Po roce a dvaceti dnech se situace na značně omšelém ale legendárním stadionu v Drnovicích do značné míry opakovala. I tentokrát padly čtyři branky do sítě Prostějova, i tentokrát tasil sudí bez okolků červenou kartu. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát byl tím oslabeným týmem právě Prostějov, kterému se aspoň díky Koudelkovi podařilo vstřelit čestný úspěch. Pravda až za stavu 0:3, kdy se s výsledkem už nedalo nic udělat. Domácí se dostali do vedení v nastavení první půle klasickou brankou do šatny, po hrubce brankáře Krynského dali druhou branku a dál už to byla jen otázka skóre. Debakl eskáčka viděla tentokrát díky přímému televiznímu přenosu na ČT SPORT celá republika...

Svěřenci kouče Šustra nastoupili do sobotního dopoledního zápasu pod dojmem předchozího vysokého domácího vítězství nad Táborskem. Přestože od úvodních minut stála aktivita na domácí straně, Prostějovu se po čtvrthodině naskytla ideální příležitost dostat se do zápasu. Kubalovi totiž nezbylo než zastavit v šestnáctce Píchala faulem a Koudelka dostal šanci kopat penaltu. Mířil pod břevno, míč však horní spojnici o dost přeletěl... Píchal i nadále promlouval do dějin prvního poločasu. Po půlhodině hry jeho střelu zblízka Kinský jen reflexivně vytáhl nad břevno. Šest minut před přestávkou však po ztrátě míče ošklivě zajel do protihráče a za hrozivě vypadající šlapák byl rozhodčím bez pardonů vyloučen. Před hosty tak byla vidina padesáti minut hry v oslabení. Domácí vycítili příležitost ještě do přestávky pohnout s bezbrankovým stavem a šlápli do pedálů. Vyplatilo se jim to, v nastavení přihlížela dvojice obránců, jak si Alegue na puntíku zpracoval míč, otočil se s ním a levačkou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Do ještě komfortnějšího stavu se hráči využívající drnovický azyl mohli dostat hned tři minuty po přestávce. Lacík před brankou zamířil mimo dosah hostujícího gólmana, jenže míči se do cesty připletl Fofana. Smůlu si Lacík vynahradil po hodině hry. Do Krynského rozehrávky na Gáče zasáhl protihráč, od nějž se míč odrazil mimo brankový prostor. Krynskij si skluzem pro míč šel, jenže ten mu proklouzl pod ramenem, zmocnil se jej Lacík a po kličce Gáčovi zavěsil do prázdné branky – 2:0. Tento pro Prostějov nešťastný gól odstartoval výživnou desetiminutovku. Po pěti minutách si totiž na levé křídlo naběhl Lahodný, poslal míč před branku, kde jej na zadní tyči uklidil pod břevno Kanakimana – 3:0. O další tři minuty později šli dopředu naopak hosté, Zapletal před vápnem nabídl míč Koudelkovi a ten se krásnou střelou přece jen zapsal do střelecké listiny – 3:1. Jenže prakticky hned po rozehrání poslal Lacík dopředu střídajícího Vintra, který z hodně těžkého úhlu překonal vybíhajícího Krynského – 4:1. Poté to ještě zkoušeli Ilko a Fofana na jedné a Koudelka na druhé straně, brankáři se už ale překonat nenechali. Vyškov se tak posunul na druhé místo tabulky za vedoucí Líšeň, eskáčko naopak kleslo na dvanáctou příčku.

Jan TROUSIL - MFK Vyškov:

„Zápas se lámal v průběhu vyrovnaného prvního poločasu. To, že Koudelka neproměnil penaltu po našem zbytečném zákroku, nám pomohlo, jednoznačně pak i červená karta hostů. Pro Prostějov bylo špatně, že se do poločasu neudržel na nule vzadu. O poločase jsme kluky nabádali, že loni jsme tady sehráli stejný zápas, ale v opačném gardu, kdy jsme dostali červenou kartu, přičemž jsme zápas zvládli. Upozorňoval jsem, že soupeř bude v deseti ještě zodpovědnější, bude to chtít zlomit a my musíme přidat druhou branku. Pokud bychom byli bohorovní, potrestají nás za to. Hned po přestávce jsme měli jednu šanci, kterou jsme neproměnili, pak se nám podařilo dát dva góly, takže jsme se uklidnili. I když Prostějov korigoval, my jsme dali hned z protiútoku na 4:1. Soupeře musím pochválit za to, jakým způsobem hrál i v deseti nahoru, aktivně, nebetonoval a byl nebezpečný. My jsme pokorní, užíváme si každý zápas, jsme rádi, že jsme zvládli další důležitý domácí zápas. Do dvoutýdenní reprezentační pauzy se tak půjde mnohem lépe.“

Pavel ŠUSTR, trenér 1.SK Prostějov:

„Každá porážka je svým způsobem zbytečná. Mrzí mě hlavně druhá půle, že dostáváme strašně laciné góly. Takhle nemůžeme bránit, i když nás je méně. To hráče neomlouvá, že nevyvinou větší úsilí, abychom to zvládli. Spoléhali jeden na druhého, dostali jsme góly do prázdné branky, to je prostě špatně. Jsem opravdu hodně rozzlobený. O přestávce byl jednoznačný pokyn, že všichni musí vyvinout daleko větší úsilí, když nás je o hráče méně. Musíme daleko rychleji zavírat prostory, vyplňovat ta místa, kde nás třeba bude o jednoho méně. Nezdálo se mi však, že by to všichni hned pochopili. Po prostřídání, kdy tam dáme stopera s tím, že zápas ještě zlomíme, tak nám létají balóny do vápna a my to nejsme schopni ubránit. To je prostě špatně. Reprezentační přestávka je od toho, abychom popřípadě něco dotrénovali, odpočinuli si, možná i psychicky, jestli nám ale pomůže, ukáže až další mistrovský zápas. Nejsem vědma, tohle nedokážu předvídat.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 9. kola: Jihlava - Varnsdorf 1:2 (1:1). Branky: 45. Gabriel – 38. z penalty a 50. Dordič. Žluté karty: 39. Selnar, 63. Lacko, 83. V. Svoboda, 90. Peřina – 52. Richter, 90+4. Vaňák * Chrudim – Karviná 5:1 (1:1). Branky: 69., 79. a 90.(+2) Firbacher, 41. a 50. z penalty Záviška – 26. Žídek. Žluté karty: 52. Kessner, 65. Průcha, 77. Řezníček, 79. Kejř – 1. Boháč, 79. Žídek, 77. Durosinmi * Příbram – Třinec 3:1 (2:0). Branky: 24. Čejka, 37. M. Čermák, 53. Surmaj – 50. Gembický. Žluté karty: 65. Vágner – 22. Straňák, 52. Kania, 55. Jursa, 74. Samiec. Červená karta: 71. Musil * Sigma Olomouc „B“ – Dukla Praha 2:2 (2:1). Branky: 9. Šíp, 21. Matoušek – 18. Piroch, 74. Matějka. Žluté karty: 87. Grygar – 45.(+1) Piroch, 56. Kim, 90. Peterka. Červená karta: 62. Holiš * Sparta Praha „B“ – Opava 1:0 (1:0). Branky: 22. Fortelný. Žluté karty: 13. Vitík, 61. Horák, 75. Vydra – 78. Rychlý * Vlašim – Slavia Praha „B“ 3:1 (3:1). Branky: 24. Smejkal, 33. A. Svoboda, 35. Suchan – 39. Beran. Žluté karty: 45. Horský, 49. Heppner, 82. Halinský – 45. Kopáček, 72. Singhateh, 90. Trédl * Táborsko – Líšeň 1:0 (0:0). Branky: 90.(+2) Plachý. Žluté karty: 45. Babacar – 56. Machalík, 79. A. Čermák. Červená karta: 90.(+1) M. Jeřábek.

16. Vlašim 9 2             0             7             13:19      6

10. kolo, sobota 1. října, 16.00 hodin: Dukla Praha - Jihlava (pátek 30. 9., 16.30), Příbram – Sigma Olomouc „B“ (pátek 30. 9., 17.30), Opava - Táborsko (pátek 30. 9., 18.00), Třinec - Chrudim (10.15), Líšeň - Karviná, 1.SK Prostějov - Sparta Praha „B“, Slavia Praha „B“ - Vyškov (neděle 2. 10., 10.15), Varnsdorf - Vlašim (neděle 2. října, 16.00)