Parádní show! To byl sobotní zápas Prostějova proti Táborsku. Eskáčko se dosud ve F:NL spíše trápilo, tentokrát ale bylo při chuti. Tým v prvním poločase otevřel účet zápasu, ve druhém ještě přidal a po hodině hry vedl o čtyři branky. Někdejší klub ze Sezimova Ústí se vzmohl jen na krátký odpor, naopak se dočkalo dalšího inkasování. Svěřenci kouče Šustra tak mohli slavit velké vítězství, hosté v čele s hlavním trenérem Radoslavem Kováčem si zpět na jih Čech vezli nepopulárního bůra, neboli pět gólů ve vlastní síti.

Utkání začalo zprvu vzájemným oťukáváním. Až v 8. minutě se vyskytl první náznak šance. Mach zachytil rozehrávku soupeře, jeho následný pas nabíhajícím spoluhráčům ale nebyl přesný. Čtyři minuty poté přišel náznak i na druhé straně. Babacar založil akci, a nakonec z toho byl roh. Ten ale hosté nevyužili. Dosáhli jen slabého zakončení hlavou od Navrátila. Ve 13. minutě zahrozil Píchal, když z úhlu posílal před bránu – míč skončil na levé tyči. 19. minuta přinesla standardku Plachého, míč se ale nedostal přes obranu. Poté se dostal do slovní pře Koudelka s pomezním, když se neshodli na tom, kdo měl získat aut. Ve 27. minutě se domácí poprvé prosadili, Píchal s Kušejem postupovali po ose na bránu a právě Kušej i s tečí poslal míč do brány – 1:0. Sporný moment přišel ve 34. minutě, kdy na zemi po soubojích leželi Omale, Bolf a také hostující Provazník. Rozhodčí nechal dlouho pokračovat. Hned poté se pěkně protáhl kolem soupeřů Blahuta a nastřelil před bránu. Gólman jen vyrazil, Mach tak navázal střelou, která byla blokovaná. Hosté se ale záhy dostali znovu na dostřel a Krynskyj musel u tyče balón složitě krotit.

Druhá půle byla zatím nejpovedenějším vystoupením eskáčka v probíhající sezóně. Ve 48. minutě nahrál Mach Koudelkovi na osu, vystřelil do brankáře. Hosté reagovali střelou z úhlu, obrana Prostějova ji však zvládla pokrýt. Po chvíli se ale už domácí dočkali další branky. Píchal si navedl míč po křídle, dostal se až na úroveň brankové čáry a poslal míč před bránu. Sem si zběhl Šimon Šumbera a trefil se přesně – 2:0. Tři minuty nato se konala prakticky stejná situace. Schaffartzik dostal napříč brankovištěm míč a po zpracování jej poslal do šibenice – 3:0. V 60. minutě posílal Kušej v přečíslení míč na spoluhráče, balón však získali hosté. Pár okamžiků poté už dokázal Koudelka utéct obraně a zvyšoval střelou po zemi na druhou tyč – 4:0. Táborsko se na chvíli dostalo k míči a Provazník trefil tyč. Hned nato se Krynskyj musel vytáhnout proti pěkné střele pod břevno. V dalších minutách se hra poněkud uklidnila. Až v 77. minutě zase dění na hřišti ožilo, po centru Plachého padla branka, byl však máván ofsajd. Prostějov se dočkal další trefy, když minutu po svém střídání střílel pod břevno Torfiq Ali-Abubakar a nemýlil se – 5:0. A stejný hráč se pak málem prodral znovu do šance, na druhé straně v nastavení musel proti centru zakročit Krynskyi. Diváci pak už hlavně odpočítávali zbylé minuty a vteřiny, aby mohli slavit.

ÚSTY TRENÉRŮ

Pavel ŠUSTR –1.SK Prostějov:

„Samozřejmě jsme takoví usměvavější. Zápas jsme zvládli výsledkově, převedli jsme i pár zajímavých situací. A je dobře, že jsme udělali krok správným směrem, protože jsme nezvládli úvod sezóny ideálně. Musíme ale zůstat ostražití. Hráče bych ale chtěl tentokrát ocenit za vůli, odvahu, chuť ten zápas zvládnout. Vyspíme se a v pondělí pokračujeme dál.“

Radoslav KOVÁČ –FC MAS Táborsko:

„Byla to ale ostuda, naprostá ostuda. Pro Tábrsko a pro nás, co jsme tady předvedli. Prostějov chtěl víc vyhrát, byl agresivnější, soubojovější. My jsme docela dobře začali, ale diametrální rozdíl byl v tom, že když Prostějov nacentroval, tak šel do vápna a chtěl dát gól. To u nás se neobjevilo ani jednou. Je to naprosté zklamání. Budeme to muset řešit. Máme ve středu pohár, v neděli Líšeň. Čekají nás dva zápasy, které budeme muset zvládnout.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávka 4. kolo: Dukla Praha – Varnsdorf 1:1 (0:1). Branky: 84. V. Svoboda – 20. Schön. Žluté karty: 62. Holiš, 86. V. Svoboda – 47. Kříž, 58. Bláha, 73. Kouřil.

ostatní výsledky 8. kola: Karviná – Sparta Praha „B“ 2:0 (1:0). Branky: 17. Boháč, 66. Durosinmi. Žluté karty: 54. Memič – 45. Jonáš, 79. Suchomel * Opava – Chrudim 2:0 (0:0). Branky: 72. Šcudla, 78. Rychlý. Žluté karty: 17. Šigut, 45+1. Kopečný, 67. Kadlec – 82. Kesner, 89. Juliš * Třinec – Vyškov 1:1 (1:1). Branky: 2. Jursa – 44. Kanakimana. Žluté karty: 39. Foltyn, 51. Kateřiňák – 6. Lahodný, 51. Vintr, 59. Alegué, 61. Kanakimana, 69. Fofana * Líšeň – Jihlava 2:0 (0:0). Branky: 48. Machalík, 85. Ulbrich. Žluté karty: 29. Machalík, 55. Bednář, 71. Ulbrich, 90+1. Vajner – 39. T. Svoboda, 66. Piško * Slavia Praha „B“ – Příbram 0:4 (0:3). Branky: 14., 21. a 37. Surmaj, 40. Anih. Žluté karty: 12. Kopáček, 34. Kičfaluši, 73. Singhateh – 41. Stropek * Dukla Praha – Vlašim 2:0 (0:0). Branky: 66. z penalty Matějka, 78. Matějka. Žluté karty: 20. Uhlíř – 33. Zinhasovič * Varnsdorf – Olomouc „B“ 1:0 (1:0). Branky: 24. Schön. Žluté karty: 42. Zbrožek, 47. Kříž, 86. Dordič, 89. Michal, 90+1. Holeňák – 44. Slavíček, 82. Vepřek, 90+1. Fendrich, 90+3. Bednár.

16. Vlašim 8          1          0          7          10:18    3

9. kolo, neděle 18. září, 16.30 hodin: Jihlava – Varnsdorf (pátek 16. 9., 18.00), Vyškov – 1.SK Prostějov (sobota 17. 9., 10.15), Chrudim – Karviná (sobota 17. 9., 10.15), Příbram – Třinec (sobota 17. září, 16.30), Olomouc „B“ – Dukla Praha (10.15), Sparta Praha „B“ – Opava (10.30), Vlašim – Slavia Praha „B“, Táborsko – Líšeň.

MOL CUP:

2. kolo, středa 14. září, 16.30 hodin: Kvítkovice – Třinec (úterý 13. září, 16.30), Uničov – Olomouc (úterý 13. září, 16.30), Žižkov – Teplice (16.00), Přepeře – Táborsko, Rokycany – Liberec, Motorlet Praha – Jablonec, Velvary – Pardubice, Libčany – Dukla Praha, Zápy – Chrudim, Ústí nad Orlicí – Chlumec nad Cidlinou, Soběslav – Přeštice, Domažlice – Aritma Praha, Tasovice – 1.SK Prostějov, Hlučín – Líšeň, Všechovice – Vyškov, Frýdek-Místek – Opava, Start Brno – Zlín, Rosice – Zbrojovka Brno