V rámci 4. kola nejvyšší okresní soutěže a třetího hracího víkendu se uplynulou sobotu odehrál šlágr kola na půdě Smržic, kam zavítaly Dobromilice, jež chtěly předvést lepší výkony než v úvodních dvou kolech a potrápit favorita nejen tohoto duelu, ale i celé soutěže. Po deseti minutách se v nepříjemném vedru zdálo, že je hotovo, ale Dobromilice předvedly zmrtvýchvstání - do poločasu mohlo být srovnáno. Jenže to se jim nepodařilo a Smržice ve druhé půli dokázaly odskočit tak, že s tím už hosté nezvládli udělat nic. V závěrečných deseti minutách se pak zrodil pro hosty až krutý výsledek.

Hosté měli solidní vstup do zápasu, ale Smržice předvedly, že jim stačí málo. Ve 4. minutě se dostal za beky Kotlár mladší a trefil se přesně kolem brankáře – 1:0. Krátce po rozehrávce přišla další chyba v obraně hostů a využil ji Richter, když zamířil přesně do horního rohu – 2:0. Po pěti minutách tak přišla studená sprcha, a to jí ještě nebyl konec. Z rohového kopu se dostal k hlavičce Janura a po deseti minutách byli hosté na ručník – 3:0. Čtvrtý zásah mohl přidat opět Janura, ale Drnovský byl připraven. Následně se nepovedla nejprve hlavička Richterovi, jenž mířil mimo. Ve stejné pozici selhal i Šoc. Stejně pak dopadl i domácí Dostál. Následné minuty patřily hostům a Dobromilice se dokázaly dostat do tlaku. Dlouho se však čekalo na větší šanci. Místo ní se podařilo hostům snížit, z přímého kopu se prosadil přesně Selucký a míč poslal přesně k zadní tyči – 3:1. Tím dobromiličti fotbalisté ožili a za chvíli to bylo jen o jedinou branku. Po pěkné kombinaci se podařilo snížit Václavíkovi, který neměl složitou úlohu míč dostat do odkryté branky – 3:2. Ještě do poločasu měli hosté dvě tutovky, ale srovnat se jim nepodařilo.

Do druhé půle pokračovala aktivita Dobromilic a záhy mohlo být srovnáno, jenže namísto toho utekl obraně Kotlár a i podruhé zamířil přesně kolem brankáře na zadní tyč – 4:2. V 53. minutě už to bylo znovu o tři branky, kdy se po sražené střele dostali domácí do brejku. Na jeho konci stál smržický Vitásek, který dostal ideální přihrávku od Richtera a dostal míč do prázdné branky – 5:2. Oba celky si následně vyměnily pokusy, které mířily nad branku. Naději dokázal pro hosty vzkřísit z penalty Šoc, který ji proměnil s velkým přehledem – 5:3. Jenže tato naděje nevydržela dlouho a domácí využívali oken v obraně soupeře. V 80. minutě se prosadil Dostál, který využil zaváhání Drnovského a dal jednu z lehčích branek – 6:3. Jen o minutu později se podruhé prosadil Richter, který se trefil přesně a dal druhou brankou v zápase – 7:3. Na konci dokázal dát branku ještě Adolf a uzavřel tak skóre zápasu na jednoznačný rozdíl – 8:3.

Smržice tak potvrdily roli favorita a mohou slavit zisk dalších tří bodů. Nutno ale dodat, že pro hosty je tento výsledek k předvedené hře opravdu až příliš krutý.

Přebor OFS Prostějov; II. třída – 4. kolo

TJ Smržice – FC Dobromilice

8:3 (3:2)

Branky: 4. a 53. Kotlár ml., 5. a 81. Richter, 11. Janura, 58. Vitásek, 80. Dostál, 88. Adolf – 40. Selucký, 42. Václavík, 75. z penalty Šoc. Rozhodčí: Protivánek. Žluté karty: 54. Vitásek – 41. Václavík, 50. Prokop. Diváků: 110.

Sestava Smržic: Verner – Macašek, Kotlár, Kimel, Dostál – Janura, Vitásek, Štercl, Daniel – Kotlár ml., Richter. Střídali: Hangurbadžo, Kobliha, Fink, Adolf. Trenér: Josef Spanilý

Sestava Dobromilic: Drnovský – Šoc, Kubíček, Fialka, Otruba – Selucký, Václavík, Prokop, Dokoupil – Zapletal, Dunka. Střídali: Nosek, Neděla, Makiš. Trenér: Vít Hochman

Smržická so nadále potvrzují roli favorita. Foto: Jan Frehar

Josef SPANILÝ – TJ Smržice:

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a brzy jsme se dostali do vedení, ale myslím si, že nám to paradoxně uškodilo. Soupeř se dokázal dostat do hry. Musím ho pochválit, protože nás dokázal přehrávat a dostal se na dostřel. Nám pomohla poločasová přestávka, kde jsme si něco řekli a povedlo se nám opět odskočit. Pak nás ale zase dokázal soupeř přehrávat a snížil. V závěru jsme dokázali přidat další branky. Skóre vypadá jednoznačně, ale zas tak jednoduchý zápas to nebyl. Jsem rád, že jsme to zvládli.“

Vít HOCHMAN – FC Dobromilice:

„Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Chybí nám dlouhodobě zranění hráči a musím poděkovat starším hráčům, že přišli a pomohli nám. Bohužel máme nešvar, že soupeři pravidelně branky připravujeme sami. Tentokrátjich taky bylo šest, které dostaneme po našich chybách. My si něco řekneme v šatně po přestávce a pak uděláme takové chyby. Na tom musíme pracovat a věřím, že se to bude všechno postupně zlepšovat. Hlavně musíme zůstat pozitivní.“