hektický start z obou stran. V dalších minutách jsme byli o něco lepší herně a kombinačně a soupeř spíše zalezl a čekal na rychlé brejky, které měl nebezpečné,“ doplnil k první dvacetiminutovce kouč.

V třiadvacáté minutě se krásnou akcí blýsknul Michal Škrabal, který obelstil čtyři protihráče a zavěsil pod víko. Konice měla i další šance, které však nedokázala protavit v další branku.

„Ve druhém poločase soupeř přidal, protože musel dohánět a hnal ho početný zástup fanoušků. Po hodině hry bylo srovnáno, kdy jsme špatně pokryli standardní situaci a nechali jsme soupeře hlavičkovat samotného,“ přidal k průběhu druhé půle Ullmann.

Závěr byl z obou stran hektický a hrálo se nahoru dolů jakoby ani jeden z týmů nechtěl dojít až do penalt. Soupeř spálil velkou šanci a přišla poslední šance ze standardky, kdy byla velká shrumáž ve vápně a míč se dostal až k Martinovi Neoralovi, který ho dokázal poslat do sítě. Tam byla obrovská euforie a krátce po rozehrání sudí ukončil zápas. Pro nás nesmírně cenné a vydřené body, protože to byl opravdu těžký zápas s velmi dobrým soupeřem. Kluci to odmakali a dřeli, jak jen mohli a za to jim patří kredit. Obrovská spokojenost do kabiny a po zápase jsme oslavili i moje čtyřicátiny, takže to mi kluci nadělili nejlepší dárek,“ dodal spokojený kouč.

Další duel čeká Konici v neděli od 16.30, kdy se v domácím prostředí střetne s Lesnicí.

SK Chválkovice

Sokol Konice

2:3 (1:2)

Branky: 8. Kazár, 60. Toman – 7. J. Krása z penalty, 23. Škrabal, 90+3. Neoral. Rozhodčí: Pekárek – Perutka, Sedláček. Žluté karty: 33. Vyskočil, 59. Kazár, 65. Hrbáček – 65. Vyroubal, 70. Holub, 80. Jašíček. Diváků: 213.

Sestava Konice: Vičar – F. Bílý (74. M. Bílý), Neoral, Drešr, R. Krása – Vyroubal (74. Knoll), Kořenovský (68. Jašíček), Škrabal, Pospíšil – J. Krása, Kamenný (68. Holub). Trenér: Petr Ullmann.

1.A třída sk.A muži:

20. kolo: Maletín – Náměšť n./H. 4:1 (1:0). Branky: 39. Jedelský, 66. Beran, 80. Horák, 90. Kvasničák – 56. Dostál. Žluté karty: 42. Zapletal, 45. Bartošík – 20. Vojta. * Chválkovice – Konice 2:3 (1:2). Branky: 8. Kazár, 60. Toman – 7. Krása, 23. Škrabal, 90. Neoral. Žluté karty: 33. Vyskočil, 59. Kazár, 65. Hrbáček – 65. Vyroubal, 70. Holub, 80. Jašíček. * Bělkovice – Postřelmov 3:1 (2:0). Branky: 14. a 65. Vinkler, 24. Orlet – 67. Straka. * Olešnice – Paseka 1:2 (1:0). Branky: 3. Bačík – 63. Mako, 71. Geier. Žluté karty: 31. Kvapil, 57. Zapletal – 36. Hloušek, 65. Krejčí. * Lesnice – Bohdíkov 4:1 (3:1). Branky: 19. Faulhammer, 30. Bittner, 31. Klemsa, 87. Roubalík – 35. Janků. Žluté karty: 88. Klemsa – 71. Zugar. * Troubelice – Chomoutov 2:3pk (2:1). Branky: 6. Pluskal, 40. Pur – 1. Vybíral, 68. Kubíček. * Loštice – Řetězárna 1:0 (1:0). Branka: 12. Čulík.

1.                 Konice         19                17                0                  2                  72:11           51                0

2.                 Olešnice      19                15                0                  4                  75:21           46                2

3.                 Maletín        19                12                0                  7                  51:41           35                2

4.                 Postřelmov  18                10                0                  8                  38:32           31                0

5.                 Loštice         19                11                0                  8                  37:32           31                2

6.                 Chválkovice                     19                9                  0                  10                49:32           30                1

7.                 Bělkovice     19                10                0                  9                  28:40           28                3

8.                 Troubelice   19                8                  0                  11                30:32           25                2

9.                 Lesnice        19                8                  0                  11                34:46           24                2

10.               Paseka        19                8                  0                  11                30:43           23                2

11.               Chomoutov 19                7                  0                  12                28:48           23                2

12.               Řetězárna   19                7                  0                  12                28:65           19                3

13.               Bohdíkov     20                6                  0                  14                18:46           17                4

14.               Náměšť n./H.                  19                5                  0                  14                33:62           16                1