Nadále frčíme dál! Pandemie koronaviru tentokrát nezastavila běh soutěží a ročník 2021/2022 je už nějaký ten pátek minulostí. Ba co víc, v plném běhu již je sezóna 2022/2023. O to větší potěšení máme z toho, že vám až na výjimky už více jak rok v kuse přinášíme seriál FOTBAL EXTRA. V ohlédnutí za uplynulými, ale i s výhledem do budoucích bojů se nejen díváme za sezónou jednotlivých týmů z Prostějovska ve všech soutěžích od krajského přeboru přes okresní třídy, mládežnické grupy až po ženskou kopanou, ale vyhlížíme i zápasy příští. Svůj tradiční prostor dostal už několikrát i jediný profesionální tým 1.SK Prostějov. V několika fázích jsme vyzpovídali funkcionáře, trenéry i vybrané hráče, pravidelně přinášíme kompletní tabulky a statistiky. 

Aktuální číslo PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku přináší v celkovém součtu už čtyřicátý sedmý díl a už postupně směřujeme do finiše před tradičním zimním obdobím, kde si rozebereme podzimní část. Zpravodajství z profesionální, výkonnostní, amatérské, ženské i mládežnické kopané tak rozhodně bude i nadále pokračovat!

V posledních týdnech už jsme se dostali k podhoubí nejoblíbenějšího kolektivního sportu, a to mládeži, bez které by dospělé soutěže fungovat nemohly. Jako první jsme se zaměřili na všechny mládežnické kategorie největšího klubu eskáčka a volně na ně navázali dorosteneckými mužstvy v regionu. Tím ale také nekončíme a nyní už zabrousíme i do krajských a okresních soutěží, kde se pohybuje řada dalších regionálních klubů, které mají pro budoucnost tohoto sportu zásadní význam v rámci žákovských kategorií.

Než se ale podíváme na žákovské celky, které se už postupně připravují na role v dospělé kopané, připomeňme si už jen ve stručnosti, co vše jste mohli najít v předchozích šestačtyřiceti dílech. Prvotní ohlédnutí jak po podzimní, tak jarní části patřilo souhrnům seniorských, ženských i mládežnických soutěží. Největší prostor následně dostal jediný profesionální klub v regionu, jímž je účastník druhé ligy 1.SK Prostějov, poté přišel na řadu krajský přebor ještě s duem Kralice na Hané a Lipová. Následovaly další grupy Olomouckého KFS až po III. třídu OFS Prostějov, přidali jsme také ženská klání s regionálním zastoupením a došla řada i na menší potěr, tedy mládež. Tu a tam nám občas do naplánovaného harmonogramu skočí aktuální události, jako byl například krajský pohár či rozlosování všech soutěží. V neposlední řadě jsme se v seriálu věnovali i těm, bez kterých by fotbal nebyl fotbalem, tedy rozhodčím.

A pojedeme dál. Jak jsme už zmínili, dojde také na účastníky krajských a okresních soutěží v rámci přípravek, kde má region silné zastoupení. A přineseme i krajské žákovské tabulky sezóny 2021/2022. Prostě v každém Večerníku o kus FOTBALu EXTRA navíc. Takže se pohodlně usaďte a začtěte se do všeho, co má něco společného s „kulatým nesmyslem“!

 

Další díl tradičního seriálu FOTBAL EXTRA zaměřený na krajské a okresní žáky najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 14. listopadu