Finišuje také nejvyšší krajská soutěž, ve které se diváci dočkali derby na půdě Kostelce, kam zavítala Lipová. U toho nechyběl ani Večerník. V nedělním programu se Čechovice i Konice představily doma a oba celky mají z těchto zápasů zcela jiné pocity. Čechovice potvrdily roli favorita a vyhrály vysoko 6:0. Konice naopak doma padla jednoznačným rozdílem 0:4 s Litovlí.

FC Kostelec na Hané

SK Lipová

3:1 (0:1)

Čechovické loučení na jedničku

Rozloučení s domácím publikem pro letošní sezónu, ale také s koučem Lukášem Koláčkem, který od příští sezóny nepovede mužstvo jako hlavní kouč, probíhalo v Čechovicích v neděli odpoledne. Hráči na hřišti k tomu dodali potřebnou atmosféru a náladu, když poslední Lutín porazili jednoznačně o šest branek a definitivně rozhodli o jeho sestupu.

„Poslední utkání před domácími fanoušky a výhra šest nula je to nejlepší, co jsme si mohli přát. Doufám, že se jim tento výkon líbil. V prvním poločase jsme ukázali určitou kvalitu, ale musím přiznat, že i soupeř tam měl nějaké příležitosti. Jen díky skvělému Pekovi jsme mohli jít do kabin s pohodlným náskokem,“ načal své hodnocení kouč Lukáš Koláček, pro kterého bylo poslední utkání před domácím kotlem o to emotivnější, že se jednalo o derniéru.

Do druhé půle už to vypadalo, že nastoupilo jen jedno mužstvo, kterým byli domácí. Hostům po relativně dobrém poločase, ale vyšší porážce došel elán a domácí potvrdili své kvality. „Projevila se tam určitě naše herní kvalita a kondice. Soupeř postupně odpadával víc a víc a my jsme navyšovali skóre, které mohlo být i vyšší, ale šest branek určitě beru. Jsem rád, že jsme po delší době vstřelili hodně branek a domácí fanoušci si to moc užili,“ doplnil Koláček.

TJ Sokol Čechovice

TJ Sigma Lutín

6:0 (3:0)

Branky: 14. a 30. Halouzka, 23. Petržela, 50. z penalty Studený, 62. Šolín, 87. Jurníček. Rozhodčí: Svoboda – Šebesta, Straka. Žluté karty: 45. Lakomý – 52. Galiik, 72. Prucek. Diváků: 253.

Sestava Čechovic: Peka – Šolín, Studený, Zelina, Novák – Kadlec (78. Walter), Lakomý (64. Jurníček), Petržela (78. Walter), Jašíček (64. Hanák) – Halouzka, Haluza (46. Veselý). Trenér: Lukáš Koláček.

Konice doma vybouchla

Proti Litovli, která byla stále namočena v boji o sestup, chtěla Konice bodovat a rozloučit se s domácím prostředí ideálně výhrou. Jenže už po poločase bylo jasné, že tento cíl půjde jen těžko splnit. Hosté z Litovle si nakonec odvezli až pohodlné vítězství 0:4.

„V šatně jsme si řekli, že jsme zachránění, ale máme před sebou poslední domácí zápas, který bychom už jen kvůli našim fanouškům zkrátka měli zvládnout. Nevím, jestli si to kluci špatně vyložili, ale Litovel nám dala lekci z produktivity. V prvním poločase jsme ji pustili do tří šancí a dala nám tři branky. My jsme toho moc neměli,“ vracel se ve svém hodnocení k první půli kouč Petr Ullmann.

Do druhé půle se rozhodl přeskupit řady a Konice hrála jen na tři obránce a tři útočníky. Podařilo se jí dostat do několika zajímavých šancí, ale žádná z nich v brance neskončila. „Třicet minut jsme měli optickou převahu a soupeř bránil. Na konci ještě jeho dorostenec trefil nádherně šibenici. S tím nešlo nic dělat. Jsem hodně zklamaný i rozčarovaný. Jak výsledek, tak herní projev nebyl dobrý. Litovel byla daleko živější, důraznější a šla si za vítězstvím, což jsem u nás neviděl. Musíme si o tom v týdnu v klidu promluvit a zmobilizovat síly na závěrečné derby,“ doplnil Ullmann s tím, že v posledním kole zajíždí jeho svěřenci do nedaleké Lipové. (jaf)

Sokol Konice

Tatran Litovel

0:4 (0:3)

Branky: 10. Bednář, 25. Peč, 35. Smrček, 75. Láža. Rozhodčí: Šteier – Doležal, Kouřílek. Žluté karty: 29. Drešr, 69. P. Krása (oba K). Diváků: 140.

Sestava Konice: Zapletal – R. Krása, Drešr, Širůček, Bílý (88. Kovář) – Pospíšil (73. Burget), P. Krása, Kořenovský, Mrňka (46. Janeček) – Kamený, Cibulka. Trenér: Petr Ullmann.

1             Jeseník                 29          18          7             4             63:28    61

2             Kostelec na Hané            29          16          10          3             45:27    58

3             Čechovice           29          16          7             6             59:30    55

4             Medlov                 29          15          9             5             53:30    54

5             Brodek u Přerova             29          15          5             9             53:44    50

6             Velké Losiny       29          13          7             9             60:52    46

7             Lipová                  29          12          7             10          57:40    43

8             Želatovice            29          12          4             13          45:48    40

9             Dolany                  29          10          7             12          41:48    37

10          Rapotín                 29          9             6             14          44:47    33

11          Mohlenice           29          9             3             17          45:54    30

12          Zábřeh                  29          8             6             15          44:54    30

13          Bohuňovice        29          8             6             15          36:57    30

14          Konice                  29          8             6             15          35:56    30

15          Litovel                   29          6             8             15          32:59    26

16          Lutín                      29          5             6             18          29:67    21