V rámci sedmnáctého pokračování chtěli v sobotu fotbalisté Olšan navázat na vítězství v derby na půdě Vícova, ale doma proti Pňovicím nepředvedli vůbec dobrý výkon a museli skousnout porážku hned o čtyři branky. Vícov naopak vyrazil napravit reputaci do Velkého Týnce, kde opět nedohrál v jedenácti, ale v závěrečném tlaku dokázal srovnat a přivezl alespoň bod.

2:2 (1:1)

Branky: 42. Coufal, 75. Hrudník – 19. Pagáč, 90+6. Dostál. Rozhodčí: Tandler – Tomášek, Hoffman. Žluté karty: 85. Kovařík – 44. Pagáč, 75. Rajnoha, 85. Brabec. Červená karta: 75. Rajnoha (Vícov). Diváků: 158.

Sestava Vícova: Brabec – Humpolíček, Baránek, Rajnoha, Lasovský (46. Šobr) – Bošek (66. Bartlík), Tesařík, Dostál, Faltýnek (66. Pliska) – Pagáč, Štěpánek. Trenér: Miroslav Krutovský.

Hodnocení trenéra Vícova Miroslava Krutovského: „Povedl se nám vstup do zápasu a byli jsme určitě aktivnějším týmem. Povedlo se nám to po dvaceti minutách potvrdit i úvodní brankou a šli jsme do vedení. Po gólu jsme ale z tempa vypadli a soupeř byl na hřišti viditelně lepším mužstvem. Měl tam řadu standardních situací, ze kterých se dostal do tlaku. Jednu z nich dokázal i proměnit a bylo srovnáno. Do druhé půle jsme šli s tím, že se musíme vrátit k tomu, co na začátku fungovalo. Hrálo se ale vyrovnané utkání a my jsme dostali čtvrt hodiny před koncem gól. Byla tam i červená a tu radši komentovat nebudu. My jsme chtěli aspoň bod, a i v deseti jsme to otevřeli. V závěru se nám to povedlo a bod bereme.“

Sokol Olšany

Sokol Pňovice

0:4 (0:2)

Branky: 7. a 75. Binder, 45. z penalty Gál, 81. Jurásek. Rozhodčí: Straka – Šebesta, Franc. Žluté karty: 17. Lobodáš, 42. Hansl – 21. Binder. Diváků: 110.

Sestava Olšan: Bokůvka – Elner, Hansl, Lobodáš, J. Pospíšil (56. Keluc) – Samek (46. A. Pospíšil), Koleňák, Dostál (74. Posker), Seidler (74. Aila) – Ďurina – Kaprál (74. Hemerka). Trenér: Antonín Pospíšil.

Hodnocení trenéra Olšan Antonína Pospíšila: „Po dvou zápasech, které jsme odjezdili po zadku, to dnes nemělo s fotbalem moc společného a musím uznat, že byl soupeř lepší. Řešili jsme, že si musíme dát pozor na šikovného útočníka hostů, který nám ale utekl už v sedmé minutě. Potom jsme udělali hloupou penaltu v samém závěru poločasu. Oba góly jsme tak soupeři darovali… Do druhého poločasu jsme hru museli trošku změnit a otevřít, což ale zase sedělo nakonec více hostům, kteří ještě dvě branky přidali a zaslouženě vyhráli. Jestli budeme chtít bodovat, tak musíme ukázat daleko lepší výkon než dnes. To si musí hráči v první řadě uvědomit.“

17. kolo: Olšany u Prostějova – Pňovice 0:4 (0:2). Branky: 7. a 75. Binder, 45. Gál, 81. Jurásek. ŽK: 17. Lobodáš, 42. Hansl – 21. Binder. * Haná Prostějov – Hněvotín 4:2 (2:1). Branky: 33. a 88. Čermák, 41. Ošlejšek, 56. Typner – 20. Křižan, 74. Plný. ŽK: 38. Kolář, 66. Krupička – 78. Sova. * Olomouc-Chomoutov – Černovír 1:0 (0:0). Branka: 47. Trefil. ŽK: 92. Kryl – 44. Géc. * Moravský Beroun – Haňovice 2:2 (2:0). Branky: 4. Malinovský, 22. Hlaváč – 61. Vilímec, 84. Přidal. ŽK: 44. Pohanka, 90. Mužatko – 79. Jarmar. * Lutín – Lužice 2:0 (0:0). Branky: 81. Pavlík, 85. Skopalík. ŽK: 25. Vykydal, 68. Galik, 78. Koutný – 70. Klabačka, 79. Opichal, 81. Puškar. * Velký Týnec – Vícov 2:2 (1:1). Branky: 42. Coufal, 75. Hrudník – 19. Pagáč, 96. Dostál. ŽK: 85. Kovařík – 44. Pagáč, 75. Rajnoha, 85. Brabec. ČK: 75. Rajnoha. * Kožušany – Doloplazy 5:0 (2:0). Branky: 12. Stránský, 39., 52., 54. a 65. Thomas. ŽK: 27. Zelinka, 89. Dočkal.

1 TJ Kožušany 17 12 3 2 43:19 39

2 Sokol Doloplazy 17 10 1 6 48:31 31

3 Slovan Černovír 17 8 5 4 37:20 29

4 TJ Sokol Pňovice 17 9 2 6 34:21 29

5 Sokol Velký Týnec 17 7 6 4 41:26 27

6 Sokol Olomouc - Chomoutov 17 8 2 7 39:30 26

7 Haná Prostějov 17 7 3 7 42:50 24

8 FC Hněvotín 17 6 4 7 29:40 22