V regionálním derby skupiny „B“ I.B třídy Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti ve Smržicích proti soupeři ze dna tabulky.

Už v 6.minutě kopal hostující Dospiva nepřímý kop, který gólman Tomiga vyrazil a dorážka Cibulce skončila na tyčce. Z následného rohu zahrávaném Krupičkou skončil míč po hlavičce Světlíka v brance Tomigy – 0:1. Ve 25. minutě trefil z přímého kopu z třiceti metrů Typner tyčku a stejně na tyči skončila dorážka Dospivy! Z protiútoku se domácím podařilo trefit pouze tyč Marákovy branky! Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Čermák za strkání se se soupeřem. Ve druhém poločase v 55.minutě centroval hostující Dospiva a hlavička Krupičky, kterou vyrazil brankář Tomiga na tyč, skončila v jeho brance - 0:2.  O sedm minut později centroval Typner na hlásícího se Jakuba Nováka a ten krásnou hlavičkou zvýšil na 0:3. Domácí zahrozili v 66.minutě, ale jejich střelu vyrazil pozorný Marák na roh. V 71. minutě šel míč po ose Dospiva, Hladký a na hrotu byl Jakub Novák a ten bezpečně zavěsil za záda Tomigu - 0:4. O minutu později střela hostujícího Dospivy skončila, jak jinak, než na tyči. V závěru zápasu se branky dočkali i domácí, když střela Komárka skončila v rohu hostující branky – 1:4!

Hodnocení hrajícího trenéra Smržic Miroslava Martináka:

„My nedokázali využít toho, že soupeř hrál v deseti, když Čermák dostal červenou kartu. To byla naše chyba. Jinak s myslím, že nás soupeř přehrál jen zkušeností. Máme fakt mladý mančaft a nenašli jsme recept na to, jak se staršími chlapy hrát. Jinak pohodové utkání z obou stran. Pokud se jedná o červenou kartu, tak Čermák hodil prvního hráče, to hlavní neviděl. Pomezní mu mával, načež jeho bratr se šel bratra zastat. Shodil dva hráče neúmyslně, možná nějaká výměna slovní tam byla... Nebylo co řešit, na rozhodčího vyletěl, a to si nesmí hráč dovolit na něj řvát. Jinak poločas 0:1, hra byla dobrá. My jsme je jako mladí měli přehrát ale bohužel. Zkušenost rozhodla. Někteří naši mladší hráči ještě musí na sobě zapracovat.“

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Věděli jsme, že mají Smržice momentálně problémy a nejsou v ideální formě, a to se naštěstí pro nás potvrdilo. Dařilo se nám hrát tak, jak jsme si před utkáním řekli, a i v deseti hráčích se nám podařilo vstřelit tři góly. Z toho mám samozřejmě velkou radost. Opačné pocity mám kvůli vyloučení Čermáka, který nám bude chybět.“

TJ Smržice

Haná Prostějov

1:4 (0:1)

Branky: 79. Komárek – 7. Světlík, 55. Krupička, 62. a 71. Jakub Novák. Žluté karty: 32. Štěpán Verner (Smržice). Červená karta: 32.Čermák (Haná). Rozhodčí: Salva – Smékal, Hubáček. Diváků: 115

Sestavy týmů:

TJ Smržice: Tomiga – Holomek (62. Martinák), Augustin, Martin Verner, Pleva – Komárek, Robin Kotlár st. (62. Robin Kotlár ml.), Štěpán Verner, Studený – Kaprál (81. Doseděl), Kimel (46. Janura). Trenér: Josef Spanilý

Haná Prostějov: Marák – Světlík (73. Strouhal), Trnavský, Čermák (32. ČK), Martin Kolář – Hladký, Krupička, Typner (88. Tesař), Jakub Novák (88. Skokan) – Cibulec, Dospiva (77. Jančiar). Trenér: Daniel Kolář

Lion sport 1.B.třída skupina B

6. kolo: Hněvotín – Kožušany 0:2 (0:1). Branky: 32. a 48. Zlámal. * Černovír – Doloplazy 0:1 (0:1). Branka: 38. Mlčoch. * Šternberk „B“ – Moravský Beroun 4:2 (2:1). Branky: 42., 46. a 60. Mudrák, 13. Dunjka – 24. a 54. Mužátko. * Slatinice – Zvole 6:2 (3:0). Branky: 5., 36. a 67. Kostorek, 43. Šemro, 50. Doležel, 55. Fiala – 58. a 71. Nejedlý. * Mostkovice – Velký Týnec 3:3 (2:0). Branky: 13. a 62. Šlambor, 17. Jančík – 89. a 90. Kovařík, 48. Glier. Žluté karty: 36. Jančík – 20. Pecha, 43. Doležel, 58. Grofek. * Smržice – Haná PV 1:4 (0:1). Branky: 79. Komárek – 62. a 71. Novák, 7. Světlík, 55. Krupička. Žluté karty: 32. Verner (S). Červená karta: 32. Čermák (PV). * Hodolany – Haňovice 6:0 (2:0). Branky: 1. a 31. Fiala, 46. Blažkovský, 49. Heinz, 57. Šrom, 76. Mráček.

1.            Slatinice 6             6             0             0             30:5        18

2.            Doloplazy              6             5             0             1             18:7        15

3.            Haná PV               6             4             1             1             26:12      13

4.            Šternberk "B"       6             4             1             1             24:10      13

5.            Kožušany              6             4             1             1             16:4        13

6..           Hodolany              6             3             2             1             18:9        11

7.            Hněvotín               6             3             2             1             14:7        11

8.            Mostkovice            6             2             1             3             13:20      7

9.            Velký Týnec          6             2             1             3             10:19      7

10.          Moravský Beroun 6             2             0             4             11:17      6

11.          Zvole      6             1             1             4             8:24        4

12.          Haňovice               6             1             0             5             9:28        3

13.          Černovír 6             0             0             6             4:20        0

14.          Smržice  6             0             0             6             3:22        0