Dlouho fanoušci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čekat nemuseli. Jen do druhého kola. Už v něm poprvé během ročníku 2022/2023 padl hattrick. Postaral se o něj Pavel Vandas z Líšně. Běžela 36. minuta. Líšeň kope standardní situaci kousek od rohu vápna. Po nastřelení míče se o něj strhla mela.

Nakonec jeden z bránících hráčů srazil míč k Vandasovi a ten se nemýlí, z hranice malého vápna trefuje do šibenice. Vandas brankou zvýšil na konečných 3:0 a fakticky rozhodl zápas. Jeho střelecký počin má ale ještě několik zajímavostí. Jednak jde o první hattrick v sezóně Fortuna:Národní ligy. Zadruhé hattrick vstřelil za pouhých šest minut. A zatřetí tím vyrovnal své střelecké maximum ze druhé ligy. Šestadvacetiletý útočník se navíc Líšni velmi vyplácí, byl to pro něj teprve druhý zápas v dresu Jihomoravanů.