Poslední zápas sezóny měl před sebou o uplynulém víkendu tým 1.SK Prostějov. V cestě mu v rámci 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stála exligová Příbram. Ta byla zpočátku považovaná za jednoho z favoritů soutěže, nicméně nedařilo se jí. Mizérii Středočechů přitom ještě prohloubil Prostějov. V závěru sezóny totiž vstřelil čtyři branky a připsal si nejjasnější vítězství na jaře. Dvěma góly se o tři body zasloužil navrátilec David Píchal.

Příbram zápas začala lépe. Prvních dvaceti minut byla lepší, aktivnější a nebezpečnější. V 16. se Gembický dostal do útoku, běžel sám na brankáře, ale Bárta vyběhl včas a skvěle zakročil. Krátce nato domácí předvedli pohlednou kombinaci. Výsledkem ale nebyla střela mezi tři tyče, jen roh. Poté už se ale do hry začal dostávat Prostějov. Nejprve ve 23. minutě Kušej ve vápně přišel o míč, následoval centr Stříže a pak opět Kušej, tentokrát střílel. Skóre se ale podařilo otevřít až ve 30. minutě. Tehdy předběhl Píchal obránce a dlouhý nákop poslal hlavou za brankáře – 0:1. Hned nato mohl Kušej vedení navýšit, z osy hřiště ale minul růžek branky. Pak ale zabrnkal příznivcům Prostějova na nervy Bialek, který zariskoval malou domů. Krátce před koncem poločasu si ale Bialek připsal skvělou nahrávku přes většinu hřiště na Kušeje. Ten zpracoval, otočil se k bráně a trefil se po zemi – 0:2.

Druhý poločas začal tak jako první, tedy větší aktivitou od Příbrami. Fišl předvedl nepřesnou střelu, Pilík krátce po něm zahrozil nepříjemným centrem. Ale z těchto obláčků nezapršelo. Naopak v 51. první minutě zahřmělo na druhé straně. David Píchal se prosadil po pěkném centru hlavou a vstřelil druhý gól v zápase i v sezóně – 0:3. Hned nato navíc střílel z úhlu, nicméně rána byla zblokovaná mimo. Přišla ale 56. minuta a Příbram snížila. Kvída z hranice vápna pěkně trefil – 1:3. Následovaly šance Koudelky a Kušeje, oba ale byli nepřesní. Pak ale přišly momenty Příbramských. Wágner mířil těsně nad, to Vilotič byl až moc přesný, orazítkoval spojnici. A aby toho nebylo málo, v 69. minutě Procházka střílel na druhou tyč – minul. Domácí byli v těchto momentech lepší a blízko snížení, či dokonce vyrovnání. To ale eskáčko odmítlo. V 74. minutě mohl vstřelit hattrick David Píchal, sraženou střelu nedostal do brány Urbanec. Následovalo pravidlo nedáš – dostaneš. Wágner nebyl s přízemní střelou přesný, na druhé straně naopak naplno Bartolomeu zužitkoval nahrávku ze strany – 1:4. To ale nebylo vše. Pěknou střelou se prezentoval Koudelka, ale Smrkovský se proti jeho střele vytáhl. Hned poté Wágner doklepával do prázdné brány na 2:4. Tentýž hráč sice ještě jednou zahrozil, skóre už ale tato šance neovlivnila.

vyjádření trenérského štábu 1.FK Příbram se Večerníku nepodařilo získat.

Daniel ŠMEJKAL - 1.SK Prostějov:

„V Příbrami jsme zařadili Píchala, který celou sezónu chyběl. A bylo vidět, že nám chyběl typický střední útočník. Po prvních patnácti minutách, kdy byl soupeř lepší na míči, jsme byli lepší, nebezpečnější. Vyhráli jsme zaslouženě, utkání se nám celkově povedlo.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 29. kola: Táborsko – Žižkov 1:0 (1:0). Branky: 19. Tijani. Žluté karty: 37. Osmančík, 84. Kopičár * Jihlava – Příbram 2:1 (1:0). Branky: 18. Tall, 77. Musil – 61. M. Čermák. Žluté karty: 78. Pilík * Líšeň – Sparta Praha 1:0 (1:0). Branky: 30. Málek. Žluté karty: 32. M. Jeřábek – 35. Turyna, 90.(+3) Piško * Opava – Ústí nad Labem 2:0 (0:0). Branky: 74. Kopečný, 90+3. Šigut. Žluté karty: 90.(+2) Ščudla – 65. a 80. Emmer, 60. Krobot. Červená karta: 80. Emmer * Chrudim – Brno 3:2 (1:1). Branky: 28. Řezníček, 70. Průcha, 81. vlastní Štěrba – 43. a 58. M. Ševčík. Žluté karty: 70. Průcha, 85. Kesner – 11. J. Hladík, 34. Blecha * Třinec – Vyškov 1:0 (0:0). Branky: 47. Kania. Žluté karty: 50. Machuča, 73. Dedič – 19. Moučka, 62. Srubek * Dukla Praha – Vlašim 1:1 (1:0). Branky: 6. Piroch – 77. Zlatohlávek. Žluté karty: 74. Skopec, 75. Da. Breda, 82. Barac, 89. Peterka, 90.(+1) Kulhánek – 90.(+2) Krunert.

ostatní výsledky 30. kola: Ústí nad Labem – Třinec 3:2 (2:1). Branky: 34. a 85. Krobot, 13. Tymošenko – 39. Dedič, 74. Foltyn. Žluté karty: 90. Krobot – 52. Nešický, 79. Bedecs, 74.  Foltyn * Vyškov – Dukla Praha 1:1 (0:0). Branky: 57. Kanakimana – 85. D. Kozel. Žluté karty: 72. F. Štěpánek, 74. D. Jambor, 77. Ilko, 84. D. Vintr, 90.(+3) Srubek – 42. D. Kozel, 89. Breda * Sparta Praha „B“ – Chrudim 2:2 (0:1). Branky: 58. a 84. Kozák – 4. Látal, 65. P. Juliš. Žluté karty: 62. a 85. A. Gabriel, 36. Večerka, 83. Ryneš. Červená karta: 85. A. Gabriel * Vlašim – Opava 3:1 (2:0). Branky: 8. Jurásek, 38. Gning, 78. Toula – 86. Kopečný. Žluté karty: 52. Janoščín * Varnsdorf – Jihlava 0:0 (0:0). Branky: -. Žluté karty: 45. Dordič, 84. Kouřil, 86. O. Bláha, 86. Porcal (trenér brankářů) – 5. Vedral, 61. Fila * Žižkov – Líšeň 3:1 (0:0). Branky: 48. Bazal, 59. Voltr, 61. Novák – 47. Ulbrich. Žluté karty: 27. Voltr – 68. Toutou * Brno – Táborsko 1:1 (0:1). Branky: 66. J. Řezníček – 22. Liepa. Žluté karty: 62. Berkovec, 69. Hlavica – 53. Holiš

KONEČNÁ TABULKA

FC Zbrojovka Brno 30 22          3             5             61:29     69

1. FC Sellier&Bellot Vlašim30 16 5             9             61:39     53
  2. SFC Opava 30          14          9             7             47:33     51
  3. SK Líšeň 2019 30          14          8             8             45:33     50
  4. AC Sparta Praha „B“ 30 13          7             10          50:37     46
  5. FK Varnsdorf 30          13          6             11          47:35     45
  6. FC Vysočina Jihlava 30 13          9             10          29:34     42
  7. FK MAS Táborsko 30 10          10          10          33:34     40
  8. FK Dukla Praha 30          10          9             11          40:41     39
  15. FK Viktoria Žižkov 30 3             9             18          29:52     18

Resumé: Zbrojovka Brno postupuje do FORTUNA:LIGY, Vlašim a Opava sehrají baráž se 14. a 15. týmem F:L Teplicemi, resp. Bohemians Praha o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže, poslední dva celky Ústí nad Labem a Viktoria Žižkov sestupují do ČFL.