Na půdu poslední Chrudimi zajížděli fotbalisté Prostějova s jasným cílem odvézt ideálně vítězství, na které od prvního kola čekají. Že by se to mohlo podařit, naznačil vstup do zápasu, kde byl Prostějov aktivnější a dočkal se i branky, jenže u první desetiminutovky to také skončilo. Po zbytek zápasu už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí. Šest branek v síti Prostějova jednoznačně vypovídá o slabém výkonu eskáčka.

Od zápasu s rezervou Sparty se Prostějov dokázal v každém utkání dostat v úvodních minutách do tlaku a ani duel v Chrudimi nebyl výjimkou. Aktivní pojetí hostů dělalo domácím problémy a už po sedmi minutách bylo na straně eskáčka veselo, kdy se nádhernou střelou prosadil Bartolomeu a poslal hosty do vedení – 0:1. Kdo by však čekal, že domácí budou z první branky opaření a po třech prohrách v řadě se nepovedený start podepíše na jejich sebevědomí, šeredně se mýlil. Naopak brzy nato převzali iniciativu a už po pěti minutách bylo skóre srovnáno. Centrovaný míč z levé strany našel osamoceného Hufa, který měl dost času, aby nasměřoval hlavičku mimo dosah Vejmoly – 1:1.

V 19. minutě měli domácí další velkou šanci, ale Záviška proti Vejmolovi neuspěl. Na opačné straně byl blízko k brance Moučka, pálil však těsně mimo. Ve 24. minutě už se tak skóre měnilo podruhé. Po tlaku domácích a závaru ve vápně se k míči dostal Novotný a přidal svou premiérovou trefu ve druhé lize – 2:1. Chrudim měla v dalších minutách ještě dvě velké šance, které nevyužila, a poslední akcí první půle mohl Prostějov srovnat. V ní se ocitl opět Moučka, ale jeho pokus skončil na tyči.

Do druhé půle se rozhodl hostující kouč oživit hru dvěma střídáními, ale ani to nepomohlo. Hned z kraje přišel tvrdý direkt. Látal vletěl do pokutového území a byl faulován, takže sudí Ulrich nařídil penaltu. Míč si postavil Huf a přidal svou druhou branku v utkání, čímž dokázal uklidnit domácí celek – 3:1.

Křeč na kopačkách hostů byla po tomto momentu znatelná a kouč se rozhodl pro další dvě změny, aby dokázal hru oživit, ale marně. V 68. minutě přišlo definitivní rozhodnutí, kdy Látal dokázal udržet obránce na svých zádech a střelou z hranice malého vápna nedal brankáři šanci – 4:1. Jen tři minuty nato předvedl hloupost Ciencala, kdy po první žluté kartě ostře dojel na útočné polovině jednoho z domácích hráčů a po druhé žluté kartě pro něj utkání skončilo.

V tuto chvíli už domácí jednoznačně dominovali a bylo otázkou, kolik branek nakonec dokáží vstřelit. Ve velmi podobné pozici jako při předchozí brance byl Látal a tentokrát se prosadil střelou mezi nohy – 5:1. Šestý hřebíček do rakve přišel po dalších pěti minutách, kdy na konci rychlé kombinace byl Huf a propálil brankáře přízemní střelou – 6:1. V tu chvíli se tribunami ozývala dokonce desítka.

V závěru se alespoň kosmetické úpravy dočkal Prostějov, kdy dostal přiťuknutý míč ve vápně Habusta a neměl příliš těžkou úlohu míč z malého vápna uklidit do branky – 6:2. Na hrozném zápase to ale jen těžko mohlo něco změnit a Prostějov odjel z Chrudimi s ostudou.

Kdo by však čekal, že domácí budou z první branky opaření a po třech prohrách v řadě jim nepovedený start stoupne do hlavy, šeredně se mýlil.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 6. kolo

MFK Chrudim – 1.SK Prostějov

6:2 (2:1)

Branky: 12. 48. z penalty a 83. Huf, 24. Novotný, 68. a 77. Látal – 7. Bartolomeu. Rozhodčí: Ulrich – Dobrovolný, Mojžíš. Žluté karty: 6. Borkovec, 34. Novotný – 1. Moučka, 52. a 71. Ciencala. Červená karta: 71. Ciencala. Střely na branku: 9:4. Střely mimo branku: 6:5. Rohové kopy: 3:2. Držení míče: 52 % : 48 %. Diváků: 823.

Sestava Chrudimi: Floder – Kesner, Toml, Míka (55. Kutík), Borkovec – Jan Řezníček, Skwarczek (46. Látal) – Záviška, Langhamer (84. Vrána), F. Novotný (72. Kosek) – Huf (84. Bauer). Trenér: Radek Kronďák.

Sestava Prostějova: Vejmola – Bolf, Elbel, Habusta, Zapletal (53. Rolinek) – Macháček (78. Gábriš), Moučka (46. Silný) – Bartolomeu, Koudelka (53. Slaměna), Jaroň (46. Ciencala) – Malec. Trenér: Michal Šmarda.

52%:48%.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávky 5. kola: Vyškov – Sigma Olomouc „B“ 1:0 (1:0). Branka: 44. Bayo. Žluté karty: 39. Lahodný – 59. Mikulenka, 90. Šíp. * Žižkov – Dukla Praha 1:5 (1:2). Branky: 45+2. Voltr – 6. Ullman, 23. Kozel, 59. a 73. Matějka, 67. Šebrle. Žluté karty: 21. Richter – 36. Ullman, 45. Moulis, 84. Vondrášek.

Ostatní výsledky 6. kola: Sparta Praha „B“ – Brno 1:2 (1:0). Branky: 25. Schánělec – 82. Řezníček, 88. Šural. Žluté karty: 16. Potočný, 38. Mara, 58. Šural, 75. Granečný (všichni B). * Sigma Olomouc „B“ – Žižkov 0:2 (0:1). Branky: 37. Batioja, 53. Muleme. Žluté karty: 34. Fabiánek, 87. Spáčil (oba O). * Dukla Praha – Jihlava 1:0 (1:0). Branky: 30. Zeronik. Žluté karty: 86. Lacko, 90.(+3) Franěk (oba J). * Kroměříž – Opava 0:1 (0:1). Branky: 31. Blecha. Žluté karty: 23. a 73. Matoušek, 45. Jeleček, 77. Zavadil – 16. Yayaha, 66. Blecha, 76. Kopečný, 77. Hýbl. Červená karta: 73. Matoušek (K). * Líšeň – Varnsdorf 2:1 (0:1). Branky: 64. Vandas, 76. Lutonský – 18. Kubista. Žluté karty: 8. Jeřábek, 48. Vajner, 51. Čermák, 88. Lutonský – 10. Osaghae, 60. Švanda. * Táborsko – Vyškov 1:1 (0:0). Branky: 57. z penalty Djordič – 49. Metsoko. Žluté karty: 17. Mafwenta, 29. Coulibaly, 51. Štěpánek, 71. Vintr. * Vlašim – Příbram 3:1 (1:1). Branky: 9. Šubert, 52. Labík, 61. Singhateh – 30. Jahic. Žluté karty: 35. Nogha, 45.(+2) Šimeček, 60. Šmiga – 44. Anih, 48. Dudl.

1. Dukla Praha                  6             5             0             1             18:9       15

2. Vyškov                            6             4             2             0             14:6       14

3. Jihlava                            6             4             1             1             14:7       13

4. Táborsko                        6             4             1             1             8:5         13

5. Vlašim                            6             2             4             0             10:7       10

6. Brno                                6             3             1             2             10:8       10

7. Opava                            6             3             1             2             8:6         10

8. Kroměříž                        6             2             1             3             8:9         7

9. Žižkov                             6             2             1             3             12:14     7

10. Líšeň                            6             2             1             3             6:8         7

11. Příbram                       6             2             0             4             7:12       6

12. Sparta Praha „B“      6             1             2             3             9:12       5

13. Chrudim                      6             1             2             3             8:12       5

14. Prostějov                   6             1             2             3             8:15       5

15. Varnsdorf                    6             0             3             3             10:13     3

16. Sigma Olomouc „B“ 6             0             2             4             6:13       2

KAM PŘÍŠTĚ

7. kolo, pátek 25. srpna, 18.00 hodin: Opava – Sigma Olomouc „B“ (17.30), Příbram – Dukla Praha (PP ČT SPORT), Jihlava – Chrudim, Vyškov – Sparta Praha „B“ (sobota 26. srpna, 10.15), 1.SK Prostějov – Zbrojovka Brno (sobota 26. srpna, 10.30), Líšeň – Kroměříž (sobota 26. srpna, 17.00), Žižkov – Vlašim (neděle 27. srpna, 10.15), Varnsdorf – Táborsko (neděle 27. srpna, 17.00)