Třetí kolo za sebou má fotbalový pohár MOL Cup. Pokračování druhé tuzemské soutěže vesměs nabídlo jednoznačné výsledky a očekávaná vítězství prvoligových klubů či dalších favoritů. O jediné skutečné překvapení se postaral Hlučín, ale zato pořádné. Mužstvo z malého města mezi Opavou a Ostravou si totiž na svém hřišti vyšláplo rovnou na mistrovskou Plzeň, aktuálně vedoucí tým F:L a účastníka Champions League.

Zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že by Plzeňští měli mít velký problém. Brankář Jedlička neměl v první půli moc šance, totéž se ale dalo říct i o jeho protějškovi. Překvapivá výhra se tak zrodila ve druhé půli. Hlučín se v 70. minutě dostal do vedení, Plzeň vyrovnala a poté ještě jednou. Na zakončení Dominika Smékala v 94. minutě však už neměla šanci reagovat a padla 2:3. Viktoria přitom měla k dispozici celou řadu hráčů ze základní sestavy, navrch většina z nich nastoupila do zápasu až po přestávce. Domácí však předvedli skvělou hru dozadu a navrch měli Smékala. Čtyřiadvacetiletý záložník totiž vstřelil všechny tři góly svého týmu. Z pohárové soutěže už vypadly Pardubice a Jablonec, brněnská Zbrojovka se zachránila až v nastaveném čase.