Podzimní sezóna soutěžního ročníku 2022/2023 se v regionálních soutěžích pomalu chýlí ke svému konci. V předposledním kole Přeboru OFS Prostějov-II. třídy se v domácím prostředí představili naposledy hráči Dobromilic. Fanouškům předvedli proti rezervě Kostelce na Hané celou plejádu nevyužitých šancí, takže je místy přiváděli k zoufalství. Navíc si zkomplikovali situaci neproměněnou penaltou. Přesto nakonec vstřelili víceméně nahodilý vítězný gól, tři body pak ještě v závěru pečetili brankou na 3:1.

Počáteční aktivitu domácí zúročili už po deseti minutách hry, kdy z hranice šestnáctky napřáhl Fialka a poslal míč přesně pod břevno kostelecké branky – 1:0. Kratochvíl pak mířil nad branku a přesně to se stalo v osmnácté minutě také Kubíčkovi.

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV; II. třída – 12. kolo

FC Dobromilice

FC Kostelec na Hané B

3:1 (1:1)

Branky: 10. Fialka, 61. Václavík, 89. Mikulášek – 19. Skalník. Žluté karty: 40. Šoc, 88. L. Kaláb – 37. Kastner, 80. Knápek, 88. Grulich, 90. Skalník. Rozhodčí: Procházka – Čmela, Drápal. Diváků: 117.

Sestava Dobromilic: Drnovský – L. Kaláb, Bako, Ryška, Kubíček – K. Rochla, Fialka, Václavík, Šoc – Kratochvíl, M. Kaláb. Střídali: Selucký, Mikulášek, Klusal, M. Rochla. Trenér: Michal Rochla.

Sestava Kostelce: Drčka – Synek, Tichý, Pavlíček, Kupka – Juračka, Grulich, Holoubek, Pírek – Skalník, Kastner. Střídali: Knápek, Kintr. Trenér: Vladimír Staněk.