Poslední tým tabulky F:NL měl v neděli dopoledne prověřit fotbalisty 1.SK Prostějov. A prověřil. UZž jasně sestupující celek Žižkova podal zejména v první půli kvalitní výkon a nepouštěl příliš soupeře do hry. Pak se ale role otočily. A eskáčko zapnulo na vyšší obrátky. Nakonec ale vstřelilo pouhou jednu branku. Žižkov naopak před koncem dokázal vyrovnat a znovu hrozil. Týmy se však rozešly smírně, přičemž větší ztrátou byla remíza pro eskáčko.

První minuty přinesly velký tlak Žižkova. Na dostřel se objevovali Reteno či Novák. Zasahoval Bárta, jednou vypomohl Bialek. V 7. minutě se dostal do brejku naopak Koudelka, ale zastavil ho ofsajd. A podobně se vedlo i o čtyři minuty později po jeho nahrávce Bartolomeovi. Domácí ale měli nadále více ze hry. Problémy dělal Prostějovu aktivní Batioja. Gabriel centroval, ale pouze do Bárty. První větší šanci si diváci užili až v 16. a v 17. minutě, Bárta nejprve zneškodnil střelu Nováka, aby následně vyškrábl i zakončení Bazala. 21. minuta přinesla přečíslení Prostějova, jenže beze střely na bránu. 27. minuta znamenala střídání Zapletala a také nepříjemnou standardku hostů, ale nic z ní nebylo. Po půlhodině hry otevřel skóre Vandas, ale byl odmáván ofsajd. Po 35. minutě měli Prostějované několik příležitostí od rohového praporku. Ale nebyla z toho žádná větší šance. 41. minuta přinesla zatím největší šanci Žižkova, po rohu střílel Sixta a Omale musel srazit ránu nad břevno. A ve 44. minutě za nevyužití této šance přišel trest ze strany hostů, Kušej si u pravé tyče zpracoval míč a poslal jej na druhou tyč po zemi – 0:1.

Hosté do druhé půle vystřídali, Retena a Batioju nahradili Osmančík a Voltr. Záhy poté ale Bartolomeu zahrozil a poslal míč jen těsně vedle. Podobně se dařilo na druhé straně Sixtovi, který to zkusil z dálky. Prostějov ale každopádně zapnul, měl více ze hry i více šancí. Hönig si mohl po práci Bartolomea připsat gól, brankář byl nicméně proti. Hned nato v 52. minutě Urbanec střílel z vápna, opět ale narazil na Soukupa. Další minuty patřily Prostějovu, aktivní byli zejména Hönig a Koudelka. Vždy šlo ale spíše o pološance. Až 62. minuta přinesla větší příležitost, ale na druhé straně – tehdy Voltr střílel mimo. Po hodině hry se opět na hřišti přidalo, znovu ale na straně Prostějova. Koudelkova střela skončila na rohu, následně střílel Kušej do Soukupa. V 72. minutě už se skóre měnilo. Sixta našel kolmicí nabíhajícího Osmančíka, který poslal míč po zemi – Bárta si na něj sáhl, ale brance nezabránil – 1:1. V 76. a 77. minutě diváci byli svědky dvou velkých šancí, Píchal ani Gabriel se však neprosadili. V závěru pak mohly rozhodnout oba celky. Nebezpečná byla Voltrova hlavička, stejně jako střela Žežulky a v 86. minutě se trefil Novák do brány – ale z boku. 90. minuta ale mohla patřit Kušejovi. Byl blízko druhému gólu, brankář už byl mimo bránu. Jeho střelu z malého vápna ale zblokoval soupeř. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

ÚSTY TRENÉRŮ

Zdeněk KOUKAL - FK Viktoria Žižkov:

„Jsem samozřejmě rád, že nás diváci po zápase vyprovázeli potleskem. Ale myslím si, že za první půli nás měli vyprovázet spíše pískotem. A i za některé pasáže druhé půle. Dostali jsme naivní gól, po další chybě. To už nemá ale cenu se opakovat, je to pořád dokolečka. Chtěli jsme to změnit do druhé půle. Šli jsme hrát 4-4-2 s Voltrem, který to tam měl rozběhat, trochu seřvat hráče, aby se dali do kupy. Protože Prostějov sem přijel první poločas bránit od půlky. Hrál uspávací fotbal. Místo toho, abychom na ně vlétli, tak jsme usnuli s nimi. A já myslel, že dneska budeme chrápat donekonečna.“

Daniel ŠMEJKAL - 1.SK Prostějov:

„Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon. Bohužel jsme nedokázali vyhrát. První půle od nás byla obranná, ujali jsme se ale vedení 1:0. Ale ve druhém poločase jsme si vytvořili osm stoprocentních příležitostí. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku. Soupeř si vytvořil dvě tři, z toho jednu proměnil. Takže to skončilo 1:1. Musím říct, že to je škoda, protože jsme si zasloužili vyhrát.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávka 23. kola: Chrudim – Táborsko 1:0 (1:0). Branky: 34. Firbacher. Žluté karty: 21. Kesner, 83. Koželuh – 37. Kosek, 80. J. Mach.

Ostatní výsledky 28. kola: Sparta Praha „B“ – Opava 1:2 (0:1). Branky: 58. Kozák – 30. Didiba, 65. Darmovzal. Žluté karty: 24. Kovář, 44. Pudhorocký, 62. Vydra, 78. A. Gabriel – 45. Celba * Vlašim – Třinec 4:1 (1:0). Branky: 59. z penalty a 72. Rigo, 16. Suchan, 90.+2. Toula – 64. Kania. Žluté karty: 87. Bedecs, 90. Klusák * Vyškov – Jihlava 2:1 (1:1). Branky: 1. Kanakimana, 84. F. Štěpánek – 13. Selnar. Žluté karty: 89. Lahodný – 72. T. Vlček * Ústí nad Labem – Chrudim 0:3 (0:0). Branky: 53. M. Šplíchal, 63. Firbacher, 87. P. Juliš. Žluté karty: 29. Švanda, 75. Strada – 85. Juliš * Příbram – Líšeň 2:1 (1:1). Branky: 2. Vilotič, 61. Gembický – 26. Černín. Žluté karty: 39. Wágner – 21. Málek * Brno – Dukla Praha 2:1 (0:0). Branky: 53. Hladík, 83. Endl – 90+2. Pázler. Žluté karty: 65. D. Jambor – 77. Skopec * Varnsdorf – Táborsko 2:0 (0:0). Branky: 56. Kubista, 74. Schön. Žluté karty: 23. Holiš.

16. Žižkov 28 2             9             17          26:50     15

29. kolo, středa 11. května, 17.00 hodin: Táborsko – Žižkov, Prostějov – Varnsdorf, Jihlava – Příbram, Líšeň – Sparta Praha „B“, Opava – Ústí nad Labem, Chrudim – Brno, Třinec – Vyškov, Dukla Praha – Vlašim.

30. kolo, sobota 14. května, 17.30 hodin: Ústí nad Labem – Třinec, Vyškov – Dukla Praha, Sparta Praha „B“ – Chrudim, Vlašim – Opava, Varnsdorf – Jihlava, Žižkov – Líšeň, Brno – Táborsko, Příbram – Prostějov.