Okresní pohár dospěl do semifinále, v němž na sebe narazily týmy z různých mistrovských soutěží. Zatímco Němčice nad Hanou válí Přebor OFS Prostějov, domácí Bedihošť hraje o soutěž níž. Přesto ani v takových případech nebývá nic předem jistého a první poločas v horkém středečním podvečeru toho budiž důkazem. Při vstupu do druhé půle ztráceli domácí na soupeře pouhý gól, ovšem za pár minut bylo vše jinak. Hosté získali tříbrankový náskok a mohou se těšit na finálový mač.

Že hosté vyznávají ofenzivní pojetí, předvedl hned v úvodu po rohu domácích Řehák, který však brejkovou situaci zakončil křížnou střelou mimo branku. Tentýž hráč už po sedmi minutách doklepl do brány míč po akci Pěnčíka – 0:1. Domácího gólmana Zdráhala pak prověřil dalekonosnou střelou Držálek. V polovině prvního dějství po chybě De Souzy, který soupeři prakticky zpracoval míč, doklepl míč bodlem do sítě Pěnčík – 0:2.

POHÁR OFS PROSTĚJOV – semifinále

Sokol Bedihošť

FK Němčice nad Hanou

1:5 (1:2)

Branky: 41. Fojtík – 7. Řehák, 23. Pěnčík, 47., 75. Handl, 49. Stavěl vlastní. Žluté karty: 47. Nedělník, 55. Hájek, 67. Zdráhal – 52. Frýda. Rozhodčí: V. Minx – R. Minx, Kubalák. Diváků: 44.

Sestava Bedihoště: Zdráhal – Čunderle, Fojtík, Masař, Novotný – Hájek, Tinka, Hrubý, Nedělník, Stavěl – Pazdera. Střídali: De Souza, Kuchař, Vlachynský. Trenér: Miroslav Hekele.

Sestava Němčic: Chmelař – Frýda, Řezáč, Držálek, Korčák – Pěnčík, Jiříček, Jordán, Hrabal – Řehák, Handl. Střídali: Držálek, Navrátil, Rozehnal, Tomek. Trenér: Pavel Voráč