V neděli odpoledne zavítali fotbalisté Prostějov opět do Olomouce. Tentokrát to ale nebylo do svého azylu v Holici, nýbrž na Andrův stadion, kde na ně čekalo první hanácké derby letošní sezóny proti rezervě prvoligové Sigmy Olomouc.

V počasí, že by psa nevyhnal, což se projevilo na divácké návštěvě, začali daleko lépe hosté z eskáčka a po prvním poločase mohli litovat, že skóre není ještě příznivější. Do druhé půle nasadil kouč domácích hned tři nové tváře a Sigma měla navrch. Penaltu ještě hosté přežili, ale čtvrthodiny před koncem srovnal stav Šíp a do konce utkání se už skóre nezměnilo. Prostějov tak anglický týden zakončil po plichtě s rezervou pražské Sparty i ve druhém případě remízou.

Stav před výkopem

Ráno znělo nejvíce otázek na to, zda se vůbec bude hrát, protože vody během noci i dopoledne spadlo opravdu dost. Trávník na Andrově stadionu je ale skutečně v perfektní kondici. Domácím dnes pomohli dvě tváře „A“ mužstva, konkrétně Přichystal a Zorvan. Kouč Šmarda se základní jedenáctkou překvapil. Na lavici zůstal po trestu Silný, ale taky Koudelka či Slaměna. Příležitost naopak od první minuty dostala nová posila Jaroň či Macháček s Moučkou.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Tomáš JANOTKA – SK Sigma Olomouc „B“:

„Měli jsme jasný cíl doma vyhrát a získat tři body, které by nám v tabulce dost pomohli. Řekl bych, že jsme viděli utkání dvou rozdílných poločasů. První poločas jednoznačně lepší Prostějov, který byl lepší v kombinaci, nasazení i pohybu. My tam sice měli nějaké příležitosti, ale soupeř jich měl daleko víc. Bylo důležité, že nepřišla druhá branka. Po prostřídání přišlo oživení z naší strany, kdy jsme byli daleko aktivnější. Korunovalo to penaltou, kde nás ani neproměnění nezastavilo a pro srovnání jsme si došli. Mohli jsme si dojít i pro výhru, ale nedokážu teď říct, zda by byla spravedlivá, ale zvítězit šlo a mírné zklamání bude u obou táborů.“

Michal ŠMARDA – 1.SK Prostějov:

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám povedlo a byli jsme lepším mužstvem. Bohužel jsme tam šance nedotáhli k brance. Měli jsme tam kromě těch šancí i další situace, které šly dotáhnout lépe. Rezerva Sigmy taky zahrozila, kde nám zvonilo břevno. Škoda šance v poslední minutě poločasu, protože za první poločas jsme mohli vytvořit větší polštář. Druhý poločas jsme ale nezachytili. Ze začátku jsme to prospali, a nebyli jsme tak nebezpeční. Přežili jsme penaltu a branku jsme dostali po standardce. Konec byl nahoru-dolů. Z celkového pohledu bych řekl, že je to spravedlivá remíza.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ostatní výsledky 3. kola: Chrudim – Táborsko 0:3 (0:1). Branky: 20. Varačka, 50. a 86. z penalty Djordič. Žluté karty: 85. Floder (Ch) * Jihlava – Sigma Olomouc „B“ 6:3 (3:2). Branky: 2. Fila, 18. a 44. Araujo-Wilson, 60. Selnar, 68. Lacko, 89. Tall – 40. Langer, 45. Šíp, 90+3. Mikulenka. Žluté karty: 53. Langer, 58. Trefil, 90+3. Mikulenka (všichni O) * Příbram – Opava 1:0 (0:0). Branka: 74. Nečas. Žluté karty: 69. Haitl, 84. Ondráček (oba O) * Varnsdorf – Vlašim 3:3 (2:1). Branky: 33. Labík (vlastní), 38. Gembický, 77. Firbacher – 4. Singhateh, 60. Breda, 87. Labík. Žluté karty: 59. Švanda, 67. Firbacher – 14. Kričfaluši, 41. Singhateh, 49. Nogha, 90. John * Vyškov – Kroměříž 5:1 (2:0). Branky: 2. Diallo, 9. Souare, 71. Štěpánek, 82. a 87. Vintr – 84. Dočkal. Žluté karty: 57. Matoušek (K).* Zbrojovka Brno – Dukla Praha 0:2 (0:1). Branky: 34. Šebrle, 70. Matějka. Žluté karty: 62. Řezníček, 90.(+3) Hamza – 15. Peterka, 45+1. Ullmann, 60. Moulis * Žižkov – Líšeň 3:1 (0:1). Branky:50. Voltr, 56. Muleme, 90.(+1) Finěk – 21. z penalty Čermák. Žluté karty: 26. Richter – 51. Jeřábek, 59. Pašek, 76. Sokol, 79. Raab

ostatní výsledky 4. kola: Kroměříž – Jihlava 1:1 (0:1). Branky: 46. Cupák – 33. Housek (vlastní). Žluté karty: 6. Tiahlo, 31. Vedral, 42. Fila, 51. Tureček, 59. Pešek, 68. a 80. Tombul, 77. Křehlík, 82. Peřina. Červené karty: 80. Tombul, 89. Piško (oba J) * Líšeň – Příbram 2:0 (1:0). Branky: 13. Matocha, 73. Mezera. Žluté karty:67. Mezera – 31. Jahič * Táborsko – Brno 2:1 (1:0). Branky: 3. Zeman, 79. Plachý – 74. Texl. Žluté karty: 68. Bláha, 90.(+1) Varačka – 57. Granečný, 89. Řezníček. * Vlašim – Vyškov 1:1 (1:0). Branky: 3. Singhateh – 90+4. Metsoko. Žluté karty: 73. Singhateh, 90+3. Biegon – 39. Lahodný, 90.(+2) Vintr * Opava – Žižkov 3:3 (2:0). Branky: 10. Omale, 45.(+1) Yahaya, 58. Ondráček – 63. z penalty Voltr, 75. Jirásek, 88. Sixta. Žluté karty: 23. Kopečný, 39. Helebrand, 52. Janoščin, 60. Omale, 70. Richter – 77. Finěk, 79. Tregler, 90. Muleme * Sparta Praha „B“ – Chrudim 2:0 (1:0). Branky: 39. a 67. Schánělec. Žluté karty: 43. Mokrovics, 58. Váňa, 74. Hranoš – 27. a 36. Látal, 65. Kesner. Červená karta: 36. Látal (Ch) * Dukla Praha – Varnsdorf 4:3 (4:1). Branky: 1. a 40. Šebrle, 12. Zeronik, 25. Barac – 31. a 61. Firbacher, 90.(+2) Dufek. Žluté karty: 16. Šebrle, 65. Moulis, 71. Kozel, 90+4. Šťovíček – 28. Zálešák, 32. Michal, 73. Ambler.

PRŮBĚŽNÁ TABULKA

1. Táborsko                             4              4              0              0              7:1           12

2. Vyškov                 4              3              1              0              12:5         10

3. Jihlava                 4              3              1              0              11:6         10

4. Dukla Praha                         4              3              0              1              12:8         9

5. Příbram                4              2              0              2              5:6           6

6. 1.SK Prostějov    4              1              2              1              6:8           5

7. Žižkov                  4              1              1              2              9:9           4

8. Vlašim                  4              0              4              0              6:6           4

9. Opava                  4              1              1              2              5:6           4

10. Líšeň                 4              1              1              2              4:5           4

11. Sparta Praha „B“ 4              1              1              2              6:8           4

12. Kroměříž                            4              1              1              2              5:7           4

13. Brno                  4              1              1              2              4:6           4

14. Varnsdorf                           4              0              2              2              7:9           2

15. Sigma Olomouc „B“             4              0              2              2              6:10         2

16. Chrudim                             4              0              2              2              1:6           2

KAM PŘÍŠTĚ

5. kolo, sobota 12. srpna, 17.00 hodin: Opava – Líšeň (pátek 11. 8., 17.30), 1.SK Prostějov – Vlašim (10.30, hřiště 1.HFK Olomouc), Příbram – Kroměříž, Zbrojovka Brno – Chrudim, Varnsdorf – Sparta „B“ (neděle 13. 8., 17.00), Jihlava – Táborsko (neděle 13. 8., 17.00), Viktoria Žižkov – Dukla Praha (pondělí 14. 8., 17.30, PP ČT SPORT), Vyškov – Sigma Olomouc „B“ (pondělí 14. 8., 17.30)