Ve 20. kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS nastoupili prostějovští Hanáci na hřišti FC Hněvotín. A byl z toho hodně nepovedený výjezd. Prohra rozdílem třídy je pro svěřence kouče Koláře až příliš krutá.

Už v 10. minutě hosté rozehráli míč Hladkým a Čermák zblízka ve skluzu přehodil Dardovu branku. Domácí zahrozili o čtyři minuty později, ale Křižanovu střelu vyrazil Ohlídal z branky hlavou. Po půlhodině hry vnikl Hněvotín do vápna Hané, ale střela Marka skončila těsně vedle tyče. V 32. minutě byl v pokutovém území Hněvotína faulován prostějovský Cibulec a nařízenou penaltu napálil Gábor trestuhodně do břevna! Stejný hráč o pět minut později hlavičkoval míč po centru Typnera mimo tyče. Za bezbrankového stavu šla obě mužstva v poločase do kabin.

Ve druhé půli musel Prostějov vytrpět chvíle hrůzy. V 59. minutě srazil Marák ve vápně domácího útočníka a nařízenou penaltu proměnil Křižan – 1:0. V 74. minutě šel na domácího gólmana Novák, obstřelil ho, ale trefil pouze tyč! Devět minut před koncem unikl domácí Vyroubal a zvýšil na 2:0! Ještě v 83. minutě střílel z hranice vápna hostující Gábor, ale chyběly mu centimetry! V 90. minutě opět unikl domácí Vyroubal a uzavřel skóre zápasu na 3:0! A tak díky množství neproměněných šancí ztrácí Hanáci na jaře tři body!

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Danielem Kolářem:

„V prvním poločase se hrál z obou stran otevřený, útočný fotbal, když jsme měli několik velkých šancí, navíc neproměnili penaltu! Druhá půle pokračovala v podobném duchu a bylo jen otázkou času, kdy některé z mužstev vstřelí první gól. Bohužel to byli po naší chybě domácí, a i když jsme poté hru ještě více otevřeli a vypracovávali si slušné šance, tak vstřelit gól nám asi nebylo souzeno. Domácí z brejků zvýšili svůj náskok.“

FC Hněvotín

Haná Prostějov

3:0 (0:0)

Branky: 60. Křižan, 81. a 90. Vyroubal. Rozhodčí: Bažant – Dosoudil, Kašík Žluté karty: 40. Filip Sova, 56. Vyroubal – 59. Marák, 63. Čermák, 68. Cibulec. Diváků: 100.

Sestava Haná Prostějov: Marák – Jančiar (66. Strouhal), Ohlídal, Čermák, Trnavský – Hladký, Typner, Krupička, Novák – Gábor, Cibulec. Trenér: Daniel Kolář.

Lion sport 1.B.třída skupina B

20. kolo: Smržice – Doloplazy 1:7 (0:3). Branky: 78. Vitásek – 9. a 50. Sladký, 11. Kropáček, 20. a 76. Gotzel, 61. Magna, 69. Zábranský. Žluté karty: 24. Vitásek, 34. Dostál – 71. Zábranský. Červená karta: 35. Kotlár. * Šternberk „B“ – Zvole 1:2 (1:1). Branky: 18. Dittrich – 30. Pavlinský, 61. Barcal. Žluté karty: 54. Teichmann – 54. Pavlinský, 68. Nejedlý, 89. Hojgr. * Černovír – Haňovice 4:0 (1:0). Branky: 45. Petrů, 61. a 78. Zachar, 90. Spáčil. Žlutá karta: 88. Procháska. * Hněvotín – Haná Prostějov 3:0 (0:0). Branky: 60. Křižan, 81. a 90. Vyroubal. Žluté karty: 40. Sova, 56. Vyroubal – 59. Marák, 63. Čermák, 68. Cibulec. * Slatinice Kožušany 0:0. Žlutá karta: 56. Škobrtal. * Mostkovice – Moravský Beroun 3:1 (2:1). Branky: 32. a 37. Němeček, 69. Kazda – 26. Mužátko. Žluté karty: 34. Baláž, 72. Vlček, 80. Doričák. * Hodolany – Velký Týnec 4:0 (2:0). Branka: 10. Wenzel, 27. Alka, 47. a 68. Dočkal. Žluté karty: 87. Alka – 14. Švéda.

1          SK Slatinice      19        14        2          3          66:18    44

2          TJ Kožušany     19        13        3          3          69:18    42

3          FC Sigma Hodolany      18        13        2          3          54:20    41

4          Sokol Doloplazy 19        10        3          6          46:32    33

5          FC Hněvotín     18        9          4          5          41:25    31

6          FK ŠTERNBERK "B"     19        9          3          7          50:40    30

7          Sokol Mostkovice          19        7          6          6          33:40    27

8          Haná Prostějov 19        7          3          9          49:58    24

9          Moravský Beroun          19        7          1          11        49:56    22

10        SK Haňovice     19        7          1          11        40:70    22

11        Slovan Černovír 18        5          4          9          27:37    19

12        SK Zvole          18        5          4          9          29:56    19

13        Sokol Velký Týnec         19        4          4          11        26:55    16

14        TJ Smržice       19        1          0          18        19:73    3