Po úspěšném minulém týdnu, kdy se z plného bodového zisku radovali oba účastníci nejvyšší krajské soutěže z regionu, přišel direkt, který se ale papírově očekával. Kralice nestačily na lídra soutěže. Na jeho půdě se sice dostaly do vedení, ale to jim nevydrželo ani do poločasu. Lipová zavítala na půdu Želatovic patřících na špici, a i ta na soupeře nestačila shodně o dvě branky.

V rámci 24. kola narazil lídr krajského přeboru ze Šternberka na poslední celek tabulky z Kralic. O favoritovi tak nemohlo být pochyb a papírové předpoklady se nakonec také naplnily. Hosté ale nedali kůži lacino a přes hlubokou defenzivu se lídrovi těžce prosazovalo. Větší kvalitou ale zápas přece jen zvládl.

Začátek utkání ale nemohl pro Kralice bojující o záchranu vyjít lépe. Už v první minutě se po první akci prosadil Kopečný. „Podařilo se nám dostat do brejku a soupeře jsme možná trochu překvapili. Kopečný naštěstí nezaváhal a trefil se přesně k tyči. Šli jsme tak brzy do vedení. Soupeř ale ukazoval své kvality a jasně diktoval tempo zápasu. My jsme se snažili hluboko zalézt a nenechávat mu prostor k finální fázi, ale nepodařilo se nám vedení udržet ani do poločasu. Šli jsme do kabin za stavu 2:1, kdy se domácím podařilo skóre otočit,“ ohlížel se za první půlí kouč Kralic Karel Trnečka.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, ale Kralice nadále držely těsný výsledek a stát se tak mohlo cokoliv. Rozhodnutí se domácí dočkali až osm minut před koncem, kdy se jim podařilo navýšit vedení na rozdíl dvou branek. „Tam už bylo o bodech jasno. Měli jsme tam ještě jednu velkou šanci, kdy jsme mohli dát na 3:2, ale to by byla pravděpodobně jen kosmetická úprava. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě a ukázal, proč je na prvním místě tabulky,“ doplnil ke druhé půli i zápasu Trnečka. Podle kouče se také jasně projevila daleko lepší a kvalitnější lavička. „Když jedete na zápas v jedenácti a soupeř pětkrát vystřídá, tak to na rozložení sil je také znát. Já, když jsem tam dnes stál sám, tak jsem se i trochu bál. Bohužel to ale nevypadá, že by to do dalších kol mohlo být lepší, protože někteří z hráčů už nezasáhnou určitě do konce ročníku. A například o Hlochovi nemám vůbec žádné zprávy. Budeme ještě bojovat, ale když ani netrénujeme a hrají i zranění, tak je to špatně,“ dodal kouč.

Pokusit se o připsání dalších bodů se budou chtít Kralice v příštím kole na půdě Zábřeha, kde však mohou také spíše překvapit. Utkání je na programu v neděli od 17.00 hodin.

FK Šternberk

FC Kralice na Hané

3:1 (2:1)

Branky: 27. a 82. Kryl, 36. Kuba – 1. Kopečný. Rozhodčí: Jurčák – Doležal, Šteier. Žluté karty: 31. Tögel – 68. Němčík. Diváků: 202.

Sestava Kralic: Peka – Němčík, Hlačík, Prokop, Dvořák – Studený, Novotný – Baran, Jurtík, Kopečný – Šup. Trenér: Karel Trnečka.

Krajský přebor muži:

25. kolo: Šternberk – Kralice n./H. 3:1 (2:1). Branky: 27. a 82. Kryl, 36. Kuba – 1. Kopečný. Žluté karty: 31. Tögel – 68. Němčík. * Jeseník – Ústí 2:1 (2:0). Branky: 11. Minka, 39. Žingor – 49. Zagol. Žluté karty: 19. Cekuras, 81. Furik, 90. Cundrla (všichni J). Červená karta: 83. Nehyba (Ú). * Mohelnice – Velké Losiny 6:0 (3:0). Branky: 14. a 90. Kuba, 16. a 62. Ryba, 44. Fišara, 86. Srdýnko. Žluté karty: 80. Cikryt – 69. Indra. * Želatovice – Lipová 2:0 (1:0). Branky: 45. Rybka, 56. Zezulka. * Medlov – Bohuňovice 1:0pk. Žluté karty: 61. Kopecký, 74. Král, 75. Telíšek. * Rapotín – Lutín 4:0 (1:0). Branky: 71., 87. a 88. Ševčík, 45. Charvát. * Zábřeh – Dolany 2:1 (0:0). Branky: 67. Okleštěk, 71. Puchr – 73. Pírek. Žluté karty: 31. Janák, 38. Puchr, 87. Nízký – 37. Foukal, 38. Doubrava, 66. Outlý, 59. Kaluža, 66. Seibert, 90. Boukhatem.

1.            Šternberk              25           21           0             4             71:14      65           0

2.            Ústí        25           18           0             7             75:38      54           1

3.            Želatovice             25           18           0             7             62:35      54           3

4.            Mohelnice             25           16           0             9             66:41      47           2

5.            Medlov   25           16           0             9             49:31      46           5

6.            Jeseník   25           13           0             12           44:40      41           2

7.            Zábřeh   25           12           0             13           52:47      40           0

8.            Lipová    25           13           0             12           30:45      37           4

9.            Rapotín  25           11           0             14           43:46      31           5

10.          Velké Losiny         25           9             0             16           44:53      30           1

11.          Bohuňovice           25           10           0             15           38:48      30           2

12.          Lutín       25           11           0             14           31:46      30           6

13.          Brodek u Přerova 24           10           0             14           37:57      28           4

14.          Litovel     24           9             0             15           23:65      25           2

15.          Dolany    25           6             0             19           29:61      20           1

16.          Kralice n./M.         25           6             0             19           31:58      19           3