Po reprezentační pauze se znovu rozběhla druhá nejvyšší fotbalová soutěž a v rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Prostějova představili na půdě soupeře, kde je už v sobotu dopoledne čekalo střetnutí v Chrudimi. Zajímavý souboj plný šancí na obou stranách dlouho vypadal, že bude mít pro hosty šťastný konec, kdy drželi těsné vedení díky brance Bartolomeua až do samotného závěru.  Východočeši sice mohli ještě do poločasu utkání srovnat, avšak Jan Záviška při exekuci pokutového kopu hrubě selhal.V poslední minutě řádné hrací doby ale o konečné dělbě bodů rozhodl střídající devatenáctiletý talent Jedlička, jenž tak zajistil pro svůj tým již pátou remízu v řadě.Svěřenci kouče Šustra se tak na Hanou vraceli jen se třetinovým ziskem. I remíza může mít ale v konečném účtování svoji cenu.

Hráči Chrudimi oproti eskáčku neměli o reprezentační pauze volno, jelikož minulý víkend dohrávali zápas 18. kola s Táborskem. V něm potvrdili, že jejich nejoblíbenějším výsledkem je plichta, když se se soupeřem o body podělili už poosmé v letošní sezoně a počtvrté v řadě. Východočeši se tak chtěli před vlastním publikem proti Prostějovu, který naposledy vyhrál na začátku listopadu a v tabulce byl velmi blízko pásmu sestupu, ukázat. Na lavičce tentokrát nechali jak Sotorníka, tak i talentovaného Juliše. To kouč Šustr udělal oproti poslednímu nevydařenému duelu s Příbramí hned tři změny. Do sestavy se vrátili Stříž i Chvěja, šanci dostal Slovák Gábriš. Naopak jen na lavičce zůstala zimní posila Rolinek , Elbel i Bialek.

Už ve 2. minutě se mohlo skóre poprvé měnit, ale domácí Kesner orazítkoval technickým pokusem tyč. Diváci se v úvodu zápasu nenudili, jelikož o pár chvil později si připsal první zákrok brankář Chrudimi Jiří Floder, kterého prověřil střelou Koudelka. Na další ránu už však byl 26letý gólman krátký, přesně mířeným pokusem jej z pokutového území překonal Bartolomeu, jenž tak poslal hosty do vedení. Východočeši měli obrovskou možnost srovnat ve 30. minutě stav utkání. Matyáš Kodýdek si došel v pokutovém území pro penaltu. Míč si postavil Záviška, ale po odehrání by se nejraději neviděl, protože branku hodně přestřelil. Do dvoubrankového trháku mohl Prostějov poslat opět Bartolomeu, tentokrát byl ale brankář Floder připraven na oba jeho pokusy. Do kabin šel ale přesto spokojenější hostující celek.

Druhé dějství začalo také velmi aktivně z obou stran. První vážnější situace ve vápně Prostějova se zrodila v 53. minutě, kdy hlavičkoval Skwarczek sice přesně mezi tři tyče, ale proti byl jeden z hostujících zadáků, který míč na čáře dokázal zneškodnit. O chvíli později pak podržel domácí Folder, když zneškodnil štiplavý projektil Bartolomea. V 57. minutě ukázal své kvality Koudelka, když předvedl individuální průnik a přesné zakončení, které však bylo přesné až příliš, zastavila je tyč.  V 70. minutě zvonila za Vejmolou podruhé tyč, která jej zachránila po skrumáži ve vápně, a v dalších minutách si hosté drželi vedení bez výraznějších šancí na obou stranách. Vše se ale změnilo v 90. minutě, kdy se domácí dostali přes pravou stranu k centru, a ten našel přesně střídajícího Jedličku, který hlavou z malého vápna dokázal prostřelit Vejmolu – 1:1. V nastaveném čase už se nic výraznějšího neudálo.

Prostějovské eskáčko tak na první jarní výhru stále čeká, domácí i ve čtvrtém duelu druhé poloviny soutěže zase zapsali remízu, již pátou v řadě.

Radek KRONĎÁK – MFK Chrudim:

„Bod má vždycky váhu, musíme ho brát. Ale v tomto zápase jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, například v první minutě jsme šli sami na bránu a mohli jít do vedení, neproměnili jsme penaltu, a tak bych mohl pokračovat. Brankář soupeře zachytal výborně. Bod bereme, přestože jsme vyrovnali až na konci, ale na druhou stranu klukům nemám co vytknout, protože makali, nebáli se hrát a na hru se dalo koukat. Bylo to lepší, ale zase je z toho jen bod. Musíme na to navázat v dalším zápase.”

Pavel ŠUSTR – 1.SK Prostějov:

„Vstup do utkání z naší strany nebyl vůbec dobrý a soupeř tam měl nějaké šance, které mohl využít. Podržel nás brankář i tyč. Přišlo mi, že jsme měli problémy jak s terénem, tak se soupeřem. Postupně jsme se do toho ale dostali a pomohla nám i branka, kterou jsme vstřelili. Následně to byl zápas nahoru – dolů, kdy se střídaly šance na obou stranách. My jsme mohli přidat druhou branku, soupeř zase srovnat. Přežili jsme i penaltu, ale v poslední minutě jsme udělali chybu, kdy chyběl důraz v našem vápně, čehož soupeř využil a vyrovnal. Duel tak skončil nakonec asi zaslouženou remízou.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 20. kolo

MFK Chrudim – 1.SK Prostějov

1:1 (0:1)

Branky: 90. Jedlička – 12. Bartolomeu. Rozhodčí: Ulrich – Arnošt, Pfeifer. Žluté karty: 41. Skwarczek, 85. Míka – 36. Stříž, 72. Bartolomeu, 75. Rolinek. Diváků: 460.

Střely na branku: 8:7. Střely mimo branku: 1:4. Držení míče: 51:49.

Sestava Chrudimi: Floder – Halász, Hašek, Míka, Svoboda (25. Jančura) – Řezníček – Kesner, Záviška (85. Průcha), Skwarczek, Kodýdek (62. Sotorník) – Firbacher (62. Jedlička). Trenér: Radek Kronďák.

Sestava Prostějova: Vejmola – Stříž, Gábriš, Schaffartzik, Bolf – Bartolomeu, Mach (93. Bialek), Kulig (55. Gouamene), Koudelka, Chvěja (55. Rolinek – Malec (93. Blahuta). Trenér: Pavel Šustr

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 20. kola: Příbram – Varnsdorf 1:2 (1:1). Branky: 18. Zeronik – 37. Samko, 90.(+6) Tanko. Žluté karty: 53. Melichar, 61. Sakala, 71. Petrák, 73. Kříž – vedoucí mužstva – 53. Tanko, 72. Zbrožek, 90+1. Vaňák * Jihlava Sparta Praha „B“ 2:1 (1:0). Branky: 19. Ogiomade, 53. Selnar – 85. Cissé. Žluté karty: 73. Fila – 14. Vydra * Vyškov – Dukla Praha 0:1 (0:1). Branky: 45+2. Peterka. Žluté karty: 38. Ilko, 67. Mafwenta, 89. Kanakimana – 28. Kozma * Vlašim – Třinec 4:0 (3:0). Branky: 7. Horský, 14. Suchan, 29. Rigo, 60. Smejkal. Žluté karty: 66. Vilotič – 27. Brak, 48. Machuča, 90. Tandara  * Slavia Praha „B“ – Opava 1:1 (0:0). Branky: 90.(+5) Beran – 75. Kadlec. Žluté karty: 88. Pech – 62. Cykalo, 65. Macháček, 83. Yunis, 90.(+1) Číž * Sigma Olomouc „B“ – Líšeň 1:2 (1:0). Branky: 39. Vaněček – 53. Lutonský, 57. Polášek. Žluté karty: 79. Slaměna – 26. Vandas, 66. Černín, 77. Ulbrich * Táborsko – Karviná 2:3 (1:2). Branky: 17. Šašinka, 77. Varačka – 18. Rezek, 25. Boateng, 60. Bederka. Žluté karty: 20. Kosek, 80. Kateřiňák, 90.(+2) Mezera.

16. Slavia B      20        5          5          10        27:40    20

21. kolo, neděle 9. dubna, 16.30 hodin: Líšeň – Chrudim (pátek 7. 4., 16.30), Karviná – Vyškov (pátek 7. 4., 17.00), Třinec – Olomouc „B“ (sobota 8. 4., 10.15), Dukla Praha – Příbram (sobota 8. 4., 14.00), Opava – Jihlava (sobota 8. 4., 15.00), Prostějov – Vlašim (sobota 8. 4., 16.30), Sparta Praha „B“ – Táborsko (10.30), Varnsdorf – Slavia Praha „B“