Měl to být vyrovnaný souboj dvou celků ze středu tabulky Přeboru OFS Prostějov, jenže letitá pravda říká, že v derby se může stát ledacos. Domácí sice vedli v první půli už 3:0, ale Nezamyslice do šatny snížily a po změně stran byl chvíli ještě osud zápasu na vážkách. Jenže i díky hattricku Blumensteina „Dobrátka“ navýšila svůj náskok a ke konci zápasu se v obecenstvu spekulovalo o „desítce“. I tak bylo devět branek chutnou krmí pro oči necelé stovky diváků, nadmíru byl spokojen i nejstarší pravidelný divák, sedmaosmdesátiletý Jaroslav Jordán starší.

Domácí začali utkání 9. kola nejvyšší okresní soutěže aktivně, důkazem čehož byl Kratochvíl, který obral o míč obránce, postupoval s ním vlevo na branku, vysoko ovšem přestřelil. Vzápětí se ve vápně z otočky přesně trefil Michal Kaláb a otevřel už po osmi minutách skóre – 1:0.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Libor NOSEK – FC Dobromilice:

„Byli jsme jednoznačně lepším týmem, góly to dostatečně vyjádřily. Nezamyslice mají mladý, perspektivní tým, ale v některých osobních soubojích byla naše zkušenost přece jen patrná. Dostali jsme se do šancí, do kterých se soupeři nedostali, přesto dvě pěkné šance, které měli, proměnili. Řekl bych, že větší zkušenost tentokrát hrála dominantní roli. Zápas se lámal na začátku druhé půle. Řekli jsme si o přestávce, buď dají kontaktní branku a znervózní nás, nebo my obnovíme tříbrankový rozdíl a hru uklidníme. To se nám podařilo. Výsledek určitě nevyjadřuje skutečný rozdíl mezi oběma týmy, pak přijdou i branky, které by za normálních okolností nepřišly.“

Tomáš NAVRÁTIL – Haná Nezamyslice:

„Soupeř určil ráz utkání brzkým gólem, my jsme byli slabší na míči, měli jsme i trochu smůlu. Je potřeba vzít v úvahu, že nám chybělo pět hráčů základní sestavy, což se na herním projevu nutně odrazilo. Chyběli nám opravdu klíčoví hráči, takže jsme zde neodehráli vyrovnané utkání, jak by se dalo očekávat.“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV; II. třída – 9. kolo

FC Dobromilice

Haná Nezamyslice

7:2 (3:1)

Branky: 8. M. Kaláb, 32. Šoc, 37., 57., 66. Blumenstein, 69. Fialka, 74. Mikulášek – 44. Pleva, 67. Navrátil. Žluté karty: 49. Blumenstein, 75. Kratochvíl, 83. Václavík – 29. Frgál, 39. Stejkora. Rozhodčí: Dömisch – Kordzik, Weiser. Diváků: 90

Sestava Dobromilic: Drnovský – L. Kaláb, Václavík, Ryška, Kubíček – Šoc, Blumenstein, Fialka, Bako – Kratochvíl, M. Kaláb. Střídali: Selucký, Svozílek, Mikulášek. Trenér: Michal Rochla.

Sestava Nezamyslic: Kopřiva – Otáhal, Rus, Hájek, Machálek – Pleva, Peřina, Frgál, Špička, Stejkora – Dostalík. Střídali: Havlíček, Dvořák, Navrátil. Trenér: Tomáš Navrátil.